FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Alegerea intre CANON A 60 si SONY DSC-P32

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
alexandru gheteu



Conectat la: 04 Apr 2004
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 6:12 pm    Titlul subiectului: Alegerea intre CANON A 60 si SONY DSC-P32 Raspunde cu citat (quote)

Nu sunt un cunoscator in ale fotografiatului am insa posibilitatea de a alege intre cele doua aparate CANON A 60 si SONY DSC P-32 sunt la acelasi pret si nu ma pot hotari singur in a alege .Rog pe cineva dintre dvs.sa ma ajute.Cu respect;multumesc
_________________
multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 6:12 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Apr 05, 2004 9:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un argument ar fi acela ca, (virgula) Canon face aparate foto de pe vremea cand Sony facea primele radiouri.

Canon A60 este disecat pe larg cu vreo 6 topic-uri mai jos. Eu am unul si il recomand cu caldura, la banii care se cer pe el are tot ce-i trebuie unui inceptor si chiar mai mult.

Despre Sony, nu pot sa ma pronunt pentru ca nu cunosc modelul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
alexandru gheteu



Conectat la: 04 Apr 2004
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mar Apr 06, 2004 7:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc de raspuns, despre Canon A 60 am citit nu prea stiu multe despre SONY DSC P-32 .Daca cineva stie mai multe am rugamintea sa-mi scrie m-ar interesa date comparative.Chiar daca Canon s-a specializat in aparatura foto-video(cred) nici SONY nu a ramas la stadiul de "aparate radio"-cu respect
_________________
multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hawkie



Conectat la: 08 Iun 2003
Mesaje: 58

MesajTrimis: Mie Apr 14, 2004 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu aș merge pe Canon A60. Are mai multe moduri manuale și semi-manuale de fotografiat, are o autonomie mai mare (poate chiar dublă) pt. că folosește 4 baterii în loc de 2, calitatea imaginii foarte bună, folosește mult mai popularul și mai ieftin Compact Flash (în loc de Memory Stick care e mult mai scump la aceeași capacitate) și nu în ultimul rând ...
Canon are zoom optic 3x pe când Sony n-are nimic optic..

Deci, Canon se impune clar. Nu văd vreun + care te-ar putea determina să iei modelul ăsta de SONY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BeNnY



Conectat la: 25 Mar 2004
Mesaje: 16
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 11:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Canon A60...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
kork



Conectat la: 11 Apr 2003
Mesaje: 270

MesajTrimis: Dum Apr 18, 2004 1:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

P32 e o clasa inferioara celei din care face parte A60.

Indiscutabil A60 !

_________________
Ionut Dipse
Hi-Fi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Micutzu'



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 5
Locatie: Romania

MesajTrimis: Mar Mai 04, 2004 2:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Canon A60, fara discutie.
_________________
Carpe diem, baby!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community