FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
pioneer deh3730mp

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
dominique



Conectat la: 19 Noi 2006
Mesaje: 12

MesajTrimis: Dum Noi 19, 2006 3:18 pm    Titlul subiectului: pioneer deh3730mp Raspunde cu citat (quote)

Am un pioneer deh 3730mp si nu-mi scoate cd-ul problema nu vine de la partea electronica pentru ca se aude ca ca motorasul ar vrea sa scoata cd-ul dar iese foarte putin.
Ce e de facut?Din ce cauza face figura? :(
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Noi 19, 2006 3:18 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
viperu



Conectat la: 28 Mai 2004
Mesaje: 741
Locatie: mitikatown

MesajTrimis: Dum Noi 19, 2006 3:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ia o carte de vizita sau o carte de joc si bag-o prin slotul de incarcare ca si cum ar fi deasupra discului, s-ar putea cd-ul sa fie deformat...
_________________
Without music, life is a journey through a desert - Pat Conroy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 20, 2006 1:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu e nici o problema serioasa, aparatul este foarte sensibil la praf, trebuie curatat mecanismul de incarcare si va functiona perfect.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dominique



Conectat la: 19 Noi 2006
Mesaje: 12

MesajTrimis: Mie Noi 22, 2006 7:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu e problema cu deformarea cdului
posibil sa fie praful de vina
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tommyboy



Conectat la: 30 Ian 2006
Mesaje: 27

MesajTrimis: Mie Dec 13, 2006 11:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hello !

Praf si/sau grasimi pe rolele de cauciuc siliconic are mecanismului de incarcare, asta daca n-a incercat cumva cineva sa bage un disc peste cel aflat deja inauntru... Au fost cazuri...

Stima,

D.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dominique



Conectat la: 19 Noi 2006
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sam Dec 16, 2006 9:27 am    Titlul subiectului: praful e de vina Raspunde cu citat (quote)

dar intre timp sa rezolvat problema
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
frantic



Conectat la: 26 Aug 2004
Mesaje: 176
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Lun Dec 18, 2006 10:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Aceeasi problema am avut-o si eu. Cauza: un disc putin deformat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
danboss



Conectat la: 28 Dec 2006
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 9:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat in vara un CD DEH-3730, iar de cand a venit frigul, in primele 5-10 minute nu se aude nimic. Aparatul pare sa mearga OK, piesele se schimba ca si cum ar rula normal, nu am nici un cod de eroare, pot regla orice, doar ca nu se aude nimic nici pe CD, nici pe radio. Dupa trecerea unui timp in care se incalzeste, incepe sa se auda si nu mai apare nici o problema pana cand se raceste din nou.
Stiti cumva de existenta unui sistem de protectie termica a finalului pt temperaturi prea scazute?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dorel



Conectat la: 25 Dec 2006
Mesaje: 46
Locatie: suceava

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 1:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu exista nici o protectie insa circuitele intergrate de la 5 garde in jos nu mai raspund corect la comenzi am patit si eu, tineam aparatele 10 min in priza apoi mergeau
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community