FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Vazurati linku' Parasound de pe http://www.hi-fi.ro ?
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Lun Iun 07, 2004 10:36 pm    Titlul subiectului: Vazurati linku' Parasound de pe http://www.hi-fi.ro ? Raspunde cu citat (quote)

pe home page al revistei gazda e un link mai nou cu scule Halo Parasound.
daca n-ati vazut - trageti cu ochiu Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Iun 07, 2004 10:36 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Iun 07, 2004 10:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Interesant...
Un showroom, ceva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Lun Iun 07, 2004 11:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cre l-au pus asa sa vada primele impresii...un gen de teasing Wink.

Apropo, tipi astia de la Parasound nu fac si cdplayere? Ca am vazut numa amp-uri si tuner.

Daca si suna dupa cum arata...(arata extrem de bine).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 08, 2004 12:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-ati auzit de la mine, dar e de muuulta vreme in lucru un player universal din seria HALO. Si daca raportul bang for buck se pastreaza... well, let's just say you'll want one... Wink
_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Mar Iun 08, 2004 1:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

POate ar trebui sa bagati si voi un story cine's Parasound ce e Halo, etc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 08, 2004 1:14 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ah, well, sa zicem ca nu o sa lipseasca aceste lucruri din numarul urmator, care e pe vine... Laughing
_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
QD



Conectat la: 12 Dec 2003
Mesaje: 499
Locatie: Buc

MesajTrimis: Mar Iun 08, 2004 1:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

N-am mai avut rabdare, mi-am facut o idee Wink. Dar ca sa nu stric surpriza astept si revista .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 09, 2004 8:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vazut, placut, ascultat la redactia HFMM, deosebit de impreionat de sound si faclilitati.

Concluzia: TREBUIE sa produc mai mult ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
hellrider



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 154
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iun 10, 2004 11:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai daca imi amintesc eu bine cred ca am postat o intrebare despre un sistem parasound de vanzare la 7000$.
Citat:
Am si eu o intrebare.
Ce parere aveti de urmatorul sistem?

receiver: Parasound AVC-2500
PowerAmp: Parasound HCA-2205A
DVD: Onkyo DV-C600
Boxe: Atlantic Technology 370 THX
Cabluri Vampire Wire kit.
Chiare exista! Este SH (2000) si il are cineva de vanzare. Toate componentele au certificare THX.

Oricum nu l-am luat pt ca nu am avut bani. Tipul si-l facuse dupa ce a citit un articol pe net in care era sitem de test pentru DD vs DTS.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
greierasul



Conectat la: 21 Dec 2003
Mesaje: 2493
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 11, 2004 12:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ar fi si mai interesant daca ar putea fi ascultat undeva, nu doar sa il vedem prin reviste sau pe net.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hellrider



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 154
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 11, 2004 9:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu l-am ascultat pe cel de mai sus, foarte putin, cateva scene din Black Hawk Down, si ceva Iron Maiden pe un CDplayer Marantz (nu stiu ce model era). Nu am reusit sa-mi fac o parere, dar cert este ca am avut senzatia ca ma uit la un alt film si nu cel ce ma enervase cu cateva saptamani inainte. Despre muzica......sa zicem ca sunetul era impecabil dar lipsea ceva, acel ceva care ma face sa mi se zbarleasca parul pe ceafa cand ascult Maiden.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian



Conectat la: 20 Noi 2003
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 11, 2004 9:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pe cat sunt de bune cele din seria Halo, sunt totusi scumpe pentru noi. Nu ma vad cu un procesor de 3-4000 $ la m51 ale mele. Seria normala Parasound nu este adusa?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 11, 2004 12:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca mergeti la Parasound.ro gasiti si produsele care vor fi momentan in oferta, si preturile.

O sa va rog sa ne dati un pic de ragaz sa terminam cu amenajarea camerelor de auditie, si dupa aceea in mod sigur se vor putea auzi, vedea, pipai si mangaia de catre orice doritor.

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2004 6:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

P3 si A23 au niste preturi mai accesibile! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Sam Iun 12, 2004 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Seria HALO de la Parasound este pasul cel mai putin dureros din punct de vedere financiar spre clasa sculelor de referinta.
Cum spunea un redactor de la o revista de prestigiu: "You have to spend a lot more for a noticeable difference!"..
La un pic peste 50 milioane P3+A23 se constituie intr-o combinatie greu de batut in ceea ce priveste raportul performanta pret.
Foarte important este faptul ca din constructie (reactia serie-paralel pe iesire) amplificatorul este foarte tolerant la boxe si cabluri, reusind sa faca si o incinta buget sa redea un bass placut (are un damping factor demn de respect).
Cu o pereche Jamo D830 in coada (EISA Award prin '97) nu-ti mai trebuie nimic in materie de muzica.
Si mai greu de invins este perechea C2 + A52, procesorul avand o conectica de vis. Pretul este din pacate pe masura Sad



d830.jpg
 Description:
 Filesize:  12.07 KB
 Viewed:  171 Time(s)

d830.jpg



_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Cafenea Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community