FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
philips n4418
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
vlad_dude



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 15
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 6:44 pm    Titlul subiectului: philips n4418 Raspunde cu citat (quote)

are cineva informatii despre acesta magnetofon (cateva caracteristici stiu, atat), poate sa-mi spuna cineva care sunt cele mai frecvente defecte, si cam la ce pret se ridica un astfel de magnetofon? multumesc anticipat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 6:44 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 7:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

E identic cu 4416 dar are 3 capete.
3 motoare (ca la 4504) dar la care se dizolva curelele ca la toate Philips-urile dealtfel.
Se aude PROST DE TOT daca pīsla din fata capetelor este consumata (uzata).
Boala frecventa poturile care trebuie vesnic curatate (liniarele - o data la 6 luni, recomandabil cu OSZILIN T 6 Tuner Spray)

Cīnd īl comanzi, da-i timp sa actioneze releistica tastelor altfel "bulesti" releele si-l arunci la gunoi.

Ca sa vezi cu ce ai deaface, vezi pozele lui 4416 aici:

http://www.retro-hifi.info/cgi-bin/xps/index.cgi?action=picgal&op=show&cat=pn4416
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 7:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ahhhh......... Pret, daca ebay, si daca este īn PERFECTA STARE DE FUNCTIONARE cel mult 100 EURO si asta CU INDULGENTA.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
vlad_dude



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 15
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 7:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am gasit unu nou si nefolosit pe okazii, nush daca merita la 300 roni. ce ai vrut sa spui prin poturile care trebuie curatate, chiar nu stiu ce sunt alea Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 7:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Poturi = POTENTIOMETRE.
Alea din DRAPTA (7 bucati).

Nu astiu cīt este 300 RON dar banuiesc peste 100 EURO.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 7:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pt. 50 EURO ti-as da eu un 4420 Deck reconditionat cu curele noi dar n-am cum sa ti-l trimit īn RO.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
vlad_dude



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 15
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 7:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am probleme cu motoarele sau cu releele daca le frec mult? costa mult pana in romania banuiesc Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 7:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

De frecat poti sa-l freci cīt vrei. Treabe este ca daca de ex. apesi PLAY dupa care STOP, lasa-i 2 SECUNDE si abea ULTERIOR dai FF sau RF (derulare) Nu-i da RAPID........ clac, clac de pe un buton pe celalalt. Astea n-au īntīrzierea de actionare ca AKAI de ex., ci prind imediat si aici ar putea sa-ti faca probleme daca- chinui. Īn rest sīnt excelente.
Trag foarte bine si au o acustica de te sparge.

Īn spate are perete dublu. Carcasa este conceputa ca o boxa de WOOFER īn Forma de pīlnie pt. fiecare difuzor.
La-i dat la jumatate din volum, se supara vecinii ca l-e bati basii īn cap.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
vlad_dude



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 15
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 7:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ok, multumesc pt informatii
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 8:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cu placere si bafta.
Daca-l iei, baga si tu niste poze cu el Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
vlad_dude



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 15
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 8:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

crezi ca as gasi un magnetofon cu role de 26 si comanda logica undeva pe la 150 euro ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 9:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu cred. Nu īn Romānia.
Chiar daca gasesti, transportul TE SPARGE excluzīnd faptul ca ti-l aduce cineva.
chiar azi telefonasem de ex. cu cei de la Atlasib pt. un colet de 25 kg cu ceva HIGH-END pt. RO.
īncaseaza NUMAI 1,5 EURO per kg si īn jur de 50 EURO VAMA (spaga).
era cīt pe ce sa dau cu telefonul de pamīnt de ciuda cīnd am putut sa aud atīta PARSIVITATE, NESIMTIRE, CRETINISM, MĪRSAVIE si asta la 6 luni dupa aderare.
Asta sa le spuna la PIZDA MAMII LOR cacanarii astia de la ATLASIB ca ei trebuie sa plateasca VAMA pt. electronice nu mie.
Dupa convorbirea cu CRETINII ATLASIB din DORTMUND am sunat la SIBIU (ascunzīndu-mi nr. de tel. ca sa nu se prinda ca sun din DE) si mi-au spus cei din sibiu ca NICI VORBA DE VAMA.

Deci MAGARII ASTIA chiar cred ca noi, cei plecati din RO cu domiciliul afara, sīntem CHIAR PROSTI DE DAM ĪN GROPI si putem fi PACALITI īn asa hal. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
vlad_dude



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 15
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 9:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

tzarani Mad , de niste role de 22 pt rostov de unde pot sa fac rost?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
vlad_dude



Conectat la: 04 Iul 2007
Mesaje: 15
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 9:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ps: si o rola presoare pt gx4000d?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
EinarN



Conectat la: 26 Dec 2005
Mesaje: 2045
Locatie: Duisburg

MesajTrimis: Mie Iul 04, 2007 9:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vlad_dude a scris:
tzarani Mad , de niste role de 22 pt rostov de unde pot sa fac rost?
De la mine Laughing Laughing Laughing
Cu banda sau fara?

Presoare de gx nu am.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta īn limba romānć: Romanian phpBB online community