FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cel mai bun amplif pe 4 canale

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
fuscobal



Conectat la: 27 Mai 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti, Ploiesti

MesajTrimis: Mar Iun 29, 2004 4:19 pm    Titlul subiectului: Cel mai bun amplif pe 4 canale Raspunde cu citat (quote)

Vreau sa-mi pun un amplif pe 4 canale care sa alimenteze cele 4 Infinity kappa de 16.5 pe fata (componente) si 16x23 pe spate (coaxiale ovale ). Intervalul de pret ar fi intre 300 si 400 E. Obiectivul primar ar fi calitatea si pe urma puterea ( sa fie totusi un min 4x50W ). Amplificatorul trebuie sa se gaseasca pe la noi ( deci exclud din pacate din start marci ca Sinfoni, Zapco, PPI, Brax...deoarece nu vreau sa ma bag pe internet la cumparat). Ce am gasit eu din ce e pe la noi ar fi Audison, Rockford Fosgate, Kicker, DLS...Spuneti si voi ce credeti ca pot sa gasesc in banii astia sa aiba o muzicalitate exceptionala !
_________________
HU, 3-way components, one subwoofer, 3 amplifiers (Look mama : no rear speakers > u can actually listen to music without 'em )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Iun 29, 2004 4:19 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Iun 29, 2004 6:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Audison fara nici o indoiala ,de departe cel mai rafinat chiar si cu seria Srx nemaivorbind de Lrx ,DLS e solid, puternic ,clar dar nu are definitie ,Kicker are ceva vina dar suna congestionat si aspru,R-F super dinamica bun pentru sub nu difuzoare, bine chestiile astea le-am observat la amplifurile din gama 3-400euro si nu pot generaliza caracterizarea la nivel de firma.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fuscobal



Conectat la: 27 Mai 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti, Ploiesti

MesajTrimis: Mar Iun 29, 2004 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai pe Audison Lrx 4.300 cam bat si eu. La noi vine in 350E (in vest e cam 500-550E)! Problema e ca pe forumuri din strainatate mi-au fost recomandate si Rockford Fosgate dar mai ales Soundstream Van Gogh (asta cel putin are pe hartie niste performante teribile > S/N > 115, putere zdravana, distorsiuni mici). Pe net l-am gasit la 400 E fata de 700 cat e pretul lui prin magazine si am vazut ca e bestseller. Problema e ca nu stiu daca se merita sa ma bag pe net (nici nu ma pricep ce-i drept)
_________________
HU, 3-way components, one subwoofer, 3 amplifiers (Look mama : no rear speakers > u can actually listen to music without 'em )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ionutz



Conectat la: 09 Ian 2004
Mesaje: 264
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 30, 2004 7:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu sunt in masura sa iti dau un sfat, dar poate te ajuta o lista de preturi.


falcon.xls
 Description:
http://www.falcon.ro/

Download
 Filename:  falcon.xls
 Filesize:  270.5 KB
 Downloaded:  469 Time(s)

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Mie Iun 30, 2004 9:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Noi iti recomandam un GZNA 4350 (4x150Wrms@4ohm), amplificator care a iesit in test CAR&HIFI ianuarie 2003 pe primul loc in clasa SPITZENKLASSE, surclasand un amp. de la Hifonics, este vorba de modelul Z6400.
Pret de lista 599EURO, pretul nostru 550EURO.
Cu toate ca pentru ce ai nevoie este suficient si un GZHA 4150 (330EURO) sau chiar un 5canele GZHA 5125 (400EURO). Mai multe date le gasesti pe situl de la GZ: http://www.ground-zero-audio.com



gzna4350x.pdf
 Description:

Download
 Filename:  gzna4350x.pdf
 Filesize:  411.04 KB
 Downloaded:  167 Time(s)

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
fuscobal



Conectat la: 27 Mai 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti, Ploiesti

MesajTrimis: Mie Iun 30, 2004 1:51 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Foarte interesant testul cu Hifonics dar din pacate e in germana Sad si nu inteleg numic. Mersi baieti pentru oferte. O sa le studiez cu atentie !
_________________
HU, 3-way components, one subwoofer, 3 amplifiers (Look mama : no rear speakers > u can actually listen to music without 'em )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 30, 2004 7:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu am testat inca Ground-zero de la Ionut dar Hifonics-u Zeus 6400 am instalat citeva si pot spune ca sint super depasind evident celelalte marci amintite de tine mai ales ca transparenta si claritate dar la bas nu sint impresionante ,nici macar amplifurile mono Brutus nu sint cine stie ce .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fuscobal



Conectat la: 27 Mai 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti, Ploiesti

MesajTrimis: Mie Iun 30, 2004 8:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ok, pana acum din ce mi s-a recomandat pe alte forumuri ar fi :
- Soundstream Van Gogh VGA 320.4 sau 500.4
- XTant X604
- Hifonics
- Brax

Tu spui ca ai testat Hifonics 6400. Am vazut in testul cu GZ ca pretul lui ar fi 500 E. Tu unde l-ai testat ? Poti aduce asa ceva daca e cazul si daca da, in ce bani ?

_________________
HU, 3-way components, one subwoofer, 3 amplifiers (Look mama : no rear speakers > u can actually listen to music without 'em )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
puf



Conectat la: 07 Dec 2003
Mesaje: 1537
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iun 30, 2004 10:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Imi pare rau dar nu au fost decit citeva exemplare aduse de Romano-Electro la pret promotional de vreo 14 mil lei (zeus 6400) nu cred sa mai fi ramas vreunu ,si nici nu cred ca vor relua importul vreodata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fuscobal



Conectat la: 27 Mai 2004
Mesaje: 415
Locatie: Bucuresti, Ploiesti

MesajTrimis: Joi Iul 01, 2004 12:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cine si de unde este Romano-Electro ? Aduc si altceva de pe lista pusa de mine mai sus sau altceva bun ?
_________________
HU, 3-way components, one subwoofer, 3 amplifiers (Look mama : no rear speakers > u can actually listen to music without 'em )
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community