FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ipod vs ipod nano ?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dinoc



Conectat la: 05 Iun 2005
Mesaje: 47

MesajTrimis: Lun Noi 27, 2006 4:38 pm    Titlul subiectului: Ipod vs ipod nano ? Raspunde cu citat (quote)

Salutare,

Ma bate un gand sa achizitionez un Ipod, doar ca nu stiu de care si ce ce model.
Ma gandeam la un IPOD nano de 4GB (il vreau doar pt muzica si sa-l conectez la HU-ul din masina (cu adaptor special) ) - problema-i ca nu stiu daca-i vreo diferenta in calitate (ma refer la sunet aici) intre un ipod normal si unul Nano ?

Puteti sa ma sfatuiti ce sa aleg ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Noi 27, 2006 4:38 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Noi 27, 2006 6:36 pm    Titlul subiectului: Re: Ipod vs ipod nano ? Raspunde cu citat (quote)

dinoc a scris:
Salutare,

Ma bate un gand sa achizitionez un Ipod, doar ca nu stiu de care si ce ce model.
Ma gandeam la un IPOD nano de 4GB (il vreau doar pt muzica si sa-l conectez la HU-ul din masina (cu adaptor special) ) - problema-i ca nu stiu daca-i vreo diferenta in calitate (ma refer la sunet aici) intre un ipod normal si unul Nano ?

Puteti sa ma sfatuiti ce sa aleg ?


Daca te intereseaza am adaptoare ff "speciale"
http://www.hi-end.ro/index.php?cPath=33

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Pigoo



Conectat la: 12 Ian 2008
Mesaje: 111
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Sam Iul 26, 2008 10:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

toate ipodurile se aud la fel
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alizandru



Conectat la: 29 Iul 2008
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mar Iul 29, 2008 2:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

te pot ajuta si cu ipod'uri....am pe stoc ffff multe, nano, classic, touch...cauta-ma pe id de yahoo...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
alecs24



Conectat la: 16 Mar 2007
Mesaje: 29
Locatie: Romania, Timisoara

MesajTrimis: Mar Iul 29, 2008 3:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am avut aceeasi dilema in februarie, si am ales ipod Classic fiind foarte apropiat ca pret de Nano, diferentele de stocare fiind imense. Unii ar intreba de ce iti trebuie atata spatiu? Pentru ca sa pot pune wav si flac (cand va fi compatibil rockbox-ul pe classic). Am impresia ca nano e mai rapid in navigatiile din meniu decat classicul, probabil din cauza ca nano e pe memorie solida si celalalt pe hdd, insa diferentele sunt mici. In rest nu am de ce sa ma plang, totusi volumul il poti gasi insuficient cateodata. Bateria tine o groaza de vreme, ecran suficient de mare si foarte luminos, design ok, cam atat. Bafta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community