FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Programe de comprimat...

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cali



Conectat la: 14 Dec 2003
Mesaje: 125

MesajTrimis: Lun Apr 26, 2004 10:16 pm    Titlul subiectului: Programe de comprimat... Raspunde cu citat (quote)

Salut! Vreau sa comprim niste fisiere .VOB in DivX sau XviD. Am nevoie sa comprim fisierele la o dimensiune dinainte cunoscuta. Pentru asta am instalat Dr. DivX. Am pus sa comprime un fisier de aproximativ 900 MB intr-unul de 150 MB. Vrea sa faca comprimarea in 2 pasi. Pana aici tot bine si frumos. Dar dupa ce face pasul 1, de blocheaza, da eroare.
As vrea, daca stie cineva, sa imi recomandati un program cu care sa pot comprima la fel ca si cu Dr. DivX, adica sa stiu dimensiunea fisierului inainte de compresie.
Va multumesc Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Apr 26, 2004 10:16 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
xtreme-audiophile



Conectat la: 25 Mar 2004
Mesaje: 196
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Apr 26, 2004 11:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai incearca o data cu Dr.DivX, dar selecteaza "one pass".
Eu asa am facut toate convertirile(dar la calitate maxima, unde spatiul nu era problema)
In caz extrem incearca o reinstalare.
Nu stiu un program mai bun care sa faca acellasi lucru(ma refer la functii si flexibilitate)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Jack



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 754
Locatie: RO/ Str Gen Ion Dragalina nr3

MesajTrimis: Mar Apr 27, 2004 1:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca cu "Gordian Knot", se gaseste pe Net, nu mai stiu daca e free, dar daca nu, gasesti crack (totusi cred ca e free) si contine si pachet de codec-uri.
Nu ma intreba cum se foloseste, e incilcit, dar gasesti si documentatie....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mariusjim



Conectat la: 09 Iun 2004
Mesaje: 1
Locatie: Jimbolia

MesajTrimis: Mie Iun 09, 2004 1:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dr. divx nu se prea intelege cu ac3 filter, sigur ai setat ac3 filterul pe 5 canale, acest lucru face ca dr.divx sa se blocheze dupa primul pas, punel pe 2 canale si sa rezolvat, cel putin la mine asa sa rezolvat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
livius76



Conectat la: 09 Iun 2004
Mesaje: 5

MesajTrimis: Mie Iun 09, 2004 9:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ai un ghid f bun si explicit pt incepetori la [url] http://fightersoft.openvision.ro/ghid/ghid.htm
[/url]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alex



Conectat la: 12 Iul 2003
Mesaje: 800

MesajTrimis: Vin Iun 11, 2004 9:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gordian Knot fol si eu..rezultate bune spre f bune.Din cate am vazut eu dureaza cam 3,4 ore sa codezi 4 GB (pe AThlon XP).
Pp ca pe un P4 ar merge mai rapid toata treaba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Computer Multimedia Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community