FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
de ce?!
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2004 3:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Piata Iancului, iesirea de metrou dinspre Ferdinand (fost Dimitrov)
Adresa Completa: Sos. Mihai Bravu 110, Bl. D2, Sc. B, Et 9, Ap. 63, RO-021332 Bucuresti sector 2.
Incepand cu 29 Mai cred ca va fi operational.

_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Mai 14, 2004 3:57 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
MariusI



Conectat la: 21 Feb 2004
Mesaje: 83

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2004 4:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aaaa...ahem...abonamente faceti ? Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2004 4:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Facem de toate. Mai corect vrem mult si facem destul de putin. Doar asta-i calea spre mai bine, nu?
Dorim sa stim, ca si voi, cat mai mult depre cat mai putin, adica la limita sa ajungem sa stim totul despre nimic!

_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2004 7:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Doru ,eu vorbesc de firme reprezentate in Romania :DLS de la oma-alarm,JBL si INFINITY de la luxacustica sau MBQUARTZ de la falcon dar cred ca ai dreptate cind spui ca nu trimit produse pentru testat ,nu inteleg ce ar putea pierde mai ales ca la un test nu sint invinsi si invingatori clari totul depinde de gust si necesitati.Sint curios ce crezi despre Ts 255dvc de la pioneer ca pe mine nu m-a impresionat deloc ,mult mai bun imi pare modelul nou spl 5000 care e mult mai voinic si care a cistigat in state un concurs de spl.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2004 9:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Puf,
Amandoi vorbim pe limba noastra. Hai s-o vorbim pe-aia comuna, poate ne intelegem. Cu Dan Cutui patronul Falcon am fost coleg la Electronica. Pe Mr. Lungu de la Luxacustica il stiu de cand era seful reprezentantei Akai pe vremea lu' Ceausescu. Cablurile de boxe cu care facem testele la revista sunt de la Luxacustica. PLATITE CU BANI LA PRET INTREG!
Oma-Alarm n-are nici o vina saracul. Nu l-am intrebat de vorba.
Pioneer 255 nu-l compar cu difurile de masina de care vorbesti tu. Eu il cerusem sa-l folosesc la bass pentru niste incinte necesare unui amic de-al meu cu o carciuma pe Valea Prahovei. Imi comandase niste incinte puternice intre cele profesionale si cele de casa. De fapt avea nevoie de un sunet ca acasa intr-un spatiu mai mare. 255-ul se potrivea perfect la ce avea el nevoie: cate 4 pe fiecare boxa. SPL total: 93 dB. Nu vroia galagie, ci un sunet clar pe bass care sa nu coboare sub 35 Hz la 3 dB. Tinea ca mesenii sa-si digere mancarea pe cale naturala. Omul avea destul habar de scule si electronica. Cererea a fost foarte specifica, iti dai si tu seama.

_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2004 10:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Doru ,
Pentru ca tot veni vorba de Electronica , ai idee cine a proiectat si a facut boxele Meloman si restul familiei . Ma intereseaza sa iau legatura si cei care au facut difuzoarele de joase de 12" . Poate poti sa-mi dai vreun pont sau vreun nume .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Vin Mai 14, 2004 11:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eheheeeeiiiii,
Tu ma pui sa scot agenda de la naftalina si s-o rasfoiesc daca nu s-o fi ingalbenit de tot. Sa stii ca mosii aia inca mai traiesc. Sectia e utilata si acum (cred ca s-au privatizat intre timp dar mor de foame). Daca dau peste ceva in arhiva iti zic, dar e putin probabil. Cred ca mai usor ar fi sa dau o fuga pana acolo sa vad ce se mai intampla, poate ma si (re)imprietenesc cu cineva.
Urasc sa-mi deschid cutiile vechi. Niciodata nu termin mai devreme de 3-4 ore rasfoitul pagina cu pagina si ma apuca nostalgia.
De aceea evit sa trec si prin Regie mai ales in Mai cand da coltul ierbii iar fetele trec la buricul gol.

_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community