FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
TRANCE AROUND THE WORLD

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
edytza



Conectat la: 18 Dec 2006
Mesaje: 256
Locatie: craiova

MesajTrimis: Sam Iun 16, 2007 1:27 am    Titlul subiectului: TRANCE AROUND THE WORLD Raspunde cu citat (quote)

deschid acest subiect pt cei care asculta trance, personal numai ascult orice gen dar in special ascult trance .
muzica trance este ca un drog pt mine, efectiv imi schimba starea de spirit, ma face sa gandesc altfel ,ma face sa aspir la mai mult , mai bine , asa cum spuneau niste grei ai trance-ului mondial(ABOVE&BEYOND)
THERE IS NOTHING LIKE TRANCE SPIRIT ...........
privesc cu tristete cum , aproape in fiecare zi tot mai multi se indreapta spre acel gen muzical caruia imi este SILA sa ii pronunt numele, in loc sa asculte 5 minute , atat , 5 minute , dar sa asculte cu adevarat , cu sufletul deschis , si sa vada ce inseamna muzica adevarata . nu numai trance , sunt si alte genuri superbe de muzica , aproape ca mi-e rusine ca cei din generatia mea nu stiu melodiile celor de la IRIS pt care am un respect enorm, in schimb sunt gata oricand sa iti zica ultimele manele.....uite na ca am zis , am pronuntat cuvantul asta oribil .........
in fine , cum vedeti trance-ul in romania , la ce nivel am ajuns, cum vedeti trance-ul in lume, viitorul acestui gen muzical, ce artisti preferati aveti .........dezbateti -va astept parerile


PS. am citit undeva ca gradul de cultura al unui om se vede in mare parte din pasiunile lui , pintre care si muzica pe care o asculta...CAT DE ADEVARATA ESTE ACEASTA AFIRMATIE Confused

_________________
AKAI AM 2450 +KENWOOD KL 4060-vintage
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Iun 16, 2007 1:27 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Creative



Conectat la: 07 Mai 2007
Mesaje: 3

MesajTrimis: Sam Iun 16, 2007 1:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ascult cam orice gen al EDM-ului mai putin dnb si breaks.

La inceput ascultam trance/progressive dar m-a prins de ceva vreme "trendul" asta numit : minimal.
Acuma, ascult trance doar acasa, mai rar, cand ma mai apuca.
Da, e adevarat, e un gen mai special, mai intim. De aceea nu frecventez eventurile orientate pe acest profil muzical.


Ascult cu placere maxima Delerium, Chicane, Moshic, Thrillseekers, Markus Schulz, Marco V chiar si ATB...

Iar cu manelistii nu ai ce sa faci... Asta e.. atat pot.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
edytza



Conectat la: 18 Dec 2006
Mesaje: 256
Locatie: craiova

MesajTrimis: Dum Iun 17, 2007 8:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

in ultima vreme , se impune un italian in bransa, numele tipului este GIUSEPIO OTRAVIANI , am ascultat cateva piese de la el si pot spune ca desi e nou , poate oricand rivaliza cu nume grele , ceva de genul paul van dyk , ronski speed sau armin van buren............
_________________
AKAI AM 2450 +KENWOOD KL 4060-vintage
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Dum Iun 17, 2007 9:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ascult 80% numai trance dar nu ignor alte genuri de muzica....mai ascult si rock, drum&base, minimal, chillout...etc

Eu prefer Tiesto, Armin, Paul vn Dyk, ATB, sau Eddie Haliwell....

Si regret foarte mult ca nu voi putea fi prezent la concertul Prodigy in 24...

_________________
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
edytza



Conectat la: 18 Dec 2006
Mesaje: 256
Locatie: craiova

MesajTrimis: Mie Iun 27, 2007 11:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

prodigy am ascultat inca de cand eram in scoala generala,sunt buni baietii , stilul lor de muzica se apropie mai mult de pogo, pacat ca in ultima vreme nu mai scot nimic nou, sau scot si nu stiu eu?
_________________
AKAI AM 2450 +KENWOOD KL 4060-vintage
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Muzica Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community