FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Reportofon cu max 300 Euro

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Escu'



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 1:36 am    Titlul subiectului: Reportofon cu max 300 Euro Raspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor...

As avea o intrebare pentru profesionistii in "audio"... Mai concret: as fi interesat de un reportofon cu, care sa inregistrez discutii purtate de mai multe persoane intr-o incapere de max. 30-35 m2. Ma intrebam: daca as plasa central reportofonul (la care sa atasez un microfon extern?) s-ar putea auzi toate persoanele din incapere CLAR si la un VOLUM ACCEPTABIL?

In concluzie, caut un reportofon care sa "scoata" o calitate cat mai buna a sunetului la un pret acceptabil... (max. 300 €).

Daca m-ati putea ajuta cu niste propuneri v-as fi recunoscator... Very Happy


Multumesc anticipat,

Escu'

_________________
It's a HDV future - in a product for today. (HDV FX1E)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 1:36 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dorel



Conectat la: 25 Dec 2006
Mesaje: 46
Locatie: suceava

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 1:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

pretul acceptabil la ceea ce vrei tu e undeva la vreo 300 euro un reportofon sony care nu mai are nev de un microfon extern
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dorel



Conectat la: 25 Dec 2006
Mesaje: 46
Locatie: suceava

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 1:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

insa dc in camera aia vb 20 pers odata nu ai sa reusesti sa-i prinzi pe toti CLAR
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
IvanC



Conectat la: 15 Dec 2006
Mesaje: 34

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 8:48 am    Titlul subiectului: Re: Reportofon cu max 300 Euro Raspunde cu citat (quote)

Escu' a scris:
Salutare tuturor...

As avea o intrebare pentru profesionistii in "audio"... Mai concret: as fi interesat de un reportofon cu, care sa inregistrez discutii purtate de mai multe persoane intr-o incapere de max. 30-35 m2. Ma intrebam: daca as plasa central reportofonul (la care sa atasez un microfon extern?) s-ar putea auzi toate persoanele din incapere CLAR si la un VOLUM ACCEPTABIL?

In concluzie, caut un reportofon care sa "scoata" o calitate cat mai buna a sunetului la un pret acceptabil... (max. 300 €).

Daca m-ati putea ajuta cu niste propuneri v-as fi recunoscator... Very Happy


Multumesc anticipat,

Escu'


Pentru mic ATR35s de la Audio Technica. A dat cele mai bun rezultat in situatii similare cu a ta. www.mediatools.com.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Escu'



Conectat la: 16 Feb 2005
Mesaje: 233
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 11:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dorel a scris:
pretul acceptabil la ceea ce vrei tu e undeva la vreo 300 euro un reportofon sony care nu mai are nev de un microfon extern


Daca ai putea sa imi dai si un link sau macar un nume de reportofon pe care sa il caut in magazinele online, ti-as fi recunoscator...

dorel a scris:
insa dc in camera aia vb 20 pers odata nu ai sa reusesti sa-i prinzi pe toti CLAR


Nu am astfel de pretentii... In schimb, daca in camera aia se afla 20 de persoane si vorbesc pe rand, as vrea ca sunetul sa fie inregistrat clar de reportofon.

IvanC a scris:
Pentru mic ATR35s de la Audio Technica. A dat cele mai bun rezultat in situatii similare cu a ta. www.mediatools.com.ro


O lavaliera ATR35s am si eu... (o folosesc cu FX1-ul meu). Eu nu tin mortis sa atasez un mic extern reportofonului, doar in cazul in care ar fi nevoie... SI atunci acel microfon ar trebui sa fie unul care sa stea fix dar la care sa aiba acces TOATE persoanele din incapere...

Astept in continuare sugestiile voastre, sunt cam in ceata... Rolling Eyes

_________________
It's a HDV future - in a product for today. (HDV FX1E)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
dorel



Conectat la: 25 Dec 2006
Mesaje: 46
Locatie: suceava

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 1:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ai dat de inteles ca pers vorbesc in acelasi timp, un prieten de-l meu e ziarist si arte un reportofon de genul, am sa-ti comunic modelul, eu am facut o inregistrare in care vorbeau 3 pers cam in acelasi timp, adica se certau si am reusit sa scot foarte clar discutiile pentru toti 3
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
forrest



Conectat la: 15 Noi 2004
Mesaje: 60
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 08, 2007 1:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

putin peste 300 euro e asta: http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=744&ParentId=114
si eu mai stiu de astea:
http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=757&ParentId=114

http://www.m-audio.com/products/en_us/MicroTrack2496-main.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community