FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Pioneer DEH-3900MP + telecomanda CD-R130?

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Lun Iul 09, 2007 1:30 pm    Titlul subiectului: Pioneer DEH-3900MP + telecomanda CD-R130? Raspunde cu citat (quote)

Zilele astea, daca nu chiar azi dau comanda de player-ul asta. Am zis ca daca tot il iau, sa-l iau cu tot cu telecomanda. Am "browse-uit" pe net sa vad ce telecomanda se pupa cu el. Eu cred ca CD-R130, dar nu sunt sigur, pentru ca nu am gasit info despre asta. Care e telecomanda pentru el?

Multumesc anticipat!

P.S. As vrea pareri despre player, de la cunoscatorii in domeniu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Iul 09, 2007 1:30 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
asus



Conectat la: 16 Mai 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 2:16 pm    Titlul subiectului: Re: Pioneer DEH-3900MP + telecomanda CD-R130? Raspunde cu citat (quote)

e ok playerul. daca puteai face pasul la 40MP era si mai bine, mai ales pentru egalizatorul parametric si filtrele LPF/HPF. oricum, 3900 are senzor IR. telecomanda vizata de tine este una compatibila cu toate modelele pioneer ce poseda senzor IR. dar de ce nu faci un mic efort si cumperi CD-SR100? e mult mai utila.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asus



Conectat la: 16 Mai 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 2:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

PS: si cred ca vroiai sa spui CD-R310, nu 130.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 5:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asus a scris:
PS: si cred ca vroiai sa spui CD-R310, nu 130.


http://www.o firma.ro/produse/Accesorii_instalare/Telecomenzi/Pioneer_CD-R310/

Asta e telecomanda. Am dat comanda de ele(Mp3+Telecomanda), si ar trebui sa ajunga in maxim 2 zile. Din pacate nu am mai putut creste suma disponibila. Dar cred ca de la un cd-player Sony CDX-S2000 e un progres... Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 6:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Parerea mea eeste ca un CD-SR100 era mult mai util decat acela care l-ai cumparat tu....sau l-ai cuparat sa poti butona playerul de pe bancheta din spate? Laughing
_________________
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 6:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu. Am luat o telecomanda sa "butonez" player-ul la eventualele iesiri din masina, nu neaparat in masina Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 6:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Boggy15Hz a scris:
Nu. Am luat o telecomanda sa "butonez" player-ul la eventualele iesiri din masina, nu neaparat in masina Wink


Putin probabil sa mearga din afara masinii Confused

_________________
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Netcrusher



Conectat la: 13 Mai 2005
Mesaje: 2312
Locatie: Arad

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 7:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am Sony si merge chiar prin luneta. Asta daca bateria telecomenzii e in stare buna si vede senzorul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asus



Conectat la: 16 Mai 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 7:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

din pacate, nu-i dau multe sanse sa mearga pe o raza mai mare de 1m in jurul masinii. poate merge pe distante mai mari, doar daca ve "vad" direct ledul din telecomanda si senzorul IR al playerului. aici un rol important il joaca si masina, mai exact pozitionarea playerului in bord.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Mar Iul 10, 2007 8:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Un amic are SONY si zice ca merge de la 10m, dar lui nu-i merge decat de la vreo 5 metri, ca are geamurile fumurii. Oricum, o sa-i schimb pozitia, ca acum e intr-o zona "moarta", pe o Dacia1310 din 89, jos de tot, la 5 cm de "consola centrala" care incorporeaza manerul schimbatorului. O sa-l repozitionez, si o sa ajunga in locul scrumierei, ca oricum nu fumeaza nimeni la mine in familie... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Boggy15Hz



Conectat la: 17 Dec 2005
Mesaje: 1094
Locatie: Behind you... You don't believe me? I can see that you're reading this!

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 2:40 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing

Stimate domn,

Din pacate produsul de care sunteti interesat nu se afla momentan pe
stoc. Va recomandam varianta de volan, Pioneer CD SR100.

Cu stima,

Vlad Cristian Neacsu


Stie cineva unde mai gasesc modelul asta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Diablo



Conectat la: 27 Feb 2005
Mesaje: 283
Locatie: Cluj-HD

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 2:45 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu zic sa iei modelul care ti-l recomanda ei Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asus



Conectat la: 16 Mai 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 3:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ca fapt divers, si SR100 se poate folosi ca o telecomanda normala. doar suportul e ferm prins de volan, telecomanda in sine putand fi usor luata din suport, si folosita din alte pozitii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
asus



Conectat la: 16 Mai 2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 3:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

scuze pentru postul consecutiv, nu vad nicaieri functia edit

toate magazinele au aceiasi importatori. deci, (in afara de vre-una ratacita sau ramasa pe un stoc) putine sanse sa o gasesti pana nu e adusa la importator. daca era la importator, era si la o firma.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Sound on the road Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community