FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Caut amplif vintage
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Colonelu'



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 1060
Locatie: Iasi - Out of Space

MesajTrimis: Dum Dec 31, 2006 3:24 pm    Titlul subiectului: Caut amplif vintage Raspunde cu citat (quote)

Mi s-a pus deodata "pata" sa imi iau un amplif care sa aiba VU-metre cu ace. Nu am un model anume pe care sa il doresc, de aceea astept oferte. Tot ce trebuie sa respecte acest viitor amplif e sa fie in perfecta stare de functionare, neumblat in interior, aspect exterior cat mai bun.
Ofertele trebuie sa contina pozele reale cat mai clare ale aparatului propus si nu luate de pe net, pretul si cateva date tehnice.



Multumesc anticipat celor care imi vor scrie.

_________________
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani. Prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie.
(N. Iorga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Dec 31, 2006 3:24 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Dum Dec 31, 2006 3:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?p=154765&highlight=#154765
Sus
IR Babuin



Conectat la: 15 Feb 2005
Mesaje: 859

MesajTrimis: Mie Ian 03, 2007 6:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

POWER AMP CU VU-METRE - CLASSIC VINTAGE

- SANSUI BA3000 sau BA5000
- TECHNICS SE-A1,A3,A100
-ONKYO GRAND INTEGRA M-510,508
- Ceva McINTOSH

Oricare de mai sus se gaseste , in stare f. buna, de la 1000 $ in sus
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Colonelu'



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 1060
Locatie: Iasi - Out of Space

MesajTrimis: Mie Ian 03, 2007 7:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

IR Babuin a scris:
POWER AMP CU VU-METRE - CLASSIC VINTAGE

- SANSUI BA3000 sau BA5000
- TECHNICS SE-A1,A3,A100
-ONKYO GRAND INTEGRA M-510,508
- Ceva McINTOSH

Oricare de mai sus se gaseste , in stare f. buna, de la 1000 $ in sus

Multumesc de ajutor, dar unde le gasesc?

_________________
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani. Prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie.
(N. Iorga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
djovidiu



Conectat la: 23 Dec 2006
Mesaje: 31
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Ian 06, 2007 12:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut. Daca vrei iti pot oferii asa ceva ( Scott 460 A ):

http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=13480
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Sam Ian 06, 2007 2:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

djovidiu, scuza-ma ca ma bag dar aici nefiind publicitate pot sa-mi zic opinia mai ales ca e vorba de Colonelu', forumist prieten!
Ampliful tau era de calitate slaba si cand a fost nou si tinerel la viatza lui in plina epoca HIFI!
Este o trancota banala de serie consummer din acea perioada care nu face nici jumatate din suma pe care o ceri.....probabil pe considerentul ca are VUmetre analogice....si alea urate si mici.
Cunosc respectiva jucarie, de acum vreo mie de anisori si nu am vrut sa ma bag la publicitate sa-ti stric vanzarea. Oricum, ai pus pretul atat de mare ca oricine care se mai pricepe pe aici te-a lasat in pace.
Ampliful tau l-am vazut in talcioc cu ani in urma la suma mica, ceva de genul 150 RON la ora asta, cam 50 euro....si atunci mi s-a parut scump insa genul asta de "vintage" nu ma intereseaza, marfa mediocra din acea epoca unde nu tot ce zboara se mananca in materie de colectie-vintage.

Colonelu', sfaturile de la IR Babuin sunt bune. Piesele alea pe langa ca arata grozav suna si bine. Din pacate sunt scumpe si la noi nu se gasesc insa cred ca am zarit la cineva acel Sansui power depozitat ca decor. O sa intreb cu prima ocazie ce-i cu "animalul" ala si daca l-ar vinde pe unde este pretul?(nu ma astpet sa fie ieftin insa aia e piesa vintage adevarata).

Mai exista aici pe forum cineva care vinde SH si are preturi decente alex_t. Eu si multi alti forumisti am luat de la el. Toata lumea multumita. Omul e onest si are preturi decente.....mi "s-a plans" ca forumul asta i-a ridicat preturile, ca "l-a obraznicit!"( Very Happy ) si este adevarat! Acum ceva timp vindea scule faine la preturi foarte mici in timp ce aici pe forum se cerea marea cu sarea pe niste troace sinistre! Intre timp observ ca "s-a aliniat" si el "modei" (vezi mai sus anuntul!) insa are gramada mare si ai de unde alege. Sau poate iti gaseste unul pe ace in viitor pe comanda.

Mai stiam un Yamaha din 1980 insa nu cred ca e de vanzare.

Eu daca vad ceva cu ace iti voi da de stire.
Sus
Serby



Conectat la: 01 Feb 2004
Mesaje: 1436
Locatie: Kronstadt

MesajTrimis: Sam Ian 06, 2007 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pe siteul asta gasesti multe amplifuri vintage de vanzare

http://www.audioscope.net/product_info.php?cPath=33&products_id=740
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Colonelu'



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 1060
Locatie: Iasi - Out of Space

MesajTrimis: Sam Ian 06, 2007 8:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iti multumesc momolo pentru cele scrise mai sus. Intr-adevar, "m-ai citit" perfect in privinta achizitei pe care as vrea sa o fac. Chiar daca acest viitor amplif este din categoria oldtimer, totusi nu as vrea o "trancota" cu ace, doar pt ca se inscrie in datele problemei enuntate mai sus.

Pentru ca varsta viitorului amplif se inscrie in categoria "respectabile", am oarecari retineri in a achizitiona de pe net pe neveu. De aceea as prefera sa il pot pipai inainte de achizitie sau macar sa il vada cineva de incredere inainte sau macar o recomandare.

S-ar putea sa apelez si la alex_t in final, dar m-am gandit ca ar fi mai indicat sa vad ce sfaturi si propuneri primesc intai, pentru ca vorba aceea <<nimeni nu s-a nascut invatat>>.

Tot ce pot sa mai adaug e ca nu ma grabesc absolut deloc in aceasta achizitie, in primul rand pentru ca am pe ce sa ascult (deci nu este o prioritate), iar in al doilea rand pentru ca este o achizitie de suflet.

_________________
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani. Prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie.
(N. Iorga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Ian 07, 2007 7:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai sunt 4 ore si e la 10 euro Smile

Hitachi HA 330
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CC



Conectat la: 25 Aug 2004
Mesaje: 1628
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Ian 08, 2007 12:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Luxman / Laboratory Reference Series 5L15
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Colonelu'



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 1060
Locatie: Iasi - Out of Space

MesajTrimis: Lun Ian 08, 2007 12:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc CC pentru ca vrei sa ma ajuti, dar din pacate eu inca nu ma pricep in a achizitiona de pe aceste site-uri de afara Crying or Very sad . Pe de alta parte am si o oarecare doza de scepticism in ce priveste calitatea produselor oferite prin faptul ca nu am cum sa le verific intai. Stim cu totii ca lumea e plina de tepari.

Din cele cateva cuvinte pe care am reusit sa le invat in germana am reusit sa inteleg din link-ul tau ca produsul nu se livreaza international:
Versandoptionen : Käufer zahlt Versand , Kein internationaler Versand

_________________
Omul trebuie sa aiba si prieteni si dusmani. Prietenii il invata ce trebuie sa faca, iar dusmanii il obliga sa faca ce trebuie.
(N. Iorga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
IR Babuin



Conectat la: 15 Feb 2005
Mesaje: 859

MesajTrimis: Mar Ian 09, 2007 12:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Despre acel power amp SANSUI BA 3000 / 5000 si preamp - http://www.classicsansui.net/DefinitionSeries.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
walker666



Conectat la: 22 Oct 2005
Mesaje: 361
Locatie: BRAILA

MesajTrimis: Mar Ian 09, 2007 1:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Exemplara '' lucratura ''....jucaria se vinde undeva spre 2000 USD Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Mie Ian 10, 2007 2:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cum am inteles ca ai neamuri in FR, spune-i sa iti ia asta: 80E la "pret fix"...

http://cgi.ebay.fr/TRES-BEL-AMPLIFICATEUR-SANSUI-A-80_W0QQitemZ170068281464QQihZ007QQcategoryZ93380QQtcZphotoQQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
tezz



Conectat la: 12 Apr 2006
Mesaje: 42
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mar Ian 16, 2007 6:55 pm    Titlul subiectului: Re: Caut amplif vintage Raspunde cu citat (quote)

Colonelu' a scris:
Mi s-a pus deodata "pata" sa imi iau un amplif care sa aiba VU-metre cu ace.
deduc ca nu trebuie sa fie SH !
Dintre multe oferte, datorita rap calitate/pret, sugestia mea este: http://www.advance-acoustic.com
preturi informative [online] din Germania:
Integratul MAP 305 e in jur de 800 €
Preampli MPP 305 in jur de 800 €
Final Mono MAA 705 in jur de 850 €

sau daca vrei design german, http://www.restek.de/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community