FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
OPPO
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Riddick



Conectat la: 08 Sep 2006
Mesaje: 201
Locatie: SUA

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 4:48 pm    Titlul subiectului: OPPO Raspunde cu citat (quote)

De putin timp a aparut un player foarte interesant pe nume OPPO care are niste caracteristici se pare foarte bune iar pretul este foarte accesibil.. http://www.oppodigital.com/ Aici se poate vedea. Nu am vazut acest dvd pe viu sa zic asa inca, dar sunt foarte curios sa il intalnesc Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 4:48 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 5:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-a aparut chiar de putin timp, e o poveste de peste un an si sint acum la al treilea player destul de bine primit ca sa zic asa (971, 970 si acum seria 800). Un raport calitate-pret decent (intre 150$ si 250$ street price in State in functie de model).
Folosit foarte des ca transport digital video si audio, chiar in sisteme foarte pretentioase.
Firma face si OEM-uri pe care le poti cumpara sub te miri ce brand ... Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 5:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite pe tnt-audio un review despre un dvd-player OPPO:http://www.tnt-audio.com/sorgenti/oppo_dv970_tech_e.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Riddick



Conectat la: 08 Sep 2006
Mesaje: 201
Locatie: SUA

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 11:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Seria 800 mai exact DV-981HD cel care converteste 1080p este aparut de putin timp..Eu la acela ma refeream nu la firma in sine..Greseala de exprimare... Wink Pentru cei cu dvd-uri multe poate este o solutie..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Joi Dec 28, 2006 11:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Corect, si eu am scris in graba. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Vin Dec 29, 2006 1:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si unde se mai gaseste asta in afara US Question sau daca nu, macar cine sunt acei faimosi "OEM"-i Question
Sincer si subliniind clar ca NU am vazut_ascultat scula, sertarul ala transparent care nu iasa afara complect seamana pana la identificare cu aparatele de 39E90 care se cumpara din Carrefour intre raionul de mezeluri si cel cu detergenti... Confused
Si in general are o reputatie dezastroasa in ceea ce priveste fiabilitatea... Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Riddick



Conectat la: 08 Sep 2006
Mesaje: 201
Locatie: SUA

MesajTrimis: Vin Dec 29, 2006 3:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da este posibil sa nu fie fiabil dar la ora actuala e singurul player de pe piata sau cel putin eu nu stiu altul care sa duca filmele de pe dvd la 1080p si asta la o suma de $240..Nu stiu daca se poate cumpara si in Europa..Am gasit un reviews despre unul din modelul anterior http://www.audioholics.com/productreviews/avhardware/oppoDV971Hdvdplayer3.php
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Vin Dec 29, 2006 11:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Desi nu ma interesez indeaproape de playerele DVD, mie mi se pare o evolutie a acestuia:
http://www.sigmatek-players.com/sigmatek-xm400-fr-photo.htm
si al "fratilor" sai, aparat care nu face conversiile acelea de care vorbeai (pe care pe mine, personal, nu ma intereseaza, cel putin pana ce segmentul HDTV nu devine matur si cu standarde "batute in cuie"...)
Pentru informatie, e un player cu un excelent raport calitate-pret, dar ... totusi in segmentul de jos...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Vin Dec 29, 2006 2:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu cunosc destula lume cu pretentii care e de alta parere ...
Ma rog, poate ca nu e bine sa vorbesc din auzite. Chestia e ca are un bun raport calitate pret, si atita vreme cit il folosesti ca transport digital (atit video cit si audio) cu ceva decent in aval pare a da rezultate foarte bune in raport cu pretul platit, cel putin asa spun de ceva vreme unii care se pare ca ar cam avea cu ce compara ... ca sa zic asa Smile . In ceea ce priveste 1080i/p, sint deja standarde, nu aici ar fi problema Wink

p.s.
poate ca ar trebui mutat la HT topicu' de fatza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Ian 03, 2007 2:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.aoy.ro/customer/product.php?productid=19003&cat=254&page=4&PHPSESSID=0d8842c821d00031426683ae0cbd7375

Nu e OPPO, dar face acelasi lucru...
Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Ian 03, 2007 2:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.dvdplanet.ro/index.php?action=detalii&produsID=1314

Insa doar 1080i...
Sus
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 24, 2007 10:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la coada, a achizitionat cineva asa ceva http://www.oppodigital.com/dv970hd/dv970hd.html ?

Tibi

_________________
http://www.vicol-audio.ro

DIY high-end
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
grig



Conectat la: 04 Aug 2005
Mesaje: 640
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mar Iul 24, 2007 6:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, eu.
Imi va ajunge peste 2 saptamini.
Intre timp, amicul din State care mi l-a cumparat spune ca se vede excelent, mult peste cele alte 3 dvd-playere pe care le are.
Voi posta impresii dupa ce-mi va ajunge

_________________
„Fiecare are gusturile lui în muzică... N-are cum să asculte toată lumea numai Schopenhauer.”
-- Costi Ioniță --
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
e.v.o.



Conectat la: 21 Oct 2006
Mesaje: 124
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 24, 2007 7:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Anul trecut unul din modelele OPPO (nu imi amintesc care) era oferit gratis de catre NUFORCE la cumpararea unui integrat IA - 7,costul amplificatorului fiind de 1200$.Intrebarea mea este : ar putea NUFORCE sa se compromita promovand un produs mediocru?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 24, 2007 9:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OPPO DV-981HD este una din cel mai performante solutii DVD fiind un player universal capabil si de SACD si DVD-A dar poate reda cu succes si DIVX sau MP3.
Practic in playerul asta sint incluse unele din cele mai bune solutii hardware atit decodoare MPEG.AVI, deinterlacere, upsampling video (DCDi by Faroudja) cit si audio multicanal.
Partea de implementare insa nu este la nivelul unui Denon 3910 si chiar daca tehnic inscrie multe puncte in HQV test, sint si alti parametrii ce definesc calitatea imagini necuprinsi in acel test.Partea de finisare si fiabilitatea nu sint la cele mai ridicate standarde.Este exemplul tipic de produs ieftin , bine conceput care nu greseste tehnic cu nimic evident, spre deosebire de 90% din playerele din categoria asta.

Negresit playerul face toti bani dar totusi nu se poate pune linga produse high-end ce costa mii de $.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 1 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community