FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Maguri noi, interesante...

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
TaucheR



Conectat la: 13 Iun 2004
Mesaje: 1024
Locatie: Constangeles

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2007 3:39 pm    Titlul subiectului: Maguri noi, interesante... Raspunde cu citat (quote)

A ascultat cineva asa ceva? Confused
Ala mic barem e criminal Laughing

__________________________
Muzica nu dauneaza sanatatii !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Mar 04, 2007 3:39 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
IR Babuin



Conectat la: 15 Feb 2005
Mesaje: 859

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2007 7:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nagra si Uher sint recunoscuti pt maguri mici portabile, de reporter
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2007 9:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt niste bijuterii , sunt foarte scumpe si rare , in special Nagra , dar vremea lor s-a dus de mult , sunt doar obiecte de colectie. Se spune ca Nagra a fost cel mai tare reportofon in anii '70..... si chiar asa si este. Nu mi-as dori insa un asemenea aparat.... nu cred ca l-as folosi - nu as avea la ce.... E ca si cum ai avea un aparat foto cu burduf si film mare in epoca aparatului foto digital......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2007 9:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alladdin321 a scris:
Nu mi-as dori insa un asemenea aparat.... nu cred ca l-as folosi - nu as avea la ce......
Daca citesti ce am patit eu cu Uher Report 4400 IC si Tesla Uran pe aici, l-ai folosi cu siguranta, JUST FOR FUN.
Nu ai idee cu ce ochi si gura cascata se uita generatia MP3 daca te vede cu asa cava pe strada ascultīnd muzica īn casti.

Pataniile mele l-e poti citi aici pe forum. S-ar putea sa rīzi cu lacrimi Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Dum Mar 04, 2007 10:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

te referi la faza cu PC-ul si moddingu' ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 12:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

kilaru_de_coduri a scris:
te referi la faza cu PC-ul si moddingu' ?
Nu. Sa repet? OK!

Era anul trecut īnainte de vacanta de vara. Eu īn tramvai, stau lejer cu un UHER REPORT 4400 IC, role de metal pe el, casti cuplate ascultīnd muzica. Era īn jur de ora 13 cīnd iesisera elevii de la scoala si dau buzna īn tramvaie. N-a durat mult si aveam vreo 8 - 9 cascati īn jurul meu care se uitau ca la dentist ca nu mai vazuse-ra asa ceva, bombardīndu-ma cu īntrebari ca CE ESTE AIA aratīnd cu degetul si CE SĪNT ALEA CE SE ĪNVĪRT?
Au urmat o serie de explicati sumare dupa care castile au facut rondul de auditie de la unul la celalalt. Treaba SMECHERA ERA ca pe banda era muzica noua HIP-HOP si TRANCE ce asculta generatiile de Teeny din ziua de azi. Laughing
cīnd faceau castile rondul, se umpluse tramvaiul de exclamari... HEY MANOOO, COOOLLLLL, SUPER !!!!!! Laughing Laughing Laughing
Deci o uimire si fascinare īn masa īn acelasi timp. La un moment dat venise īntrebarea, CĪTE MP3-uri intra pe o ROATA DIN ASTA ????? Laughing
Cīnd venise de la mine raspunsul promt ca scula NU NECESITA MP3 si nici PC, unul dintr-e pusti, scoate celularul, īl suna pe tata-su si īi spune aproape plīngīnd ca sa nu vina acasa pīna cīnd nu-i cumpara de unde stie el o scula de muzica care are doua roate de aluminiu mari care se īnvīrt, e foarte cool, se aude excelent de bine, nu necesita MP3 si nici sa fie vesnic cuplata la PC. Ca sa-i fie mai usor sa gaseasca, scula se numeste TONBANDMASCHINE (Magnetofon pe germana).

Credema, ca a trebuit sa strīng din dinti cīt puteam sa ma abtin sa nu izbucnesc īn rīs ROFL
cīnd am ajuns la destinatie abea m-am scapat de ei, multi coborīsera odata cu mune, iar acela care-l sunase pe tata-su mi-a cerut numarul de telefon cu rugamintea daca poate sa ma sune tata-su īn caz ca nu gaseste sa-i cumpere mag. clar ca tata-su nu m-a sunat ci cu siguranta l-a lamurit care-i treaba Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 2:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cool ROFL ROFL ROFL ROFL ROFL
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lao



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 156
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 2:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ROFL Mr. Green
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
q_acdc



Conectat la: 18 Iul 2006
Mesaje: 205
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 9:20 pm    Titlul subiectului: Re: Maguri noi, interesante... Raspunde cu citat (quote)

TaucheR a scris:
A ascultat cineva asa ceva? Confused
Ala mic barem e criminal Laughing

__________________________
Muzica nu dauneaza sanatatii !!!
Este luat cumva din TVR ? ( se aude un zvon cu investitii in TVR)
_________________
AC/DC-RIDE ON M-POP MUSIC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
TaucheR



Conectat la: 13 Iun 2004
Mesaje: 1024
Locatie: Constangeles

MesajTrimis: Mar Mar 06, 2007 12:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu, pozele sunt de la un targ hi-fi de p'afara....

__________________________
Muzica nu dauneaza sanatatii !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
drag



Conectat la: 06 Mai 2006
Mesaje: 530
Locatie: montreal

MesajTrimis: Sam Apr 07, 2007 4:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vremea lui Nagra si Stellavox nu s-a dus deloc, Nagra 4s cu sistemul Nagramaster este f performant iar label-ul Naim e bazat pe sistemul 4s la vitezä de 19 cm-sec.
Uher nu este nici pe departe in competitzie cu cele numite mai sus, nu este hi-fi, merge cu viteze mici pe role mici, un reportofon, Nagra si Stellavox merg in standard pro...NagraT si Stellavos TD9 sint la acelasi nivel cu Studer A820. NagraD este digital 4 piste.
Singurul care "bate" aceste masini este ATR102 (atr service sau MDI precision motor works).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
drag



Conectat la: 06 Mai 2006
Mesaje: 530
Locatie: montreal

MesajTrimis: Sam Apr 07, 2007 4:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si cum am mai zis anul trecut, MX5050 este nasol de folosit acasä fiindcä in stop cabetanul freacä cu banda, se stricä sablajul pe cabestan , se stricä banda. In plus este relativ rough pe bandä cea ce nu e cazul la Revox.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
drag



Conectat la: 06 Mai 2006
Mesaje: 530
Locatie: montreal

MesajTrimis: Sam Apr 07, 2007 4:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

o altä belea cu masinile pro este faptul cä tensiunea benzii este mai mare pt benzi groase si grele, 456 in sus, o bandä amator gen Maxell si restul se va intinde rapid si contactul cu banda se va face tot mai prost in timp.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta īn limba romānć: Romanian phpBB online community