FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Despre alegeri
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ahegyes



Conectat la: 30 Oct 2003
Mesaje: 969
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Mie Iun 09, 2004 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asa este, RAID, singura solutie.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iun 09, 2004 1:15 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 09, 2004 1:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sau inca un Tepes Laughing .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Mie Iun 09, 2004 1:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ahegyes a scris:
asa este, RAID, singura solutie.

Bogdan a scris:
Sau inca un Tepes


Raid pulverizat in urma unui raid aerian, huh? Sau poate un Antonescu! Nu stiati? S'a nascut unu'. E dl.X, cu gandu' numa' la tarisoara lui si la cetatenii sai nenorociti de capuse... Wink Apropos - dl.X sunt eu! Votati'ma!!! Laughing

Fratilooor, nu mai scrieti chestiile astea, va implor! Nu mai pot, sincer. Pocnesc de ras!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 10, 2004 8:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bai baieti, problema generala e una de atitudine, ne complacem in mocirla existenta si ne lamentam ca nu se poate schimba nimic din diverse motive, dar nici nu incercam pentru ca credem (la nivel declarativ) ca nu avem sanse de reusita, cand de fapt ne e pur si simplu lene.

Poporul roman, e unul din cel mai tare la misto-uri si la exprimarea nemultumirilor la colt de strada sub forma de barfe si carcoteli. Dar cand e sa faca ceva nu se inghesuie nimeni. Probabil ca sintagma "ne meritam conducatorii alesi" este cea mai potrivita in aceasta situatie. Pana mea, fiecare dintre cei de pe forum putem fi formatori de opinie, fie chiar si pentru una sau doua persoane, ne costa numai timp si ceva energie sa incercam sa schimbam niste mentalitati si o atitudine care nu are nimic constructiv in ea.

Imi aduc aminte ca a trebuit sa discut o saptamana cu ai mei ca sa-i conving sa-l aleaga pe Constantinesc si Alianta, oricum pana la urma am reusit.

P... mea, eu unul nu am nici cel mai mic chef sa ma conduca PSD-ul pana la adanci batraneti, mai da-i in p... mea pe Iliescu & Co, ca si-au facut plinul cu varf si sindesat si ei si toti pup-in-cursitii din jurul lor. Si cum nu o sa plece de buna voie si nesiliti de nimeni, cred ca noi tre sa facem ceva. Sigur se accepta la limita si solutii extreme intr-un cadru organizat, de genul miscare legionara si/sau iesit in strada. Dar pentru iesit in strada deja ne-a mai trecut entuziasmul, ca deh, am imbatranit. Asa ca hai sa incercam sa schimbam niste mentalitati si sa-i educam pe aia suficient de destepti ca sa inteleaga mesajul, ca slava domnului sunt destui ....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
doru2004



Conectat la: 30 Mar 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 10, 2004 10:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din pacate, Zamby, cei care erau de convins s-au cam convins in astia 14 ani de dominare politica PSD-ista (sub diversele denumiri).Au ramas insa ceilalti, destul de multi, care cu greu isi vor schimba opiniile (mentalitatile), demonstrand, din nefericire, ca Brucan avea dreptate...Iata, spre exemplu, daca ai mei parinti ajunsesera sa ma priveasca cu ostilitate in '90 fiindca mergeam in P-ta Universitatii, in '96 au votat Conventia, fara ca eu sa-i influentez.Dar sunt destui, mai ales in provincie, care nu stiu daca isi vor schimba prea curand mentalitatile si optiunile politice.Orice am face...Asta nu inseamna ca nu sunt convins ca la alegerile din toamna PSD-ul va pierde puterea !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ahegyes



Conectat la: 30 Oct 2003
Mesaje: 969
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Vin Iun 11, 2004 9:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vad ca unii nu inteleg nimic. nu mai e vorba de PSD sau PNL sau PD sau mai stiu eu care, toti sunt o apa si un pamant. "mafia" sub diverse forme e de vina......... CINE poate sa faca ceva prin vot ?????????????
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2004 6:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bleah mi-e prea scarba de hotii si basinosii care ne conduc asa ca nu ma bag dar daca vreti sa stiti toti sunt o apa si un pamant Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Mad Evil or Very Mad Twisted Evil Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
danilo



Conectat la: 28 Noi 2003
Mesaje: 144
Locatie: buc

MesajTrimis: Dum Iun 13, 2004 12:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-o Romanie in care majoritatea nu sunt in stare sa invetze ceva folositor ( inginerie , marketing , economie , orice poate deveni o meserie ) si in care mai nimeni nu incearca sa se autodepaseasca normal ca apar politicieni dintre cei ce nu sunt in stare de ceva folositor si competitiv , iar cei ce nu pot fi nici macar politicieni casca gura la ce spune presa ( alti neica-nimeni ce nu sunt in stare sa fie altceva ) despre politicieni si fotbalisti indreptandu-si atentia - si indirect - si banii catre ei . Asa ca , va rog , hai sa nu fim si noi ca ei si sa ne vedem de ale noastre . Ca poate daca macar noi nu ii mai bagam in seama pe forumul asta le scade ratingul ( si banii ) macar cu 1 la mie . Ce ziceti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
tudor



Conectat la: 02 Dec 2003
Mesaje: 40
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 14, 2004 10:34 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

apropo de rata de participare la alegeri, am auzit acum la radio ca in slovacia rata de participare la scrutinul de duminca pt parlamentul european a fost de 19 %, in toata europa se manifesta acest dezinterest fata de procesul de alegeri.
_________________
TC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Lun Iun 14, 2004 10:55 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dezinteresul e mai mare (si in crestere manifesta) in cazul alegerilor legate de parlamentul european decit in cazul alegerilor nationale si locale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Lun Iun 14, 2004 5:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Parlamentul European! Alti hoti si alti basinosi in plus si pedofili si homosexuali! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 18, 2004 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Odata ce a fost deschisa cutia Pandorei nu mai exista politician curat. Tentatia puterii este exact ca fumatul...te-ai apucat nu te mai lasi.........
Cea mai buna descriere a politicienilor am inatnit-o intr-un vers al formatiei vocacal-instrumentala....Parazitii Laughing ei spuneau cam asa...:

" Cand s-a creat lumea intai au aterizat prostii, apoi hotii care sa-i conduca..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
frantic



Conectat la: 26 Aug 2004
Mesaje: 176
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Lun Sep 06, 2004 1:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ramanand in sfera politicului, ce credeti:vom reusi sa intram in 2007 in UE, indiferent care ar fi rezultatele alegerilor generale din toamna Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DJ DNA



Conectat la: 13 Ian 2004
Mesaje: 2305

MesajTrimis: Lun Sep 06, 2004 1:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
frantic



Conectat la: 26 Aug 2004
Mesaje: 176
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Lun Sep 06, 2004 3:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma bucur sa vad ca mai exista persoane optimiste.
Sincer sa fiu si eu inclin sa cred acelasi lucru, desi sunt momente cand, influentat de cele ce se intampla in viata politica si sociala romaneasca, incep sa vad tot mai des "jumatatea goala" a paharului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community