FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Saba profesional 1300

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Rotel



Conectat la: 12 Dec 2006
Mesaje: 39
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Apr 17, 2007 1:05 pm    Titlul subiectului: Saba profesional 1300 Raspunde cu citat (quote)

Va salut
as avea si eu o rugaminte daca a ascultat cineva incintele Saba 1300 sa imi spuna cate ceva legat de sunetul lor pentru ca as putea sa le primesc de la niste rude din Ungaria dar am inteles ca sunt destul de maricele si nu tocmai usoare(20 kg/buc) deci nu as vrea sa le care pana aici degeaba pentru ca, chiar nu am auzit nici o incinta Saba si nici nu am cunostinte care sa posede asa ceva.

Va multumesc

Cam asa arata:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Apr 17, 2007 1:05 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rotel



Conectat la: 12 Dec 2006
Mesaje: 39
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Apr 17, 2007 2:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cam asa arata:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
maximandrei



Conectat la: 31 Ian 2006
Mesaje: 88
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2007 8:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,eu am le-am ascultat,le are cineva de vanzare.Suna bine,sant incinte inchise si au diful de bas de 10 ",mai ales daca le primesti gratis...Ce sa-ti mai zic,redau bine detaliile,in rest sunetul va depinde de restul sistemului,camera...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
maximandrei



Conectat la: 31 Ian 2006
Mesaje: 88
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2007 11:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am mai fost sa le vad inca o data si trebuie sa rectific,diful de bas e de 12 " nu de 10 ".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rotel



Conectat la: 12 Dec 2006
Mesaje: 39
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2007 12:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ca sursa folosesc un Akai cd 57,iar ca amplificare Rotel 840 bx4.Inca o rugaminte daca le-ati auzit pe ce anume le-ati auzit(de curiozitate sa vad cam cu ce anume se 'pupa' Saba).

Multumesc pentru raspuns
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
maximandrei



Conectat la: 31 Ian 2006
Mesaje: 88
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2007 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

avea o sursa yamaha si un amplif marantz ,dar erau cuplate la nimereala,nu e relevanta combinatia,poate ale tale suna mai bine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2007 7:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

singurul lucru care nu imi place la ele ca sunt pe 4 Ohm,in rest suna bine,mai mult decat multumitor...Very Happy
BAFTA!
Am avut ocazia sa le si ascult dar sa le si cumpar(un dif de bas avea mici probleme,motiv pentru care am renuntat)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dj Ovidiu1983



Conectat la: 17 Apr 2007
Mesaje: 109
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Apr 18, 2007 9:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut Rotel,
Eu am acasa Saba Professional 1300. Intr-adevar bassul este de 12 toli pe 4 ohmi, 130 wati muzicali si atentie 70 wati super reali. Le am cuplate cu Pioneer A - 705 R ( 100 wati reali pe 4 ohmi). Sursa este un DVD Player Panasonic; se aude foarte bine. La toate capitolele stau bine, mai ales la bass. Frecventa boxelor este 20 - 26 000 Hz ( pe compresie ). Depinde la ce pret le poti lua, dar daca stii sigur ca sunt intr-o stare buna nu are rost sa mai astepti. Eu le am cu tot cu sitele de pe fata + suportii pe care stau boxele. Iti doresc succes. Daca vrei putem vorbii mai multe pe MP

_________________
Respecta si vei fi respectat !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rotel



Conectat la: 12 Dec 2006
Mesaje: 39
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Vin Apr 20, 2007 9:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, am vorbit deja si undeva pe luni ar trebui ca Saba sa cante la mine acasa.Am sa revin cu impresii despre ele.
Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rotel



Conectat la: 12 Dec 2006
Mesaje: 39
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Apr 25, 2007 12:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

luni dupa amiaza au ajuns la mine boxele Saba.Arata jalnic dar dupa ce le-am desfacut si verificat filtrele sunt in regula iar la difuzoare nu se vede a fi umblat.Asa ca am chemat niste prieteni si ne-am pus pe ascultat muzica.Ca sursa am mai spus folosesc un Akai cd 57 iar ca amplificare Rotel 840 bx4.Sa ascultat Diana Krall,Eric Clapton,Eagles,Rolling Stones si chiar si Metalica.Ce pot sa zic eu inalte frumoase detaliate dar nu agresive,basul curat si conturat, doar o singura problema (care zicea un prieten care are o pereche de boxe Braun cam din aceleasi vremuri ca e tipic) si anume partea de medii(vocile) sunt impinse in fundal parca se aud mai in spate(dar zicea tot acelasi prieten ca o sa ma obisnuiesc ,vom vedea).In rest foarte multumit si acuma trebuie sa ma apuc de partea estetica ca altfel am probleme cu capitanul(sotia) Laughing .
Inca o data vreau sa multumesc celor care si-au exprimat parerea.

Bafta in continuare
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community