FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Mad Man Manger
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
IM



Conectat la: 09 Mar 2004
Mesaje: 519
Locatie: Drobeta Turnu Severin

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 12:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rares a scris:
asa da nevasta Very Happy !

Wink

Felicitari!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 12:48 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
TaucheR



Conectat la: 13 Iun 2004
Mesaje: 1024
Locatie: Constangeles

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 1:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Felicirati!

Daca boxele tale suna mai bine ca Maxx...merita mers cu ele la CES! Hi-Fi Arena e deja prea slabut... Very Happy

Nu pot decat sa-mi imaginez ce munca a fost la ele...

__________________________
Muzica nu dauneaza sanatatii !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tvicol



Conectat la: 28 Iul 2004
Mesaje: 1270
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 1:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

@marcopolo

Felicitari si pentru nevasta !!! Very Happy

tibi

_________________
http://www.vicol-audio.ro

DIY high-end
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Miron Bogdan



Conectat la: 23 Dec 2004
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 1:26 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma adaug si eu sirului deja mare si care mai mult ca sigur o sa urmeze de felicitatori. M-am surprins singur ca imi cam cazuse falca atunci cand am vazut pozele. Probabil ca nu exista nimic in domeniul asta imposibil pt marco polo si ale lui ajutoare. Dupa mine sunt mai frumoase decat B&W sau chiar Stradivarius. Ma duc sa-mi pun babetica ca nu mai tine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
silika



Conectat la: 18 Iul 2007
Mesaje: 28
Locatie: City of nowhere

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 1:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Interesant proiect, cu rezultatul final pe masura asteptarilor (cel putin la finisaje), congrats ptr reusita!

De curiozitate, la ce pret le vei "comercializa"?

_________________
Doi ursi crosetau sifon intr-un beci! Vine furnica si intreaba: ce zi e azi? Ursii raspund: Decembrie! Morala: Copii nu va mai dati cu capul de pereti, ca nu e bicicleta voastra...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 2:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc tuturor pt. felicitari, inseamna f. mult pt. mine.
Referitor la Maxx2 parerile sunt bineinteles subiective, sa nu se inteleaga ca Maxx2 sunau rau, dar bass-ul de ScanSpeak bate la mustata bass-ul de Focal, iar Manger-ul suna atat de natural si mai ales neutru ca pur si simplu nu-ti mai imaginezi altceva in loc.


Ultima modificare efectuata de catre marco polo la Mie Aug 06, 2008 9:17 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Miron Bogdan



Conectat la: 23 Dec 2004
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 2:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu personal ma indoiesc ca le va comercializa. Chiar daca va fi asa , pretul va fi....probabil cat o masina straina rasarita.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 2:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

silika a scris:
De curiozitate, la ce pret le vei "comercializa"?

Au fost deja "comercializate". Sa spunem ca noul proprietar face parte din categoria pt. care "price is no object".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Miron Bogdan



Conectat la: 23 Dec 2004
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 2:56 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu ma gandeam de fapt cum asa face-o eu adica nu le-as fi vindut. As fi curios sa vad planurile sau poate niste poze cu diferite stadii in timpul "fabricarii". Oricum numai faptul ca sunt unicat le creste valoarea foarte mult. A existat vreo inspiratie de undeva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DorinD



Conectat la: 18 Dec 2003
Mesaje: 2393
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 3:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Bravo pt. asa realizare!

Am impresia, sau ma insel, Marco Polo a trecut de faza de amator si joaca in liga profesionista?! Daca ar rula o firma ar putea fi prima in Romania care chiar face incinte Hi-End la comanda. Cu toate ca s-au mai declarat si altii dispusi la asemenea serviciu (parca chiar Vasile) pare ca Marco Polo e singur pe piata.

_________________
"It is never too late to have a happy childhood".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 3:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Marco Polo, clientul este un forumist de pe aici sau de dincolo ?
_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 3:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

marco polo a scris:
Multumesc tuturor pt. felicitari, inseamna f. mult pt. mine.

Acum inteleg cu adevarat despre ce povesteai... Chapeau bas. Incercam sa-mi inchipui, dar realitatea ta a batut imaginatia mea. Felicitari si sotiei. Le meritati din plin.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
maximandrei



Conectat la: 31 Ian 2006
Mesaje: 88
Locatie: Baia Mare

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 4:35 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MarcoPolo...ce sa zic...fantastice boxe.Le-am vazut in faza de proiect,m-am pozat cu difuzoarele scanspeak,dar nu mi-am inchipuit ca o sa iasa asa deosebite."Mi-ai rupt gura!"Cred ca a urcat deja valoarea de piata a Beymaxx-urilor! Very Happy (sant marcopolo designed and manufactured +maxx signature).Apropo,obiceiul asta al tau(placut pentru client) de a alege un nume pentru boxe,daca as face o analogie cu Beymaxx-urile,clientul caruia i-ai facut Mad Man Manger-urile se regaseste in titulatura boxei? Laughing In alta ordine de idei v-ati intrecut pe voi insiva tu si sotia ta,felicitari si salutari!
Cu respect,
Max.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 4:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

No comment, mi-au cazut falcile ceva mai-mai ca in desenele animate de Tex Avery... Exclamation

Ultima modificare efectuata de catre sorin6 la Joi Aug 16, 2007 8:06 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
marco polo



Conectat la: 07 Iun 2005
Mesaje: 1380
Locatie: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi Aug 16, 2007 5:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Miron Bogdan a scris:
pretul va fi....probabil cat o masina straina rasarita.

pretul a fost asa cum ai scris.
Miron Bogdan a scris:
As fi curios sa vad planurile sau poate niste poze cu diferite stadii in timpul "fabricarii". Oricum numai faptul ca sunt unicat le creste valoarea foarte mult. A existat vreo inspiratie de undeva?

voi posta si poze din fazele determinante.
da, inspiratia a venit de la Overkill Audio Encore (75000$).
DorinD a scris:
Am impresia, sau ma insel, Marco Polo a trecut de faza de amator si joaca in liga profesionista?! Daca ar rula o firma ar putea fi prima in Romania care chiar face incinte Hi-End la comanda. Cu toate ca s-au mai declarat si altii dispusi la asemenea serviciu (parca chiar Vasile) pare ca Marco Polo e singur pe piata.

firma exista si ruleaza - iti dai seama ca la valoarea asta, clientul a vrut sa-si deduca macar tva-ul Smile
DNA a scris:
Marco Polo, clientul este un forumist de pe aici sau de dincolo ?

clientul nu e forumist si nici de dincolo.

salut FATHER. m-am simtit excelent la Satu Mare Very Happy
maximandrei a scris:
Apropo,obiceiul asta al tau(placut pentru client) de a alege un nume pentru boxe,daca as face o analogie cu Beymaxx-urile,clientul caruia i-ai facut Mad Man Manger-urile se regaseste in titulatura boxei? Laughing

da sigur nu e Manger Laughing
numele boxelor va fi "Stonehenge", dar deocamdata nu are decat nume de cod "interne".


Ultima modificare efectuata de catre marco polo la Vin Apr 16, 2010 12:31 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community