FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Canon Optura Xi

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
aldama1



Conectat la: 26 Feb 2004
Mesaje: 19

MesajTrimis: Joi Mai 06, 2004 2:42 pm    Titlul subiectului: Canon Optura Xi Raspunde cu citat (quote)

Ce pareri aveti de Canon Optura Xi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Mai 06, 2004 2:42 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Cornel



Conectat la: 22 Apr 2004
Mesaje: 25

MesajTrimis: Vin Mai 07, 2004 9:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Optura XI este acelasi produs cu Canon MVX3i singura diferenta este ca inregistreaza nativ in format NTSC fiind numele de cod al aceluiasi produs dar pentru piata din SUA. Inregistrarea se face la 30fps (specific formatului NTSC) s-ar putea sa ai probleme la vizualizarea pe TV (nu sunt sigur...) deoarece pt tara noastra formatul specific este PAL (25fps) iar intensitatea curentului de alimentare le prize este de 50 A (In SUA din cate stiu e de 60A). Aceste chestii s-ar putea sa nu faca posibila vizualizarea pe orice tip de display. Cu siguranta va merge sa vezi materialul filmat pe PC aici neexistand probleme de compatibilitate.
Cat despre sora ei MVX3i se poate spune din testele efectuate personal ca se afla imediat sub 3CCD-ul Panasonic MX500. Este un produs foarte reusit pt cei de la Canon si dupa parerea mea se afla deasupra multor atat de laudate Sony nu atat prin calitatea imaginii filmate cat si prin capabilitatile camerei (vezi zebra, mod 16:9 natural, stabilizator de imagine optic, posibilitate de a folosi camera pe suport de recorder digital, superimpozarea imaginilor statice de pe card cu imaginea filmata si asta in timp real asta scutindu-te pe tine la prelucrarea pe calculator de adaugarea altor strate peste imagine gen logouri sau altele de acest gen).
In concluzie este o camera de top pentru nivelul customer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Mai 08, 2004 11:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vezi ca faci confuzii de natura electrica grave.....curentul nu iti este dat fix la priza niciodata, poate doar un maxim suportat de priza.Daca ar manca o camera video 50 sau 60 de amperi la 220 V .....ai face din ea resou..Smile
Diferentele intre sistemul energetic american si cel european se refera la FRECVENTA care la noi este de 50 Hz iar la ei de 60 Hz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kai



Conectat la: 26 Apr 2004
Mesaje: 65
Locatie: Zalau

MesajTrimis: Dum Mai 09, 2004 1:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Nu cred ca sigurantele de acasa suporta 50A. Nici cele din SUA.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mai 10, 2004 7:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu stiu cum e Canon-ul, dar la o camera pentru amatori (mai ales digitala) conteaza in primul rand sensibilitatea sau cum se comporta la situatiile de iluminare slaba, pentru ca nu totdeauna vei filma cu ea afara la soare sau cu reflectoare de studio Smile

si asta nu prea o vad enumerata acolo....langa specificatii pe care le are si panasonicul MX500 3CCD, care are singura caracteristica "suboptima" legata de ceea ce spun in acest post...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community