FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
cum montez......

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
visi_eddy



Conectat la: 30 Dec 2006
Mesaje: 1
Locatie: cta

MesajTrimis: Sam Dec 30, 2006 1:31 am    Titlul subiectului: cum montez...... Raspunde cu citat (quote)

am un renault clio symbol si as dori sa montez niste boxe ovale pe spate.Am fost la un service auto si mi-au zis ca nu este recomandat sa se taie din tablita din portbagaj pentru ca acolo exista niste elemente de rezistenta.Se pot monte boxele folosind niste distantiere ?.....precizez ca boxele originale erau de 13.
Boxele pe care vreau sa le montez sunt niste JBL T595 Limited.Mai are cineva asha ceva?Nu shtiu cum se aud dar am auzit ca ar fi destul de bune in lipsa unui sub.Normal ..boxele vor fi amplificate. Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Dec 30, 2006 1:31 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
dorel



Conectat la: 25 Dec 2006
Mesaje: 46
Locatie: suceava

MesajTrimis: Dum Dec 31, 2006 4:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

taie ma si pune boxele ca nu are nici un element de rezistenta tabla aia, are niste nervuri insa nu are nimic, nu aveau chef aia de la service sa te ajute, cauta un ferestrau vertical electric, o panza pt metal si taie linistit , cum poti sa-ti inchipui ca tabla aia joaca un rol in rezistenta caroseriei, are niste nervuri ca sa nu trepideze in rest satai linistit ca nu e mare scofala
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dominique



Conectat la: 19 Noi 2006
Mesaje: 12

MesajTrimis: Sam Ian 06, 2007 1:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asa are i un prieten la dacie
si la taiat nu trebuie sati faci problume poti sa tai linistit
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Sam Ian 06, 2007 10:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am facut altfel: Am luat un cleste de tabla, si nu am taiat circular, ci am taiat raze, pe care apoi le-am indoit in interior, iar ce s-a putut taia, am taiat...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Sam Ian 06, 2007 10:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dorel a scris:
taie ma si pune boxele ca nu are nici un element de rezistenta tabla aia, are niste nervuri insa nu are nimic, nu aveau chef aia de la service sa te ajute, cauta un ferestrau vertical electric, o panza pt metal si taie linistit , cum poti sa-ti inchipui ca tabla aia joaca un rol in rezistenta caroseriei, are niste nervuri ca sa nu trepideze in rest satai linistit ca nu e mare scofala


Corect. Am pus Infinity ovale in Logan, fara probleme. Cauta alti mesteri...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
dividivus



Conectat la: 04 Sep 2005
Mesaje: 47
Locatie: MS

MesajTrimis: Mie Ian 10, 2007 12:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poti sa faci niste inele (din PAL sau MDF) si astfel trebuie sa ai loc numai pt diametrul bobinei. Pe inele poti aplica chit care ulterior se pot vopsi sau ce doresti (material textil, piele).
_________________
D1V1D1VU5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dividivus



Conectat la: 04 Sep 2005
Mesaje: 47
Locatie: MS

MesajTrimis: Mie Ian 10, 2007 12:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu aveam nevoie de inele pentru a putea misca geamurile.
_________________
D1V1D1VU5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
dividivus



Conectat la: 04 Sep 2005
Mesaje: 47
Locatie: MS

MesajTrimis: Mie Ian 10, 2007 12:52 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vad ca nu a aparut fotografia (pacat ca nu este functia "edit")


DSC00684nnn.jpg
 Description:
 Filesize:  205.49 KB
 Viewed:  366 Time(s)

DSC00684nnn.jpg



_________________
D1V1D1VU5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristimm



Conectat la: 15 Mar 2005
Mesaje: 1110
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 14, 2007 2:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu zic sa lasi tabla aia la locul ei. Orice element de caroserie ARE un rol la o masina. Poate nu foarte important - sa zicem ca la un accident habitaclul se va deforma mai mult cu doar 5cm dar acei 5 cm pot face diferenta intre a iti crapa creierul sau nu! Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
myubib



Conectat la: 06 Noi 2006
Mesaje: 26

MesajTrimis: Lun Feb 05, 2007 3:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La toate service-urile din Tara daca vrei sa iti montezi pe masina boxe ovale iti taie din caroserie (asta daca nu e deja pretaiata cu model de boxe ovale). So cut away...
_________________
Cel mai avansat mp3 Player hdd 30gb si display IMENS 3.7" tare rau Mult mai marfa decat orice IPOD
http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=14432
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
edytza



Conectat la: 18 Dec 2006
Mesaje: 256
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mie Iun 06, 2007 6:59 pm    Titlul subiectului: Re: cum montez...... Raspunde cu citat (quote)

visi_eddy a scris:
am un renault clio symbol si as dori sa montez niste boxe ovale pe spate.Am fost la un service auto si mi-au zis ca nu este recomandat sa se taie din tablita din portbagaj pentru ca acolo exista niste elemente de rezistenta.Se pot monte boxele folosind niste distantiere ?.....precizez ca boxele originale erau de 13.
Boxele pe care vreau sa le montez sunt niste JBL T595 Limited.Mai are cineva asha ceva?Nu shtiu cum se aud dar am auzit ca ar fi destul de bune in lipsa unui sub.Normal ..boxele vor fi amplificate. Smile




cea mai mare tampenie pe care am auzut-o pana acum........CUM SA FIE ELEMENT DE REZISTENTA?taie linistit ca nu e nici o problema, acea tabla de care vb tu NU ARE o importanta prea mare in structura de rezistenta mai ales ca tu nu o tai pe toata ci numai locasuri pt boxe.......auzi structura de rezistenta.looollllllllll ce mecanici..............

_________________
AKAI AM 2450 +KENWOOD KL 4060-vintage
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Joi Iun 07, 2007 8:14 am    Titlul subiectului: Re: cum montez...... Raspunde cu citat (quote)

visi_eddy a scris:
Boxele pe care vreau sa le montez sunt niste JBL T595 Limited.Mai are cineva asha ceva?


Ai MARE grija cu ce amplifici acele difuzoare.
Iti garantez ca, cu un HU de 4x30W suna infect.
Difuzoarele alea sunt foarte grele, s-ar putea sa-ti si rupa plasticul ala la vreo groapa.

Iti trebuie amplif cu "vana" sa amplifici difurile alea.

Daca nu ai un amplificator serios, ia-ti gandul de la difuzoarele astea, ca ai sa plangi dupa bani Exclamation
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community