FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Laptop pt TV LCD

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dragogabriel



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 100
Locatie: UK

MesajTrimis: Vin Oct 20, 2006 8:44 am    Titlul subiectului: Laptop pt TV LCD Raspunde cu citat (quote)

Salut,

Am un laptop Benq cu iesire VGA si S-Video. Doresc conecatarea lui la un TV LCD care are intrari atat VGA cat si S-Video. Placa video este nVidia 4.
In momentul in care conectez TV-ul, imaginea apare pana in momnetul in care tb sa introduc pass (am Win XP), din acel moment televizorul intrand in stand by (indiferent de conexiune). Parca am citit ca nu se poate conecta laptopul la TV prin instructiunile de la TV, dar nu mai stiu sigur.
Aveti ceva raspunsuri sau alte variante de a conecta laptopul la TV?
(rezolutia laptop poate fi setata la fel ca cele pe care la accepta TV)

Multumesc

_________________
Gabi
Yamaha RX3800 Canton GLE409 Pioneer LX60d Arcam MS250
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Oct 20, 2006 8:44 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Vin Oct 20, 2006 9:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E greu de explicat blindly, dar incerc.
In "Display Properties" ar trebui sa ai reprezentate grafic doua monitoare , 1 si 2. Dupa ce click pe monitorul 2, bifezi optiunea "Extend my Windows desktop onto this monitor". Sau poate ai optiunea "Clone" . Incearca asa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dragogabriel



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 100
Locatie: UK

MesajTrimis: Vin Oct 20, 2006 9:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intradevar, am vazut ca exista 1 sau 2 dar din cate imi aduc aminte laptopul tot pe 1 trecea. Am sa bifez ce ai spus tu. Pacat ca nu am laptopul la mine. O sa incerc abia acasa...

Multumesc mult,

_________________
Gabi
Yamaha RX3800 Canton GLE409 Pioneer LX60d Arcam MS250
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dragogabriel



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 100
Locatie: UK

MesajTrimis: Lun Oct 23, 2006 8:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am incercat... dar nimic. Am vorbit cu un prieten care mi-a spus ca tb sa fac un update de driver pt placa video astfel incat la proprietati sa am wizard special pt TV (eu am wizard obisnuit care nu are nimic legat de conectarea la TV).
_________________
Gabi
Yamaha RX3800 Canton GLE409 Pioneer LX60d Arcam MS250
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Lun Oct 23, 2006 8:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

S-ar putea ca prietenul tau sa aiba dreptate...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
xymzar



Conectat la: 16 Iul 2004
Mesaje: 22

MesajTrimis: Lun Oct 23, 2006 4:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din ce tin minte exista un program TVTool care merge foarte bine pentru cea ce vrei tu in combinatie cu placile video NVidia.
Acum, nu stiu daca este valabil si la cele ptr laptop.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
chipson



Conectat la: 07 Mar 2006
Mesaje: 3

MesajTrimis: Mie Oct 25, 2006 12:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu am un geforce 6600go tot pe un laptop si merge. numai ca nu trebuie sa iii dai "clone"(asta inseamna ca ambele display-uri au aceleasi setari) ci "dualview"(fiecare diplay cu setarea lui). pentru asta diplay properties-settings-advanced si acolo ai un tab cu placa video.
sper sa mearga si la placa ta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community