FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
DONATII = GRATIS -Pentru claritate, contactati doar in M.P.
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Publicitate
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
livio27



Conectat la: 05 Sep 2006
Mesaje: 266
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 10, 2010 8:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Criza mare!, nici gratis nu mai cumpara lumea.... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Oct 10, 2010 8:10 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 10, 2010 9:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

livio27 a scris:
Criza mare!, nici gratis nu mai cumpara lumea.... Very Happy

Foarte adevarat.
Ei, s-a dat cate ceva, dar au mai ramas destule.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 16, 2010 12:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi&Fan a scris:
livio27 a scris:
Criza mare!, nici gratis nu mai cumpara lumea.... Very Happy

Foarte adevarat.
Ei, s-a dat cate ceva, dar au mai ramas destule.

Actiunea s-a incheiat. Usor, usor s-a dat tot, dar mult mai greu decat m-am asteptat. A trebuit sa-mi fac drum aproape in fiecare zi pe acolo si sa-mi rup cate o ora din programul si asa aglomerat, ca sa beneficieze cat mai multi amatori, in conditiile in care duminica trecuta, cand am stat doua ore n-a venit mai nimeni. Oricum, sunt bucuros ca multe lucruri au ajuns la oameni carora (sper ) le sunt utile, in loc sa ajunga sub senilele buldozerelor. Ei, au ramas multe maruntisuri, aparate incomplete, placi si altele, dar nu mai am timp si oricum, daca toata lumea le-a ocolit, se cheam ca sunt inutile.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Dum Oct 17, 2010 11:35 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Donez două viniluri Picture Disc, Pink Floyd - Animals și Slayer - South of Heaven.
Ambele sunt noi, impecabile, nu au fost ascultate niciodată cap-coadă și ambele sună ca dracu! Presupun că din cauza acelui strat de lac aplicat fără niciun simț de răspundere.
Sună atât de prost încât mi-e jenă să cer ceva pe ele. Poate sunt colecționari de așa ceva. Eu le țin degeaba.

http://www.soundstagedirect.com/pink-floyd-animals-picturedisc-vinyl-lp.shtml

http://eil.com/shop/moreinfo.asp?catalogid=409391

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 17, 2010 5:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Donez două viniluri Picture Disc, Pink Floyd - Animals și Slayer - South of Heaven.
Ambele sunt noi, impecabile, nu au fost ascultate niciodată cap-coadă și ambele sună ca dracu! Presupun că din cauza acelui strat de lac aplicat fără niciun simț de răspundere.
Sună atât de prost încât mi-e jenă să cer ceva pe ele. Poate sunt colecționari de așa ceva. Eu le țin degeaba.

http://www.soundstagedirect.com/pink-floyd-animals-picturedisc-vinyl-lp.shtml

http://eil.com/shop/moreinfo.asp?catalogid=409391

Asa e, sunt groaznice! Si eu m-am tepuit cu un Michael Jackson, primul si ultimul disc "pictat" al meu. Niste porcarii sinistre! Oricum, eu il pastrez ca mostra.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 9:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se doneaza difuzorul care echipeaza subwooferul auto Sony XS-LB10S.
Fizic arata impecabil, electric este intrerupt.
Doar difuzorul se doneaza, nu am si boxa.
Relatii numai pe MP.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Hi&Fan



Conectat la: 13 Aug 2006
Mesaje: 696
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 20, 2010 10:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hi&Fan a scris:
Se doneaza difuzorul care echipeaza subwooferul auto Sony XS-LB10S.
Fizic arata impecabil, electric este intrerupt.
Doar difuzorul se doneaza, nu am si boxa.
Relatii numai pe MP.

Adjudecat.

_________________
Omul intelept isi face vara sanie si iarna o pune pe foc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
master87



Conectat la: 08 Sep 2008
Mesaje: 2
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 24, 2010 1:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca are cineva un magnetofon pe acasa si nu-i mai este de folos l-as dori eu. nu conteaza firma sau vechimea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
atlantic3009



Conectat la: 20 Mar 2010
Mesaje: 53
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 30, 2010 11:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

atlantic3009 a scris:
Donez Deck Electromures EM 2004 SP negru.
Casetofonul functioneaza pe redare dar nu inregistreaza, are momente cand agata banda.
Are urme pe capcul superior dar fata arata relativ ok.
Este acelasi model ca cel din linkul de mai jos:

http://www.okazii.ro/catalog/41193170/CASETOFON-DECK-CU-SERTAR-ELECTROMURES.html

Doritorii il pot ridica doar din Bucuresti, nu trimit prin posta sau curier.


Nu vrea nimeni un deck Electromures?

S-a dat.


Ultima modificare efectuata de catre atlantic3009 la Sam Noi 06, 2010 11:00 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FOCA.CRISTIAN



Conectat la: 09 Oct 2007
Mesaje: 32
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Vin Noi 05, 2010 9:14 am    Titlul subiectului: capace roti Raspunde cu citat (quote)

Donez un set de 4 bucati capace roti 15", noi, in tipla (se potrivesc pe Logan). Livrarea se face in zona Piata Rahova.

s-au dat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 28, 2010 7:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Total intamplator am intrat in posesia unei "colectii" de viniluri Electrecord cu muzica populara, orchestrala (tot populara), povesti, etc.

Vinilurile sunt intr-o stare jalnica, cu coperti dezlipite, scrise, vinilurile nu arata nici ele mai bine, mai sunt si zgariate, murdare, etc.

Se doneaza intreaga colectie daca exista vreun amator, daca nu, vor lua drumul ghenei de gunoi.

PRECIZARE :

1 - NU recomand ascultarea acestor viniluri pe un pick-up performant, cel mult pe un pick-up de care sa nu va para rau de doza/ac Exclamation
2 - Daca exista doritori imi iau angajamentul sa curat fiecare vinil in parte cu kit de curatare Knosti Antistatic Exclamation
In acest fel vinilurile vor fi ca noi, cu infinit mai putine pacanituri statice.
Insa, din pacate nu pot face nimic impotriva zgarieturilor (asta daca exista, nu au obligatoriu zgarieturi).
3 - Este posibil ca la aceasta actiune sa mai donez si unele viniluri din colectia proprie care nu mai sunt pe gustul meu Exclamation
4 - Daca cineva este interesat de toata colectia (aprox. 60-70 de viniluri) ii fac cadou si o doza Stanton 500 Mk III (ca sa nu-si uzeze doza proprie Wink ).

Rog interpelari numai prin MP.

S-au Dat Exclamation

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan_a



Conectat la: 20 Feb 2006
Mesaje: 387
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 06, 2010 4:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Donez doua televizoare Sharp (aproape) identice, diagonala 66 (parca):
- unu' merge ce merge si incepe sa se dea peste cap dupa fo' juma de ora (sau cel putin asta era starea ultima data cand l-am probat);
- altu' are intrarea de antena rupta din interior si pentru mine pare complicat de reparat...
Sunt sigur ca pentru cine se pricepe si are rabdare si chef poate face (cel putin) unul bun.
Contact pe PM.

Stoc epuizat... Laughing



TV Sharp mic.jpg
 Description:
 Filesize:  205.24 KB
 Viewed:  181 Time(s)

TV Sharp mic.jpg




Ultima modificare efectuata de catre bogdan_a la Mie Ian 26, 2011 7:07 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicu_martin



Conectat la: 02 Apr 2009
Mesaje: 1742
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 13, 2010 6:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Donez două viniluri Picture Disc, Pink Floyd - Animals și Slayer - South of Heaven.


Cred ca si daca le luam de la un eschimos de la Polul Nord si venea pe jos pana in Bucuresti tot nu dura 2 luni de zile...

Trebuia sa zici ca nu vrei sa mi le dai mie si era mult mai corect.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rochester21



Conectat la: 22 Ian 2011
Mesaje: 6
Locatie: BUCURESTI

MesajTrimis: Sam Ian 22, 2011 11:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

salutari. daca are cineva din bucuresti 5-6 casete audio type 2/chrome utilizate in regim casnic de care nu se mai foloseste, sa-mi lase un p.m Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mariusica



Conectat la: 25 Apr 2005
Mesaje: 109
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Apr 16, 2011 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Donez un pickup Saundy Stereo 5003, productie italieneasca, e total din plastic, merge cu discuri mici, selector viteze 33/45, are si amplificare pt boxe de 8 ohm, selector volum si ton separat pt stanga-dreapta. L-am bagat in priza si merge, mi-e lene sa fac poze iar pe net nu exista. Capacul de plastic nu il mare are.
Se da in primire in fata casei in sector 5. Altfel il paste tomberonu zilele astea.

S-A DAT

_________________
"...It's the world's first electronic computer. Right now it's solving mathematical problems for the US Army, but who knows, someday a machine like this will check on your income tax..." :: 1960 promotional film about UNIVAC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Publicitate Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community