FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cel mai bun sistem audio ...
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 2:19 pm    Titlul subiectului: Cel mai bun sistem audio ... Raspunde cu citat (quote)

... si unul foarte scump in acelasi timp.

Dupa cum ati remarcat (sau nu) am lipsit ultimele zile de pe forum. Exista si o explicatie: Sambata seara am devenit taticul unei fetite de 3.3kg si 52cm si de atunci aventura continua. Nu-mi vine sa cred de cate ori o aud tipand (din fericire asta se intampla destul de rar) cum un copil atat de mic poate sa sune ca un amplificator de 100W.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 2:19 pm    Titlul subiectului: Mitica




HP 0161.jpg
 Description:
 Filesize:  130.16 KB
 Viewed:  199 Time(s)

HP 0161.jpg


Sus
doru2004



Conectat la: 30 Mar 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 2:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

FELICITARI ! SA-TI TRAIASCA !!
Cand faci cinste ?!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audios



Conectat la: 02 Feb 2004
Mesaje: 148
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 2:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari in primul rind!
Si apoi ... interesanta comparatia audiofila Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 2:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-ti traiasca !!!! Stau si ma intreb daca audiofilia se transmite genetic ... Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MMC



Conectat la: 03 Feb 2004
Mesaje: 407
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-ti traiasca si sa va bucurati de ea! Si ea de boxele tale Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 3:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-ti traiasca si sa fie intr-un ceas bun !

goodolddog a scris:
Stau si ma intreb daca audiofilia se transmite genetic ... Wink

Nu stiu daca "audiofilia" Laughing dar pasiunea pentru muzica sunt 100% convins ca se transmite.

Bunicul meu statea statea exact ca mine (si ma refer aici inclusiv la pozitia fizica), ore in sir, ascultand la Majak-ul lui mono compilatii facute de pe discuri sau inregistrarile propriilor compozitii. Canta la banjo, chitara si pian, acompaniat de prieteni de-ai lui, instrumentisti amatori.

Maica-mea la fel, asculta mai mult muzica clasica. Nu e de mirare avand in vedere cat timp a cantat la pian Rolling Eyes . Are pick-up, cass deck, amplificator si boxe. Are multe discuri cu muzica clasica dar asculta si mp3-uri de pe calculator (Eric Clapton, Santana, Sting, d'astea ...), cu sunetul scos tot prin statie. Are 57 de ani. Eu nici macar n-am calculator acasa Laughing !


Ultima modificare efectuata de catre purs la Mar Mai 18, 2004 4:09 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Pablos



Conectat la: 28 Apr 2004
Mesaje: 78
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 4:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari. Sa-ti traiasca. Banuiesc ca inaltele le reda cel mai bine. Smile
_________________
May the force be with me!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 4:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vad ca omu pe parcursul a doua saptamani s-a innoit nu gluma! Boxe noi si un bebe nou. Very Happy
Sa-ti traiasca bebe-ul si asteptam berea de rigoare! Thumbs up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 9:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-ti traiasca Razvan. Si toate visele ale tale si ale noastre sa devina realitate.
electrocompaniet + ce vreti voi Smile
Sus
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 18, 2004 10:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Domnilor, va multumesc foarte mult pentru urari. Sa nu va imaginati ca las asa un eveniment neudat corespunzator.

Citat:
Banuiesc ca inaltele le reda cel mai bine


Ce sa spun, are inalte, dinamica si putere, cu bass-ul si cu soundstage-ul stam mai slab Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 19, 2004 12:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inca o data: felicitari! Sa va traiasca, sa fie sanatoasa, si sa va bucurati de ea!!

Soundstage-ul o fi el mai restrans, dar prezenta si atacul cred ca sunt de top Laughing .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DELL



Conectat la: 28 Sep 2003
Mesaje: 324
Locatie: TM

MesajTrimis: Mie Mai 19, 2004 8:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari Zamby! Sa-ti traiasca si sa va bucurati de ea!
_________________
Inspiration is the Mother of Invention. Desperation is its Father.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 19, 2004 9:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicitari Zamby si sa va bucurati de ea. Very Happy

Iti recomand pentru imaginea stereo inca unul peste 1 an, 2. Asta evident daca nu vrei sa treci la formate surround, 5-6-7.1... Wink

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Floricelu



Conectat la: 01 Aug 2003
Mesaje: 155
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 19, 2004 12:12 pm    Titlul subiectului: Felicitari Raspunde cu citat (quote)

Felicitari Razvane,

Acum ai scapat de griji, are cine sa-ti dea un pahar de apa la batranete!!!
Din cate vad din poze iti si seamana, asa ca ai scapat de mishtourile de rigoare!
Sa va traiasca si sa fie sanatoasa, sa va bucurati de ea!!!
Trink


PS:
Sa mai spuna cineva ca audiophili nu sunt in stare decat sa-si cheltuie timpul si banii pe scule inutile (pentru unii)! Very Happy

_________________
Hai sa evoluam!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
lenny



Conectat la: 11 Mai 2004
Mesaje: 28
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 19, 2004 12:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Zamby, MARE bucurie in casa voastra! Sa va traiasca si sa iti calce pe urme, ca are deja zestre audio. Atentie mai incolo putin la papucii de casa viritzi cu forta in CD player! Daca are colici si tipa, da-i ceai de chimion. Cu amplifu' nu proceda la fel...ala are butoane.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community