FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
op-amp upgrade

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
adinica



Conectat la: 02 Iul 2003
Mesaje: 589
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iul 04, 2003 9:43 am    Titlul subiectului: op-amp upgrade Raspunde cu citat (quote)

am modificat philips cd753 (op-amp original njm4560 de la jrc,mod. cu opa2604 burr-brown),sony cdp-xb740 (op-amp njm2114/m5218 mod. cu opa2134/opa2604) si amplif aura evolution pe partea de preamplificare (op-amp original ne5532,mod. cu op275 de la analog devices).preturile sunt de la 2.2 euro (opa2134),3.2 euro (opa2604),pana la 8 euro (ad826).contact e-mail:www.bunica2000@k.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Iul 04, 2003 9:43 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 08, 2003 4:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

da, aura evolution era, pe vremea aia, a mea.

Asa ca pot povesti ca dupa ce adi mi-a schimbat op-ampul, amplificatorul a pastrat muzicalitatea caracteristica, insa a capatat ceva mai mult control pe bass si inalte, mai multa dinamica iar mediile erau ceva mai curate.

Deci, un tweak care chiar face ceva. Ca sa nu mai zic ca face toti banii.



ps: dupa schimbare, pina s-a rodat op-ampul, amplificatorul se auzea mult mai tare, parca se dublase puterea. Dupa o vreme, a revenit la normal. Asa ca sa nu va speriati sau bucurati in primele minute de auditie de dupa operatie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mar Ian 20, 2004 11:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

adica ce poti sa modifici/imbunatatesti la un Sony STR-DE485E?
doar intreb, ca nu cred ca as vrea sa imi pierd garantia....acum depinde si ce se modifica, ca poate as fi dispus sa umblu in el.

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community