FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Caut ceva manuale Service DAT
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 10:57 pm    Titlul subiectului: Caut ceva manuale Service DAT Raspunde cu citat (quote)

De ceva vreme , ma distrez cu ceva aparate foarte rare in RO , dar fantastic de bine lucrate..... ma refer la aparatele DAT. Am deja 9 modele DAT in colectie , sunt foarte impresionat de aceste aparate si am neaparata nevoie de manuale serivce pentru ele .... dar manuale complete , in special cu partea mecanica explodata..... Caut orice manual service pt. DAT ! In special Technics , Sony , Onkyo si Denon. Daca ma poate ajuta cineva cu un asemenea manual.... as fi recunoscator....!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iul 11, 2007 10:57 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Stereo



Conectat la: 16 Sep 2005
Mesaje: 184
Locatie: Braila

MesajTrimis: Joi Iul 12, 2007 11:59 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt posesorul a doua DAT-uri DTC-2000ES, unul cu doua capete celalalt cu patru capete.
Caut de ceva vreme pe ebay manualul(le) de service.
Te contactez dupa ce voi fi "victorios" pe ebay.

Pana atunci va las sa trageti cu ochiul la ambele variante.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tara



Conectat la: 25 Oct 2006
Mesaje: 445
Locatie: Rm Valcea

MesajTrimis: Joi Iul 12, 2007 3:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

spuneti exact ce manuale va intereseaza - marci si modele
momentan am de la sony urmatoarele manuale de dat-uri :
DTC-690
DTC-790
DTC-P7
DTC-55ES
DTC-75ES
DTC-77ES
DTC-87ES
DTC-ZA5ES

_________________
http://schemetv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Stereo



Conectat la: 16 Sep 2005
Mesaje: 184
Locatie: Braila

MesajTrimis: Joi Iul 12, 2007 3:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat si eu astazi manualul DTC-2000ES. Intr-o saptamana probabil ca ajunge la Braila.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tara



Conectat la: 25 Oct 2006
Mesaje: 445
Locatie: Rm Valcea

MesajTrimis: Joi Iul 12, 2007 4:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am mai gasit
DTC-100ES
PCM-2500

daca le vreti , o adr de mail cu spatiu si va trimit

_________________
http://schemetv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Iul 12, 2007 9:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Le vreau PE TOATE ..... am deja DTC-1000ES , DTC-55ES si DTC-57ES ..... de la Sony ! DTC-1000ES..... primul DAT , proiectat de Sony impreuna cu Aiwa ....de fapt Aiwa XD-001 = SONY DTC-1000ES
http://66.249.91.104/translate_c?hl=en&langpair=ja%7Cen&u=http://page.freett.com/knisi/xd-001.htm
Mai caut manual service la Technics SV-DA10 (Panasonic SV-3200) , am acest DAT si am neaparata nevoie de reper mecanice de la Panasonic....nu le pot comanda fara manual service.....
De fapt mecanica Panasonic de pe SV-DA10 este folosita si pe DENON DTR-2000 si Onkyo DT-901 ....le am si pe astea !
Mai am Kenwood DX-7030 , Yamaha DTR-2 si Aiwa XD-S1100
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tara



Conectat la: 25 Oct 2006
Mesaje: 445
Locatie: Rm Valcea

MesajTrimis: Joi Iul 12, 2007 11:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

o sa caut zilele urmatoare sa vad ce gasesc din lista ta si maine o sa iti pun pe mail manualele care le am deja
_________________
http://schemetv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Vin Iul 13, 2007 8:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stereo.... nu ma prind cum ai tu 2 DTC-2000ES ..... unul cu 2 si altul cu 4 capete.....asa au fost ele din fabrika? Eu stiam ca DTC-2000ES e 4head..... iar acum aud pt. prima oara ca exista DTC-2000ES cu 2head !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? Oricum tari scule..... si ca design si ca performante ..... mai tari ca ale mele! Dar iti dau un sfat : cauta DTC-1000ES , pune mana pe unul din asta ca nu vei regreta : 7 motoare .... full DD (4 motoare DD) , 3 motoare servo (2 pe lift , 1 pe rotary encoder) !!!! Numai la magnetoscoapele BETACAM si DVCAM mai gasesti asa lucratura!

TARAAAAAAAAA !!!!! Help !!!! Spuneai ca ma ajuti !!!!?????
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tara



Conectat la: 25 Oct 2006
Mesaje: 445
Locatie: Rm Valcea

MesajTrimis: Vin Iul 13, 2007 10:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

citeste si tu mailul ala , ti-am dat id-ul meu de mess
_________________
http://schemetv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Vin Iul 13, 2007 11:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tara ..... imi pare rau... dar nu am nici un mesaj de la tine......!!! Iti dau din nou adresa mea pe privat....!!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Stereo



Conectat la: 16 Sep 2005
Mesaje: 184
Locatie: Braila

MesajTrimis: Vin Iul 13, 2007 11:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alladdin321 a scris:
Stereo.... nu ma prind cum ai tu 2 DTC-2000ES ..... unul cu 2 si altul cu 4 capete.....asa au fost ele din fabrika? Eu stiam ca DTC-2000ES e 4head..... iar acum aud pt. prima oara ca exista DTC-2000ES cu 2head !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? Oricum tari scule..... si ca design si ca performante ..... mai tari ca ale mele! Dar iti dau un sfat : cauta DTC-1000ES , pune mana pe unul din asta ca nu vei regreta : 7 motoare .... full DD (4 motoare DD) , 3 motoare servo (2 pe lift , 1 pe rotary encoder) !!!! Numai la magnetoscoapele BETACAM si DVCAM mai gasesti asa lucratura!


DTC-2000ES a fost fabricat in doua variante, cu doua si cu patru capete.
Sunteti fericitii care au vazut interiorul celor doua variante. La exterior in varianta cu doua capete nu exista butonul de Source/Tape. Normal!!!

Update-ul de pe vintageknob: http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyes/DTC2000ES/DTC2000ES.html

din Feb. '06 a fost realizat cu ajutortul meu. Nici nu-i trecea prin cap lui Axel Dahl ca mai exista o varianta cu doua capatani. Si chiar daca spune el ca este o varianta "puzzling" nu este chiar asa..... Exista explicatii foarte clare tehnice pentru faptul ca exista si varianta cu doua capatani.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Iul 14, 2007 11:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Frumos DTC-2000ES..... vreau si eu .....ieftin daca se poate!!!! Poze insa am mai vazut cu el......chiar nu stiam ca sunt 2 variante..... am crezut ca modelul e numai cu 4 capete iar celalalt are doar 2 pt ca a fost schimbat capul..... Acum ca am vazut pozele e clar insa ca DTC-2000ES are 2 variante ..... unul cu moitor si altul fara...! Piese de comandat ati putut sa comandati pt ele! Astept un raspuns la aceasta intrebare.... sunt multe de discutat pe tema asta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Iul 14, 2007 2:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc lui Tara pt ca m-a ajutat cu manuale service pt. DAT Sony!!!!!
Caut in continuare manual service pentru DAT Technics SV-DA10 , Denon DTR-2000 si Onkyo DT-901 !!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Iul 14, 2007 2:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Hm.... nu-mi vine sa cred .... "a innebunit lupul" : http://cgi.ebay.de/Sony-DAT-Recorder-DTC-77ES-Referenz-Klasse_W0QQitemZ270142409882QQihZ017QQcategoryZ46960QQrdZ1QQcmdZViewItem
...... cam mare pretul !!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Dum Iul 15, 2007 10:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nimeni nu are manual service pt. Technics SV-DA10 ? sau orice alt tip de DAT panasonic? Manual Service pt. DAT Onkyo , Denon , Pioneer , JVC?
????? nimeni ??????


Urgenta mare este pt. Technics SV-DA10...... are aceeasi mecanica cu Onkyo DT-901 si Denon DTR-2000 , mecanica Panasonic .... si am nevoie de manual service pt. a comanda componente din mecanica .....imi trebuie codurile service pt. ele .....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community