FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
do NOT try this at home theatre
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 09, 2003 8:13 pm    Titlul subiectului: do NOT try this at home theatre Raspunde cu citat (quote)



Ultima modificare efectuata de catre Catalin Matei la Joi Iul 10, 2003 11:40 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iul 09, 2003 8:13 pm    Titlul subiectului: Mitica




asa_nu.jpg
 Description:
 Filesize:  37.65 KB
 Viewed:  3457 Time(s)

asa_nu.jpg


Sus
bdl



Conectat la: 11 Mai 2003
Mesaje: 80
Locatie: craiova

MesajTrimis: Joi Iul 10, 2003 1:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pacat de boxele alea (parca ar fi klipsch ) ca in camera aia arata de tot rahatul. Nu-mi dau seama ce amplif are la ele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Coolj



Conectat la: 25 Iun 2003
Mesaje: 56
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 10, 2003 9:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pacat de boxe, cu amplifu acela Sony Wink
Cat despre sub, nu inteleg ce cauta sus... Probabil tavanul era in renovare Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Manuel



Conectat la: 27 Mai 2003
Mesaje: 78

MesajTrimis: Joi Iul 10, 2003 10:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce cavoul dreq!
Mai bine ......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Joi Iul 10, 2003 12:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu camera este problema (hai sa fim seriosi, unele camere pot arata mai ciudat, nu?), ci asezarea boxelor...

Cataline, e la tine'n sufragerie?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 10, 2003 12:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Boxele ca boxele dar este interesanta pozitionarea sub-wooferului, mai ales in contextul bibelourilor din vitrina. Probabil ca a fost asezat asa pentru un nivel mai inalt de realism: in momentul in care sub-wooferul reda o explozie, vitrina se sparge si arunca cioburi, la fel ca in film.

poza a fost luata de pe un site cu galerie foto a unor sisteme stereo si HT.
din cite imi amintesc, el apartinea unui american. Klipsch-urile mai mici au fost inlocuite cu alea mai mari si inainte ca alea mici sa fie vindute, americanul s-a gindit sa faca o poza mai impresionanta, gen "inainte+dupa". Boxele pentru spate nu au fost incluse in sistem pentru ca, dupa cum se vede, omul are mai multi sateliti in cap decit un cinematograf Imax.

Oricum, e de necontestat rolul fono-absorbant al stergarelor roz de pe pereti, asortate melodios cu canapeaua. Bravo! Se vede ochiul unei femei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
jamesbond007.5



Conectat la: 10 Mai 2003
Mesaje: 52
Locatie: the world is not enough...

MesajTrimis: Lun Iul 21, 2003 11:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sub-ul m-a spart ca amplasare.Dar un pestisor de sticla ceva parca mergea pe acolo...dadea bine...!!!
Multumesc doctorului Georgescu,care m-a salvat!!!

_________________
Stiti ce ?.Fiti destepti si fara frica...
eu va salut...Mitica!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jpaul



Conectat la: 29 Iul 2003
Mesaje: 107
Locatie: Pitesti

MesajTrimis: Mie Iul 30, 2003 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce "clinchete" minunate trebuie sa auda !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Matei



Conectat la: 25 Mar 2003
Mesaje: 1037
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Noi 01, 2003 1:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

do not try this at home-stereo, either.


avalon3.jpg
 Description:
 Filesize:  23.2 KB
 Viewed:  3290 Time(s)

avalon3.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Sam Noi 01, 2003 1:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hehehe - e vorba de o dubla greseala. Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
audiofool



Conectat la: 23 Mai 2003
Mesaje: 309

MesajTrimis: Sam Noi 01, 2003 1:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ROFL... muahahaha...
la prima poza am crezut intii ca e apartamentul vr-unui cioclash de-al nostru plecat la "lucru" in strainatate... dar se pare ca are si ei falitii lor...

A doua? cine stie? poate alea sint canalele de spate... Ma intreb ce are in fata daca foloseste Eidoloane pt. surround.
Acuma pe bune... mama... parca a facut-o intentionat... una IN COLT si alta "IN SPATIU DESCHIS". Oare se poate mai rau?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Sam Noi 01, 2003 1:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai rau - de ce? e perfect: imagine stereo impecabila, sunet cristalin de vitrina cu obiecte de portelan... Omu'i sigur artist! Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
audiofool



Conectat la: 23 Mai 2003
Mesaje: 309

MesajTrimis: Sam Noi 01, 2003 7:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bag sama - ce si-o zis omu'? Daca au portul spre podea nu conteaza plasamentul - si oricum la pretul asta MUSAI sa sune bine. Sau o fi decis ca dupa ce a dat atitia bani pe ele nu-i mai trebuie nimic altceva si le foloseste si pe post de casti.

... nu-i da Domnul cui ii trebuieste, ci cui se nimereste. Margaritas ante porcas.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 08, 2003 11:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Boxele ca boxele.. dar nici TV-ul nu l-a nimerit... Un 16:9 mi se pare mai mult decat necear pt un Home Theatre cu pretentii..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
misu



Conectat la: 23 Aug 2003
Mesaje: 33

MesajTrimis: Mar Dec 09, 2003 1:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Subwooffer- e bine... sa nu deranjeze vecinii de jos prea mult...
Si pe bune, daca are o camera mica e bine pus acolo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community