FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cel mai simplu amplificator
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2004 10:28 pm    Titlul subiectului: Cel mai simplu amplificator Raspunde cu citat (quote)

Cel mai simplu amplificator si cu performante ce nu pot fi egalate de multe amplificatoare AUDIOFILE de sute multe de euroi Laughing
_________________


Ultima modificare efectuata de catre Vasile la Mar Iul 27, 2004 11:28 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Iul 27, 2004 10:28 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2004 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

estimativ, ca nici nu m-am uitat bine pe schema, cam cat m-ar costa?
niste caracteristici ai putea spune despre el?

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2004 11:27 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Finalii sunt LATERAL-MOSFET si costa in jur de 200 mii bucata in rest toate nu costa mai mult de 100mii Laughing
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2004 11:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

e mono? stereo? cum fac puntea? ce fel de punte imi trebuie ca sa am 200W?
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2004 11:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este mono si scoate 200W alimentat la 70V+/-

Ce punte vrei sa faci ca eu nu inteleg ?? Mad

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mar Iul 27, 2004 11:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cum il alimentez la 70V+/-?
ca nu pot sa-l bag in priza direct...

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
kai



Conectat la: 26 Apr 2004
Mesaje: 65
Locatie: Zalau

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai pui un traf de macar 300W(daca faci pentru sub, pentru stereo pui unu de 600W sau 2 de 300W) cu priza mediana, dupa care o punte redresoare macar de 15A si un filtru(doua condensatoare de 10000uf cel putin, eu as pune de 20000uf) si gata Smile .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 12:21 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am traf de 400W cu 2x24V. am si o punte cu 2 condensatori de 10000uF dar nu scoate decat 35V+/-
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Doru



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 597
Locatie: wrong guy, in the wrong place, at the wrong time: the story of my life!

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 12:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iti mai trebuie inca unul la fel si te-ai scos !
_________________
Assumption is the mother of all fuck-up's !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 12:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

inca un traf? sau doar inca o punte si 2 condesatoare? cum le voi lega?
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 1:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Le legi in serie transformatoarele si ai nevoie doar de 1 punte Wink

Acum am tras o privire si la preturile tranzistoarelor la Vitacom
|2SJ162-HIT 231679 Lei
|2SK1058-HIT 214830 Lei
Preturile sunt fara TVA deci in total ar costa finalii cu tot cu TVA 1.062.691 Lei, cam scumpi dar cu acest tip de tranzistori nu prea ai probleme.

Se pot folosi cu succes si
2SJ201-TOS
2SK1530-TOS
Care din pacate sunt mai tari dar si mai scumpi. Cu acestia din urma poti obtine pana la 300W.

Sa nu va ganditi ca pe 4 ohmi o sa scoateti mai mult pentru ca puterile de mai sus sunt MAAXIME Crying or Very sad

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 1:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am zis maxime dar asta nu inseamna ca nu ar duce si mai mult dar nu pentru mult timp Razz
_________________


Ultima modificare efectuata de catre Vasile la Mie Iul 28, 2004 1:10 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 1:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-a aparut postul de mai sus de 2 ori asa ca acesta este in plus Crying or Very sad
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 1:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

adica sa cumpar alt transformator de 400W? pai a fost in jur de 1 mil...plus 1 mil tranzistoarele....mai bine cumpar iar circuitul cu 2 TDA-uri... Rolling Eyes poate nu obtin aceiasi calitate, dar stiu ca merge si ca am dat doar 600k...plus ca nu sunt sigur ca dif-ul poate suporta 200W sau mai mult, desi pe cutie scrie 600W ROFL
_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 1:41 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Calitatea se plateste Smile

Si asa iesi mult mai ieftin decat unul de de firma iar la calitate poti da clasa la orice sub 1000 Euro.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
Pagina 1 din 9

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community