FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
un album pe saptamana
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Iul 19, 2007 12:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vă propun să faceți cunoștință cu geniul lui Devin Townsend; “Ziltoid, The Omniscient”. Un album de care nu te poți sătura. De un comic nebun (Superextraterestrul Ziltoid vine cu armata lui pe pământ și le dă pământenilor 5 minute să-i facă cea mai bună cafea posibilă!), o muzică absolut incredibilă. O adevărată lecție în cum se scrie și se produce un album, în cum se face muzică. A masterpiece, în adevăratul înțeles al cuvântului.

-------------------------

[Ziltoid:] Commander…
[Commander:] Yes Captain Ziltoid!
[Ziltoid:] Have the humans delivered their ultimate cup of coffee ?
[Commander:] I have it right here.
[Ziltoid:] Ah! Yes…
[Ziltoid drinks the coffee]
[Ziltoid:] FETID! How dare they present this to me! FOUL! They hide their finest bean! Prepare the attack!

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Iul 19, 2007 12:53 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Lazi



Conectat la: 19 Iul 2006
Mesaje: 184
Locatie: Arad

MesajTrimis: Vin Iul 20, 2007 10:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)



Un albul mai vechi dar bine inregistrat si interpretat.Unele piese de pe el devin obsesive Wink

_________________
Omul cat traieste invata ... si tot prost moare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lazi



Conectat la: 19 Iul 2006
Mesaje: 184
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mar Iul 24, 2007 12:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)



As zice cel mai bine inregistrat album al lui Ray , iar selectiile au fost facute personal , un album excelent.A fost publicat un al doilea volum de colaborari (Genius & Friends)post mortem , dar dupa parerea mea cu doua clase sub cel condus personal de geniu.

_________________
Omul cat traieste invata ... si tot prost moare!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 3:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bon jovi - lost highway

un album de umplutura, cu o tenta lenta chipurile, nici o piesa HIT. recomand numai daca esti fan/colectionar.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 3:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

George Michael - TwentyFive (2 CD)

Primul disc (For Living) este interesant prin prisma pieselor mai vechi (incluzand evolutii Wham!), Cel putin pe mine Shoot the dog...ma lasa rece.

Al doilea disc (For Loving) merita la fel, pentru piesele "consacrate".

Per total sub ultimul sau Best Of, care se gasea acum 2-3 ani pe piata. Asta poate si din cauza faptului ca albumele sale recente nu au mai stralucit la fel. Opinie personala.

Speram ca pe un album nou piesele sa fie putin lucrate altfel, revizuite, trase la linie. Inregistrarea fiecarei piese este exact asa cum o stiam de cand stiu piesa, ba unele chiar sub acel Best Of de care aminteam mai sus.

Nu sunt fan G.M. dar sunt momente cand diger. Discul merita achizitionat din acest motiv, dar la ocazie, preferabil nu la pretul de raft actual. Mai asteptati ca nu pierdeti nimic. Smile

_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ayo - Joyful

Down on my knees este poate piesa cea mai promovata si mai cunoscuta de pe album. O voce feminina proaspata, cu substanta si un acompaniament simplu si de efect. Piese frumoase, per total usor pe langa linia comerciala utilizata la ora actuala, dar in orice caz altceva fata de "masa MTV".

Prea putine piese "vii" pe album, cel putin duminica dimineata mi s-a parut putin prea sobru... Imi inhiba buna dispozitie. Laughing

Ca si sunet, ok. Nu deosebit. Vocea pare trasa putin prea inchis in partea de sus, S-urile, T(z)-urile si altele de genul par prea mate pentru o voce totusi capabila, mai ales ca versurile sunt rostite destul de articulat... nu ar fi o problema de tehnica vocala. In fine.

Usor, de luni pana vineri, merge. E totusi o gura de aer curat printre cele multe altele blonde cu fustite scurte (ele au alta utilitate, nu muzicala binenteles). Cool

_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2007 11:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cautati albumul asta

de multi ani nu am mai ascultat ceva asa de simplu, curat, voce detaliata, calda, bine tras, imaginea stereo e foarte buna.

sunt piese foarte cunoscute, numai una si una.


chiar merita.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Serby



Conectat la: 01 Feb 2004
Mesaje: 1436
Locatie: Kronstadt

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2007 12:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:
megadeth - countdown to extinction.
cineva spunea pe un site de muzici ca albumul asta e ca vinul. cu cat trece timpul si e mai vechi, cu atat e mai bun...

il recomand cu caldura si celor care nu asculta metal. mi se pare un adevarat rival al mult mai titratului si cunoscutului "metallica - black album". il recomand in mod deosebit pe boxe dynaudio! si cu textele in fata. e impresionant geniul lui mustaine - care pt cine nu stia, a facut o mica perioada parte din metallica, inainte ca acestia sa se "lanseze" pe piata...

ca idee, prietena mea nu e ascultatoare de metal, insa ii place acest album destul de mult. e f ritmat, sunetul e unul de aur pt zona metal, si touch-ul personal al vocii si chitarii lui mustaine e ceva delirant...

"in our lIFes there is if
in our beLIEf there is lie
in our buSINess there is sin
in our boDIEs there is die"

this was my life


Versiunea de la MFSL se aude fantastic, mai bine ca orice alt album metal pe care l-am ascultat vreodata Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2007 1:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

c6t9 a scris:
cautati albumul asta

de multi ani nu am mai ascultat ceva asa de simplu, curat, voce detaliata, calda, bine tras, imaginea stereo e foarte buna.

sunt piese foarte cunoscute, numai una si una.


chiar merita.


Te referi la Ayo?

_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2007 1:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.5music.com.tw/CDList-C.asp?cdno=425425736567
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2007 1:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

catalinmetal a scris:
megadeth - countdown to extinction.
mi se pare un adevarat rival al mult mai titratului si cunoscutului "metallica - black album".


Mustaine începea să scoată metal adevărat exact când Metallica începea s-o ia prin bălării.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ReLLaXX



Conectat la: 08 Mar 2004
Mesaje: 882
Locatie: Bucuresti-Napoca City

MesajTrimis: Joi Aug 02, 2007 5:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

c6t9... sorry... Smile

Dimineata nu am vazut albastrul "asta". Rolling Eyes

_________________
Just cruising...

" Tweeterele metalice suna metalic, cele plastice suna plastic iar cele de matase suna matasos" Mdaa...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Aug 03, 2007 9:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ai PM.
_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Sep 02, 2007 1:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eyes of Eden - Faith

o trupa mai putin cunoscuta, merita sa incercati.

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Mar 30, 2008 12:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

n-am mai bagat nimic aici de mult pt ca de atunci nu prea am mai ascultat nimic. revin azi cu gary moore. destul de bun albumul.
http://hitparade.ch/showitem.asp?interpret=Gary+Moore&titel=Close+As+You+Get&cat=a

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Urmatorul
Pagina 3 din 24

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community