FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Piese pentru DAC

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Bala



Conectat la: 21 Noi 2005
Mesaje: 60
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2007 10:01 am    Titlul subiectului: Piese pentru DAC Raspunde cu citat (quote)

Salutare!

Mi-am proiectat de curiozitate (si din placere) un DAC in jurul convertorului CS 4398. Pentru decodorul de SPDIF am folosit CS 8414. Ca si operationale am folosit LM4562, pt DC servo OPA2134 iar ca amplificator pentru casti un TPA 6120.

Am deja cateva piese dar CS 8414 nu il gasesc pe nicaeri sa-l comand... Pe site la Cirrus Logi http://www.cirrus.com/en/ scrie ca nu se mai fabrica acest decodor Shocked

Nu as vrea sa reproiectez partea de intrare si as vrea sa-l construiesc asa cum este el acum...

Va rog mult de tot daca stiti magazine online care ar putea vinde acest integrat...

P.S. Daca am postat unde nu trebuie imi cer scuze anticipat Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Mai 29, 2007 10:01 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
jkraxi



Conectat la: 08 Noi 2004
Mesaje: 87
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2007 10:12 am    Titlul subiectului: Re: Piese pentru DAC Raspunde cu citat (quote)

http://www.alfaservice.ro/index.php?main_page=product_info&products_id=2830
Aici spune ca aduc pe comanda in 3-10 zile. Mai departe vezi tu....

_________________
"Live Here Now" - daca apare sa ma anunte si pe mine cineva
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Bala



Conectat la: 21 Noi 2005
Mesaje: 60
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2007 2:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am incercat la ei dar raspunsul a fost ca nici furnizorii lor nu au pe stoc acest integrat... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Mai 29, 2007 3:00 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am luat CS8412 de aici http://www.anzitech.ro/

tibi

_________________
http://www.vicol-audio.ro

DIY high-end
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
claudiu
Vizitator





MesajTrimis: Mar Mai 29, 2007 11:22 pm    Titlul subiectului: claudiu Raspunde cu citat (quote)

mai am un 8414 cred . pot sa-ti zic si unele trucuri pt el. si o schema minimala. Very Happy
ai mp.
Sus
Bala



Conectat la: 21 Noi 2005
Mesaje: 60
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mai 30, 2007 8:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merci mult de ajutor. Claudiu ai mp

As mai fi interesat de macar 3 bucati. Stiti cum e cum e cu un integrat care se gaseste greu: unu se arde, unu se pierde... Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
jkraxi



Conectat la: 08 Noi 2004
Mesaje: 87
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mie Mai 30, 2007 9:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O varianta ar fi sa iei direct de afara
FUTURLEC
FARNELL cel putin la astia am vazut ca sunt integratele tale

_________________
"Live Here Now" - daca apare sa ma anunte si pe mine cineva
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Bala



Conectat la: 21 Noi 2005
Mesaje: 60
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mie Mai 30, 2007 10:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am facut comanda la FUTURLEC si totul arata bine...

Sper sa si vina Food

Va multumesc tuturor pentru ajutor ! Thumbs up
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
claudiu
Vizitator





MesajTrimis: Mie Mai 30, 2007 1:44 pm    Titlul subiectului: claudiu Raspunde cu citat (quote)

As mai fi interesat de macar 3 bucati. Stiti cum e cum e cu un integrat care se gaseste greu: unu se arde, unu se pierde...
...................................................................................................

de ars nu se ard ele singure, dar cu putin ajutor... Very Happy . faza cu pierdutul cred ca e adevarata. sa vad daca i-l mai gasesc pe cel promis. Very Happy
Sus
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Mai 30, 2007 5:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La Anzi gasesti componente de la Cirus

La alfaservice sunt doar chinezarii, eu nu m-as incumeta sa iau ceva semiconductori de acolo

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
jkraxi



Conectat la: 08 Noi 2004
Mesaje: 87
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 17, 2007 10:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bala a scris:
Am facut comanda la FUTURLEC si totul arata bine...
Sper sa si vina Food
Va multumesc tuturor pentru ajutor ! Thumbs up

Spune-mi te rog daca ai primit comanda de la Futurlec. Cat a durat, ai platit ceva in plus, etc?

_________________
"Live Here Now" - daca apare sa ma anunte si pe mine cineva
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Tuliman



Conectat la: 18 Aug 2004
Mesaje: 109
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Iul 17, 2007 11:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citisem undeva ca CS8416 ar putea fi folosit in locul lui CS8412/4 fara a fi compatibile pin la pin, iar CS8416 se gaseste la distribuitorul Cirrus in Ro la vreo 5$ (8414 sare de 10$).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Iul 18, 2007 8:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am doua CS8412 in capsula SMD.
Le dau la schimb cu doua TDA1541A.

tibi

_________________
http://www.vicol-audio.ro

DIY high-end
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
claudiu
Vizitator





MesajTrimis: Mie Iul 18, 2007 10:39 pm    Titlul subiectului: claudiu Raspunde cu citat (quote)

am gasit CS -urile. 2buc cs8415.
Sus
Bala



Conectat la: 21 Noi 2005
Mesaje: 60
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Sam Iul 21, 2007 12:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Au venit in conditii excelente.

Am platit cat era la ei pe site fara sa platesc taxe pt livrare rapida, cu cardul de euro. Nu am platit taxe decat 10 mii la oficiu dar nu stiu pentru ce. In fine...

De venit au venit cam in 8-10 zile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community