FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
100w - 1000w rms in clasa D - noutati de la IRF
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Mar Aug 17, 2004 12:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cred ca am inteles anumite lucruri (in bine) .
Citat:
Nu am nimic impotriva clasei D atata timp cat este folosita acolo unde-i este locul. Iar aplicatii sunt gramada.
Sper ca acesta clasa sa evolueze si poate intr-o zi voi deveni un fanatic sustinator al ei.
Dar pana atunci ...

TE SUSTIN SA DEVII FAN Very Happy
Citat:
Clasa T este proprietara Tripath si nu vad de ce sa vanda un lucru care le aduce bani gramada.

DE AICI VINE INVERSUNAREA Wink
Tot al lor Exclamation Exclamation Exclamation sa dea si la alti Arrow
Recunosc ca sunt un incapatinat fara limite Smile .

_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Aug 17, 2004 12:27 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Aug 17, 2004 1:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un amplificator extrem de simplu
http://www.national.com/pf/LM/LM4652.html

altul
http://www.semiconductors.philips.com/acrobat/datasheets/TDA8924_1.pdf

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Mar Aug 17, 2004 8:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De fapt LM4651 e baza , acel LM4652 poate fi suplinit de 4 tranzistoare mosfet .
Si la pretul de 3.25$/1k este chial CoooooooooL Very Happy http://www.national.com/pf/LM/LM4651.html

Si totusi un ic drive foarte ieftin si asemanator cu acest LM este HIP4880AIM la numai 2.5$/1k .

_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Aug 17, 2004 8:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca LM-ul asta nu prea a avut success pentru ca-i trecut la Obsolete Parts si pentru niste proiecte de viitor nu cred ca ar renta Crying or Very sad
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Mar Aug 17, 2004 10:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Se pare ca il mai avem un am la dispozitie , dupa care il vom lua de la mari distribuitori .
DECI ESTE INCA DE INCURAJAT .

_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
warmk



Conectat la: 19 Aug 2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Joi Aug 19, 2004 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut

Sunt nou pe aici si am citit despre interesul vostru in legatura cu TRIPATH sau amp-uri digitale.
Am reusit sa pun mana pe niste integrate de la ei, si pot sa spun ca sunt extraordinare. Am cateva placi facute si am obtinut aprox. 1200W/4R, nu s-a putut mai mult pentru ca nu am sursa tapana.

Daca sunteti interesati de mai multe detalii: mihai.k@xnet.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Joi Aug 19, 2004 4:01 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DETALII Arrow In ce sens .

Daca ai ceva , posteaza sa vedem cu toti Sad curiozitatea este extrema Shocked

1200W/4R Arrow SI CE DISTORSIUNI ???

Care sunt seriile integratelor ???????????

_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Sam Aug 21, 2004 12:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat 4 bucati de LM4651N si daca reusesc sa fac ceva cu ele am sa public rezultatele.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Lun Aug 23, 2004 6:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De unde ai luat lm4651??????????????????
si cu ce pret ??????????

_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Aug 23, 2004 8:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi le-a trimis un prieten din Franta. Nu am dat nimic pe ele pentru ca le-a luat ca sample. Wink
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Mar Aug 24, 2004 12:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

CE FERICIRE PE CAPUL TAU Very Happy

Si eu am incercat sa le obtin samples , dar Twisted Evil s-au suparat pe mine si au zis ca nu mai trimit nimic pentru ca au trimis catre mine prea multe EXEMPLE si nu am facut nici o comanda mare Very Happy .
ASTA E Wink UNEORI SE PRIND SI EI DE FIGURA Very Happy .
DAR E O IDEE BUNA CU PRIETENI DE AFARA (AM UNUL IN ITALIA) .

_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Aug 24, 2004 9:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu am vrut sa iau sample si au zis ca sa contactez distribuitorii locali, care sunt inexistenti.
M-am suparat si am rugat pe asta din Franta sa le ia el pentru ca la ei trimit.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Mar Aug 24, 2004 11:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

VAI DE PIELEA LOR Very Happy INTRAM NOI IN EUROPA Wink
_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Vin Aug 27, 2004 3:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

A aparut azi un nou articol la IRF cu privire la class d .....
2x500w Arrowhttp://www.irf.com/whats-new/nr040826.html

_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
warmk



Conectat la: 19 Aug 2004
Mesaje: 3

MesajTrimis: Lun Sep 20, 2004 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Scuze de intarziere cu raspunsul pentru Tripath.

Seria cipului este TA3020.
Trebe sa vina si 0105-ul

Poze inca nu am facut. Am folosit un traf toroidal de 2500VA facut la comanda (cu multe secundare), punte de 50A racita, baterie de condensatori 40.000uF (nu au incaput mai multi), radiatori debitati (nu din comert), intrari balansate, protectii DC, ventilatoare controlate de temp., pot. de vol. ALPS, carcasa proiectata in AutoCad si realizata de fabrica, vopsita, ... ca la carte....

Distorsiunile inca nu le-am masurat dar la ureche pot sa va spun ca suna excelent. Testele de putere le-am facut pe o sarcina de 800W foarte bine racita, si testul final pe boxe de concert (sub-uri - am avut de unde sa iau) de 1400W.

Amp-ul este oarecum "adaptiv". Am mai facut un test cu niste boxe de casa de 70W, l-am dat in blana si boxele s-au comportat ca si cand ar fi avut un amp de 50W. Cred ca simte prin feedback inductanta dif-ului.

Daca aveti cumva aceste cip-uri si vreti sa va faceti singuri finalii, am cablajele in OrCad.

Bobinele de pe iesire sunt speciale (pulbere de fier), se gasesc numai in afara, daca nu sunteti siguri de bobine NU LE FOLOSITI se incing foarte tare si riscati sa dati foc la ceva (testat).

Am mai facut si cablajele de la varianta stereo dar urmeaza a fi asamblate si testate.

SUNA F.F.F. Bine
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Pro Audio Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community