FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Akai gx
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
adi2010



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 15
Locatie: Galati

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 9:12 pm    Titlul subiectului: Akai gx Raspunde cu citat (quote)

Are cineva idee cam cit poate costa in momentul de fata un Akai gx-F31 ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 9:12 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Lao



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 156
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 10:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cu search gaseai imediat Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi2010



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 15
Locatie: Galati

MesajTrimis: Lun Mar 05, 2007 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merci. Esti amabil.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi2010



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 15
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 10:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La banii aia, vreau si eu 2 bucati. Este cineva interesat ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 3:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

impecabil face in jur de 300-350 de ron, parerea mea (a se intelege prin "parerea mea" ca eu ash da atita pe unul). e o scula buna spre foarte buna, reglat si intretinut cum se cuvine suna deosebit de frumos. daca esti insa rabdator mergi pe f71 (sau chiar f51) undeva la aceiasi bani...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi2010



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 15
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 3:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De acord cu tine. Unde gasesc un f51 sau f71 ? Ultimul f71 pe care l-am vazut, era intr-un raft la un SH cu 1,5 mil. Nu am avut bani la mine Sad si pina am ajuns acasa si m-am intors.... deja era dat.
Nu stiu cum naiba, dar asa patesc mereu : cind am bani la mine NICIODATA , dar niciodata nu gasesc ceva sa-mi placa. Dar cind nu am nici un sfant in buzunare..atunci sa vezi.......pe unde merg, intru, vizitez, gasesc cite ceva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lao



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 156
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 4:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sau un F91 Very Happy. in martie 90 am dat pe un f91 42000mii lei, adica jumate de dacie noua la vremea aia..fara sa ma laud, nu erau multe in romania.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 5:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lao a scris:
sau un F91 Very Happy. in martie 90 am dat pe un f91 42000mii lei, adica jumate de dacie noua la vremea aia..fara sa ma laud, nu erau multe in romania.


dacii nu erau multe sau f91? stiu 3 studiouri undeva care aveau fiecare cite 2 bucati de f91 Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lao



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 156
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 7:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cati ani aveai luleasca in 90? 4-5?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 7:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lao a scris:
cati ani aveai luleasca in 90? 4-5?


ca fapt divers 20 si ceva SmileSmile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adi2010



Conectat la: 23 Mar 2006
Mesaje: 15
Locatie: Galati

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 8:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tu macar ai luat o scula pe care ( poate) o mai folosesti...
Eu in `92 mi-am luat laptop. Nu cred ca vrei sa stii cit am dat pe el .
In `98 l-am dat la schimb cu eq Panasonic. Si acum cind ma gindesc citi bani am dat pe el ma apuca dracii.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lao



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 156
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 07, 2007 10:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu-l mai am.... Crying or Very sad l-am vandut ca un fraier cand au luat amploare cd-urile bulgaresti, rusesti si ucrainiene... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
IR Babuin



Conectat la: 15 Feb 2005
Mesaje: 859

MesajTrimis: Joi Mar 08, 2007 12:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lao a scris:
sau un F91 Very Happy. in martie 90 am dat pe un f91 42000mii lei, adica jumate de dacie noua la vremea aia..fara sa ma laud, nu erau multe in romania.




Il mai ai ? cum merge ? cum iti place ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Lao



Conectat la: 11 Iun 2006
Mesaje: 156
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Joi Mar 08, 2007 10:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

l-am vandut, am explicat mai sus de ce... Embarassed
ca o paranteza, daca nu aveai pe cineva la romania libera sau nu cumparai ziarul la prima ora si sculai vanzatorul din pat la prima ora , nu mai aveai nicio sansa sa-l mai gasesti, era valabil pt orice insemna akai, mai putin 636, 747 care si atunci aveau preturi imense si nu oricine i-si permitea asa ceva. pt un F31 a trebuit sa ma invoiesc de la munca si sa iau trenul in orasul fagaras ca sa-l achizitionez ( 21000 mii lei). deci fata de un f31, f 91 suna cam la fel , dar avea pe partea de inregistrare avea nista optiuni pe care daca le foloseai (respectiv testul de banda, facea el ceva acolo si parca iti si afisa) si o caseta orwo ordinara o facea sa sune bine. f31 tragea bine, dar numai pe casete buna. parca si f51 facea un test de caseta, dar nu avea 3 capete ca la F91.
a..mai era si f71, nu l-am avut.
in schimb, tot cu 3 capete am detinut un f 80, care era un tanc din toate punctele de vedere..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
luleashca



Conectat la: 10 Mar 2006
Mesaje: 502
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Mar 14, 2007 9:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Lao a scris:
l-am vandut, am explicat mai sus de ce... Embarassed
ca o paranteza, daca nu aveai pe cineva la romania libera sau nu cumparai ziarul la prima ora si sculai vanzatorul din pat la prima ora , nu mai aveai nicio sansa sa-l mai gasesti, era valabil pt orice insemna akai, mai putin 636, 747 care si atunci aveau preturi imense si nu oricine i-si permitea asa ceva. pt un F31 a trebuit sa ma invoiesc de la munca si sa iau trenul in orasul fagaras ca sa-l achizitionez ( 21000 mii lei). deci fata de un f31, f 91 suna cam la fel , dar avea pe partea de inregistrare avea nista optiuni pe care daca le foloseai (respectiv testul de banda, facea el ceva acolo si parca iti si afisa) si o caseta orwo ordinara o facea sa sune bine. f31 tragea bine, dar numai pe casete buna. parca si f51 facea un test de caseta, dar nu avea 3 capete ca la F91.
a..mai era si f71, nu l-am avut.
in schimb, tot cu 3 capete am detinut un f 80, care era un tanc din toate punctele de vedere..


dupa parerea mea f31, 51, 71, 91 sint cele mai echilibrate deck-uri ale lui akai...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul
Pagina 1 din 11

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community