FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ultima strigare...fiti receptivi,va rog!
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
bdl



Conectat la: 11 Mai 2003
Mesaje: 80
Locatie: craiova

MesajTrimis: Lun Aug 11, 2003 4:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E o chestie ciudata, ceva cu debug mod , ma pacaleste si postez acelasi mesaj de mai multe ori. Scuze.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Aug 11, 2003 4:42 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Manuel



Conectat la: 27 Mai 2003
Mesaje: 78

MesajTrimis: Mar Aug 12, 2003 9:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si anul trecut am apelat la sunaudio, cei care reprezinta Pioneer in Romania.Au fost foarte amabili dar nu mi-au putut comunica nici un pret ptr. dvd player-ul solicitat.Doar m-au indrumat catre Carrefour unde l-am gasit la cel mai mic pret de pe piata.
Parca cineva dintre forumisti pomenea de receiver-ul respectiv, laudandu-l.
bdl-mersi ptr. directionare dar nu caut asa monstrii ptr. a caror cumparare sunt sigur ca trebuie sa imi vand apartamentul si poate sa ma mai aleg si cu un baban imprumut in banca.
Mai astept.....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei79b



Conectat la: 29 Oct 2003
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 29, 2003 2:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Incearca sa cauti un amplituner DENON. Daca AVR3803 este cam scump vezi AVR1803. Nu da foarte mult pe amplituner si prea putin pe boxe ca s-ar putea sa te alegi cu o "varza" de sistem.
4 boxe floorstand de calitate ... cam scump. MISSION, TANNOY, INFINITY, DALI ... nu se poate, incearca PIONEER, SONY, TECHNICS.
Pt centru bass reflex de calitate ??? Nu prea stiu ce sa zic

Fara suparare dar nu prea se poate cu 60 milioane THX adevarat. Spre ex MARANTZ 9200 care e 7.1 si THX Ultra costa la noi peste 3000euro, mai pune si niste boxe "grele" gen B&W, MORDAUNT-SHORT, sau cele certificate THX de la JAMO, etc si se dubleaza suma. Poate gasesti modele vechi la reduceri gen ONKYO SV828 care e certificat THX. Incearca la Master Hi-fi.

Multa bafta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Dode



Conectat la: 12 Iun 2003
Mesaje: 607
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 29, 2003 1:04 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

andrei79b a zis

Citat:
Fara suparare dar nu prea se poate cu 60 milioane THX adevarat


Tin sa te contrazic, Kenwood KRF-X9070D certificat THX si costa in jur de 20.000.000 la un magazin din Uunirea Shoping Center. Tin sa cred ca este "THX adevarat", logo-ul nu cred ca poate fi fals. Sunt deacord ca exista receivere mai scumpe si care se aud mai bine THX sau nu, dar totusi modelul asta este unul THX.
In privinta boxelor nu te contrazic, nu am vazut f multe THX.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Manuel



Conectat la: 27 Mai 2003
Mesaje: 78

MesajTrimis: Joi Oct 30, 2003 11:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

o.k.Jinduiesc la acest KENWOOD de mai bine de jumatate de an.Am citit cronici excelente, favorabile.
Problema sta in faptul ca, de fiecare data cand merg in Unirea sunt niste vanzatori de kkt care nu vor pur si simplu sa iti faca un scurt test cu receiver-ul acesta indrumandu-ma mai repede catre un sony din cele aparute recent.Sunt tampiti oamenii aia.Este nevoie neaparat sa car 60 de mil dupa mine si sa ii flutur pe sub nas ptr. a-mi face o proba?Ca doar vad si ei ca nu sunt picat din luna si ca sunt satul de experiente nefericite in materie de scule.
M-as arunca si spre YAMAHA RV-X 640 (ca are pret bun) sau spre capetele de serie de la Pioneer dar pe acestea din urma nu am unde sa le gasesc.
Si totusi sa ma indrept spre KENWOOD?
mai ales ca abia acum am gasit la aoy.ro niste boxe standfloor babane de 6 ohm(cum cere receiver-ul) ...JBL LX-2005(parca).Mi-ati putea spune ceva despre ele?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
audiofool



Conectat la: 23 Mai 2003
Mesaje: 309

MesajTrimis: Joi Oct 30, 2003 5:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Manuel a scris:
mai ales ca abia acum am gasit la aoy.ro niste boxe standfloor babane de 6 ohm(cum cere receiver-ul) ...JBL LX-2005(parca).Mi-ati putea spune ceva despre ele?

In primul rind, rating-ul pe 6 ohm nu te limiteaza _neaparat_ la boxe pe 6 Ohmi. De obicei unele firme dau indicatori la 6 ohmi ca sa "dea mai bine" la valorile de putere (pe 8 Ohmi valorile ar fi mai mici). In mod normal, *ar trebui* sa "duca" si unele boxe de 4, si sigur pe cele de 8 (desi, cum spuneam, la puteri mai mici). Vezi daca sint specificate ceva valori pt. 4 Ohmi, si/sau capabilitatea de "current delivery". (Dar daca ei spun ca "numai peste 6 Ohmi" atunci mai bine sa respecti indicatia, sa nu-ti bulesti incintele; oricum, daca receiverul nu e in stare sa "duca" nimic sub 6 Ohmi, atunci probabil nu merita banii.)

Am vizitat odata un "comersant" care vindea scule mai "cu pretentii". Intre firmele "babane" vindea si componente Yamaha, si nu avea complexe sa le combine cu altele care normal ar fi fost peste nivelul (cel putin de pret) al firmei japoneze. De ce? Pt. ca intr-adevar sunau bine. Foarte bine. Eu personal n-am folosit nimic de la Yamaha, dar am auzit in general numai lucruri bune. Normal - asta nu garanteaza nimic - modelele ce le-am auzit eu (un CD si un receiver) sint probabil altele decit cele vizate de tine, conectate la alte boxe, etc. Totusi, ca idee generala, se pare ca Yamaha are o reputatie ceva mai buna decit Kenwood sau Sony [nota bene: la nivelul asta de pret].
Bafta. Sa ne spui si noua cum se termina povestea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Dec 08, 2003 11:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca doresti amabilitate din partea vanzatorilor iti recomand show-roomul B&W din mag Muzica. Ai o oferta destul de mare de boxe acolo, si au si receivere pe care le poti testa.
Cei din Unirea mi se par pe din-afara in materie de boxe... si nici nu te lasa sa testezi decat daca vii cu banii la tine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community