FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Receptia radio

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
floxy



Conectat la: 02 Iul 2006
Mesaje: 57
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Mar Aug 08, 2006 7:24 pm    Titlul subiectului: Receptia radio Raspunde cu citat (quote)

Am pe masina (Fiat Punto) un cd player Sony CDX-A250. Pe sursa radio sunt ceva probleme de receptie in sensul ca pe toate posturile sunetul este cam distorsionat. Atat inaltele cat si joasele se aud fasait, neclar. Nu am pretentia sa sune ca un cd, dar stiu ca pe un Kenwood nu am avut aceasta problema.
Si atunci ma intreb, sa fie probleme cu antena care este dotare standard a masini sau receptorul este de vina.
Daca sunt persoane care detin acest model de Sony si se confrunta sau nu cu asemenea problema ii rog sa posteze un mesaj in acest sens.
Drum bun si auditie placuta!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Aug 08, 2006 7:24 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Usktu



Conectat la: 01 Dec 2005
Mesaje: 30
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Aug 09, 2006 4:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am un Alpine 9853R si la fel, se prind prost posturile radio.Cu casetofonul stock al masinii nu aveam probleme.O fi transmisia proasta sau ceva din HU.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Mie Aug 09, 2006 7:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Verificati bine mufa in care intra antena in HU... Impingeti pana-i zboara smaltul Laughing . Si eu am avut aceiasi problema... Altceva nu are ce sa fie decat daca este din HU, dar nu cred...
Multa bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
floxy



Conectat la: 02 Iul 2006
Mesaje: 57
Locatie: Alba Iulia

MesajTrimis: Vin Aug 11, 2006 2:05 pm    Titlul subiectului: Multumrsc Raspunde cu citat (quote)

Buna idee Idea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ursachemihai



Conectat la: 24 Feb 2007
Mesaje: 11
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Mar Feb 27, 2007 11:50 am    Titlul subiectului: aceeasi problema Raspunde cu citat (quote)

am un sony cdx gt 410 u model 2007 si cind ies din oras nu mai prind nici un post. .O sa incerc si eu cu mufa...sa oimping mai tare sau sa o schimb.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
claudiu
Vizitator





MesajTrimis: Vin Mar 30, 2007 7:07 am    Titlul subiectului: claudiu Raspunde cu citat (quote)

"am un sony cdx gt 410 u model 2007 si cind ies din oras nu mai prind nici un post. .O sa incerc si eu cu mufa...sa oimping mai tare sau sa o schimb."


sa schimbi HU si merge sigur. :D . vezi tunerele de la alpine de ex.
Sus
ursachemihai



Conectat la: 24 Feb 2007
Mesaje: 11
Locatie: Piatra Neamt

MesajTrimis: Mie Apr 11, 2007 11:46 am    Titlul subiectului: Re: Receptia radio Raspunde cu citat (quote)

Am rezolvat problema....nu e din HU e din " creier" . Am facut o singura setare ....cu cartea tehnica in fata si ...acum merge struna...pima in Ungaria ma duc cu acelasi post....deci mai trebuie sa citim in cartile lor..Smile)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community