FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Garana Jazz Festival 2007

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Feb 23, 2007 6:47 pm    Titlul subiectului: Garana Jazz Festival 2007 Raspunde cu citat (quote)

Anu' asta, pe 13 iulie, la Garana vor canta Jan Garbarek "acompaniat" de Rainer Bruninghouse (pian), Manu Katche (baterie/percutie) si Eberhard Webber (double bass).

http://www.ecmrecords.com/Tours/index.php?artist=Jan+Garbarek+Group

Zvonerul si raspandacul spun cum ca, printre altii, ar mai veni Billy Cobham, Scott Henderson si altii ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 23, 2007 6:47 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
robinson



Conectat la: 03 Mai 2005
Mesaje: 371
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Feb 24, 2007 12:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cam asta a fost componenta si in '95, la Sibiu. Mi-am zis, atunci, ca asa ceva nu mai prind a doua oara in viata. Si uite...

Purs, mergi? 13 iulie e vineri si, teoretic, n-o sa am voie sa plec de la stapanire. Practic insa, daca nu ajung n-o sa mi-o iert niciodata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Fgxf



Conectat la: 16 Dec 2006
Mesaje: 31
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2007 1:36 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nice...

Eberhard Webber a fost si la Timisoara Jazz Fest.

iar Billy Cobham ar fi ceva... plus Jan Garbarek... pf...

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2007 2:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vreau sa merg si eu. Purs, sti cumva cat costa biletul cat si ce posibilitati de deplasare si cazare sunt la Garana?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
grigore_35



Conectat la: 01 Dec 2003
Mesaje: 911
Locatie: Calan, jud. HD

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2007 2:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Gata, am gasit aici:http://www.garana-jazz.ro/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
J.F.Oros



Conectat la: 02 Mai 2003
Mesaje: 95
Locatie: Zalau

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2007 4:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am fost in '95 la Sibiu si Garbarek a fost superb. N-am mai fost de atunci la festival, desi am un fost coleg de facultate care locuieste acolo si care ma invita in fiecare an sa merg Embarassed

Se pare insa ca l-au scos pe Garbarek din lista de la Garana ... eu cel putin nu-l gasesc...

Pentru ce as mai merge totusi : baietii de la Trigon. I-am vazut la emisiunea garantat 100% si m-au impresionat foarte placut !

_________________
Flaviu Oros
inginer acustician
www.JFstudiodesign.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
purs



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 2032
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2007 4:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

J.F.Oros a scris:
Se pare insa ca l-au scos pe Garbarek din lista de la Garana ... eu cel putin nu-l gasesc...
Pe site-ul ECM apare ... Rolling Eyes

2007 Jul 13 | Garana | Garana Festival | Romania
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
J.F.Oros



Conectat la: 02 Mai 2003
Mesaje: 95
Locatie: Zalau

MesajTrimis: Vin Mar 02, 2007 4:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poate vor sa ne faca o surpriza Very Happy

Sau poate vor sa se asigure ca n-o sa pateasca ca si cu Trilok Gurtu (cap de afis neprezentat din cauza unei greve pe un aeroport) Mr. Green

_________________
Flaviu Oros
inginer acustician
www.JFstudiodesign.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
robinson



Conectat la: 03 Mai 2005
Mesaje: 371
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 3:11 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

J.F.Oros a scris:
Am fost in '95 la Sibiu si Garbarek a fost superb. N-am mai fost de atunci la festival, desi am un fost coleg de facultate care locuieste acolo si care ma invita in fiecare an sa merg Embarassed

Se pare insa ca l-au scos pe Garbarek din lista de la Garana ... eu cel putin nu-l gasesc...

Pentru ce as mai merge totusi : baietii de la Trigon. I-am vazut la emisiunea garantat 100% si m-au impresionat foarte placut !


Vestea buna e ca cei de pe site nu stiu nici macar ca 13 iulie cade intr-o vineri, nu joi Twisted Evil . De ce e asta veste buna? Simplu: pentru ca anul trecut 13 iulie a fost intr-adevar joi! Cel mai probabil e ca site-ul pur si simplu nu a mai fost updatat de anul trecut. Asa ca... ne vedem vineri, 13 iulie, acolo! Very Happy Very Happy Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
J.F.Oros



Conectat la: 02 Mai 2003
Mesaje: 95
Locatie: Zalau

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 2:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

robinson a scris:
Cel mai probabil e ca site-ul pur si simplu nu a mai fost updatat de anul trecut. Asa ca... ne vedem vineri, 13 iulie, acolo! Very Happy Very Happy Very Happy
Embarassed Cred ca ai dreptate, nu mi-a trecut prin cap asta ... M-au cam adormit oile alea de la intro-ul sitului ! Mr. Green
_________________
Flaviu Oros
inginer acustician
www.JFstudiodesign.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
tezz



Conectat la: 12 Apr 2006
Mesaje: 42
Locatie: Oradea

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 3:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mr. Green e programul de anul trecut ! update probabil in 31 mai... si daca nu mergeti cu cortul, cazarea la localnici e o problema. nu prea sunt locuri !!
_________________
"To beer or not to beer" - Shakesbeer
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community