FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Unitra delia !

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Buster89



Conectat la: 29 Iul 2007
Mesaje: 2

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 1:25 pm    Titlul subiectului: Unitra delia ! Raspunde cu citat (quote)

hy

cineva care se pricepe sami spuna .
am probleme la balanceul de la unitra delia ! ,dreapta mere f incet trebuie sa dau balance-ul 50% in dreapta sa mearga cam la fel cele 2 canale !! ,imi poate spune cineva de undei problema si ce ar tre sa schimb ?? pls !
thanks!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 1:25 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 2:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

recomand a schimba scula cu totul...
Daca nu esti de acord cu ideea atunci fa urmatorul lucru:
ia un uscator de par de cca 500w si da-le caldurica la c-uri...prin partea de final intai pana ce ajung @70grd(abia mai poti sa tii mana pe ele)apoi prin partea de preamplificare.
Daca nu ai noroc de vreun condensator electrolitic uscat fa rost de o schema,generator de semnal,oschiloscop(merge si un banal voltmeru electronic) si baga mare.
Mai ai o varianta de a-l duce la cineva care s eocupa cu "sportul" asta numit depanare av-tv-hi-fi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
q_acdc



Conectat la: 18 Iul 2006
Mesaje: 205
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 8:50 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Umbla in corectie ,condesator uscat(electrolitic) Wink
_________________
AC/DC-RIDE ON M-POP MUSIC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
kilaru_de_coduri



Conectat la: 03 Mar 2006
Mesaje: 1530

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 8:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

.....stai sa vezi cand o incepe sa-i "umble" cativa voltisori pe iesire...
Acest amplificicator in afara de sigurante NU are nici o protectie la aparitia componentei continue pe iesire.
D'aia se ardeau la chefurile cu DELIA atat amp-ul cat si bietele UNitre de 75 Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
q_acdc



Conectat la: 18 Iul 2006
Mesaje: 205
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Iul 29, 2007 8:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Asteapta sa vezi cat are de demontat!(am blestemat cand am schimbat c-urile ,am avut acelasi defect)
_________________
AC/DC-RIDE ON M-POP MUSIC
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Buster89



Conectat la: 29 Iul 2007
Mesaje: 2

MesajTrimis: Lun Iul 30, 2007 3:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

q_acdc a scris:
Asteapta sa vezi cat are de demontat!(am blestemat cand am schimbat c-urile ,am avut acelasi defect)


si pan la urma cum ai rezolvat ??
daca imi poti spune in 2 -3 randuri ar fi ok !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community