FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cel mai simplu amplificator
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
mihai7645



Conectat la: 23 Noi 2003
Mesaje: 677
Locatie: in fata multimii, mixand. [Bucuresti]

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 1:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

as putea sa-l fac...ca pe urma sa-mi schimb subwooferul...iau un dif Eminence Kappa 15 A sau PAudio Hp-18W , ii fac o cutie pe masura si m-am scos...
deci, ce-mi mai trebuie? piesele pt amplificator si inca un traf de 400W? tot cu 2x24V?

_________________

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 1:51 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 9:28 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Inca un traf identic cu cel pe care-l ai.

Acum ai 35V si daca mai pui unul in serie o sa ai 70V, perfect cat ii trebuie.

Cu un HP18 su amplificatorul asta si cu un filtru pentru subwoofer de genul lui asta iti zic eu ca spargi gura targului.

In mansarda ta te asigur ca rigipsul de pe pereti ca rezona odata cu subwooferul Laughing

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
kai



Conectat la: 26 Apr 2004
Mesaje: 65
Locatie: Zalau

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 10:47 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alimentat la 35V AC merge pe 4 ohm?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 11:17 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Merge.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cos22tm



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 535
Locatie: remote

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 4:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vasile ai si cablajul ? as vrea si eu sa-l vad ,daca nu are trasee complicate ma apuc de el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 4:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am Wink

Da-mi un mail sa ti-l trimit

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cos22tm



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 535
Locatie: remote

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 4:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ti-am dat mp Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
kai



Conectat la: 26 Apr 2004
Mesaje: 65
Locatie: Zalau

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 4:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu as vrea sa vad cablajul, daca se poate Smile.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 4:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am sa-l pun deseara pe forum
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 8:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Iata ca a venit si cablajul. Diferentele fata de schema sunt minore adica are un semireglabil si lipsesc rezistoarele de putere Razz
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cos22tm



Conectat la: 11 Noi 2003
Mesaje: 535
Locatie: remote

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 8:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mai am niste intrebari:
1] ce SNR are ? dB
2] pt a scoate 100W 8 ohm am inteles ca trebuie un traf de 50V , dar cati amperi ? vreo 2..3 A ajung ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Iul 28, 2004 8:36 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

trage o privire si un proiectele lui Eliot pentru a vedea performanta amplifului
http://sound.westhost.com/project101.htm

La restul intrebari te rog sa te uiti pe schema pentru ca este un tabel cu cat scoate in functie de cat il alimentezi.

Recomandabil peste 5 Amperi

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danilo



Conectat la: 28 Noi 2003
Mesaje: 144
Locatie: buc

MesajTrimis: Joi Iul 29, 2004 12:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mai depinde si de lucratura ( ca doar nu e mare lucru sa gandesti un cablaj curat , nu ? )
Si dupa cum se vede de la treaba cu trafurile omu' nu prea le are. Incep sa il inteleg pe RADU si noua polemica din jurul atitudinii sale dar cum ar zice el - pune omule mana si citeste ( daca te intereseaza , bineinteles )

Scuze, ma refer la cei cu intrebarile cu volti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Zamby



Conectat la: 12 Noi 2003
Mesaje: 749
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Iul 29, 2004 9:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru o alimentare de +/- 70V cat de mari trebuie sa fie radiatoarele (radiatorul)?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Joi Iul 29, 2004 10:40 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cam 20/10/3 cm, mai mare este recomandat
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
Pagina 2 din 9

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community