FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Pet Shop Boys - concert la Bucuresti!!!
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 07, 2007 2:18 pm    Titlul subiectului: Pet Shop Boys - concert la Bucuresti!!! Raspunde cu citat (quote)

http://www.mediafax.ro/life-inedit/pet-shop-boys-concerta-bucuresti.html?4728;905940
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Sep 07, 2007 2:18 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 8:44 pm    Titlul subiectului: Pet Shop Boys Raspunde cu citat (quote)

Extraordinar ! Eu asteptam de mult timp sa vina la noi sa ii vedem . O sa fiu acolo si sper sa pun mina pe autograf de la baieti !!!
Absolutely Fabulous !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zoly



Conectat la: 08 Mar 2005
Mesaje: 565
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 11, 2007 2:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Suuuuper...abea astept.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MiniDisc



Conectat la: 07 Ian 2004
Mesaje: 730
Locatie: Resita

MesajTrimis: Joi Sep 13, 2007 3:29 pm    Titlul subiectului: Excelent!!! Raspunde cu citat (quote)

Nu mi-a venit sa cred cand am aflat si ma bucur extrem de mult. sigur o sa fiu si eu acolo, ar fi fain sa ne intalnim daca tot mergem. In spania pe 11 octombrie biletul e 45 euro. ma gandesc ca la noi nu are cum sa fie mai mult.
Si eu vreau autograf, poate si o poza daca se poate. o fi si vreun disc de cumaprat? mai vedem, sper sa fie Disco 4, noul lor album ce se va lansa in 8 octombrie.

ne vedem la concert!!!

ww.petshopboys.co.uk

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Sep 14, 2007 7:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da, o idee buna... sa ne vedem acolo, toti forumistii care vor merge la concert. Poate gasim, intre timp, si o modalitate de a ne recunoaste, ori un loc de intalnire... We'll see! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 20, 2007 7:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Biletele vor putea fi cumpãrate de la casa de bilete a Sãlii Palatului, Magazinul Muzica, rețeaua Carrefour, Teatrul Național București, Teatrul de Comedie, Teatrul Nottara, stațiile de metro Unirii 1 și 2 și online de pewww.bilete.ro,www.blt.roșiwww.biletedelatati.ro. Preț: 100, 150, 200, 250, 300 și 500 de lei.

* Mediafax
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 05, 2007 11:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa facem apelul, ca sa vedem cum stam Smile : cine a luat bilet pana in prezent? Eu, da Cool .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Sam Oct 06, 2007 2:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si eu am luat bilet !

Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 12, 2007 3:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Media Services Events, organizatorul concertului trupei Pet Shop Boys, anunță cu regret faptul că data concertului de la București se modifică din 19 octombrie în 25 noiembrie.
Circumstanțele tragicului deces al managerului Dainton Connell și formalitățile legale extrem de complicate atât la Moscova cât și în Marea Britanie, combinate cu factori neprevăzuți pe care familia managerului a trebuit să-i ia în considerare în timpul repatrierii corpului neînsuflețit, au dus la amânarea înmormântării până pe data de 19 octombrie, vinerea în care urma să aibă loc concertul în România.
Din respect pentru unul dintre cei mai vechi angajați ai lor și prieten apropiat, Neil Tennant și Chris Lowe trebuie să participe la slujba de înmormântare.
Atât Media Services Events, cât și membrii trupei Pet Shop Boys, regretă această amânare și totodată speră că toată lumea va înțelege motivele ce au dus la această decizie.
Concertul reprogramat va avea loc duminică, 25 noiembrie în aceeași locație iar biletele vândute până acum rămân valabile.
Pet Shop Boys așteaptă cu nerăbdare întâlnirea cu fanii din România și le mulțumește tuturor pentru înțelegere.
Un mesaj similar este postat personal de către Neil Tennant pe site-ul oficial al celor de la Pet Shop Boys.
Pentru informații suplimentare: Media Services Events - tel: (021) 233 18 47 Sad Sad Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Vin Oct 12, 2007 3:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai idee, vin cu amplificarea lor sau folosesc vreuna de pe aici ?
Sus
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Oct 12, 2007 4:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sorry, nu am mai multe detalii decat ceea ce gasesc si eu pe net:(... Dar, tinand cont de profesionalismul si rigurozitatea lor, nu m-ar mira sa vina cu amplificarea lor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Vin Oct 12, 2007 6:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ar fi bine de stiut INAINTE de cumpararea biletelor si alocarea timpului. O shushanea cu amplificare de doi bani nu prea ar fi de dorit. Sala cu pricina e "celebra' pentru astfel de chestii. Am trait destul asa ca as fi FOARTE prudent! E posibil sa-si care pentru ei doar sursele de sunet cum au facut-o multi altii.

Oamenii astia imi plac si mie foarte mult, i-am ascultat inca din anii 80 insa nu mi-ar place sa-i ascult pe "taraful" de boxe de doi bani ale "profesionistilor" lui Peste Prajit din Manelostan! Inca imi mai tziuie urechile de la un "concert" din asta tot din acelasi loc. Iar ca sa ma duc doar sa-i vad si sai atingggg cu ochii in lacrimi ?!....asta e pentru puberi si tembeli! Rolling Eyes
Sus
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 13, 2007 7:39 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

momolo a scris:
Iar ca sa ma duc doar sa-i vad si sai atingggg cu ochii in lacrimi ?!....asta e pentru puberi si tembeli! Rolling Eyes

Aici recunoastem deja momolo's signature Wink Eh, nu-i cazul sa ajungem la astfel de manifestari adolescentine, mai ales ca publicul lor tinta se incadreaza in jurul varstei de 30 ani (corect, in cazul meu! Smile ). Iar Pet Shop Boys s-au facut remarcati in special prin calitatea muzicii lor, mai putin prin look si image, astfel ca ma indoiesc ca vor veni fanatici acolo, in Sala Smile .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
costelvlad



Conectat la: 29 Ian 2005
Mesaje: 57

MesajTrimis: Dum Noi 18, 2007 12:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Stie cineva cind sosesc Pe Shop Boys in tara ?
Poate reusesc sa iau un autograf Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Noi 26, 2007 1:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tocmai ce m-am intors de la concert, unul DE EXCEPTIE, de altfel!... Am ajuns la Sala Palatului la orele 18:20 unde - surpriza! - organizatorii ne-au facut sa asteptam afara, la intrare, cateva minute bune Evil or Very Mad de am inghetat de tot, apoi ne-am bulucit in interior, cand s-a dat voie, si am purces la cumparaturi de suveniruri: un CD = 50 lei, un tricou= 80 lei, o punga cu 5 insigne = 20 lei, un DVD = 75 lei si tot asa...

Spectacolul a inceput cu ceva intarziere fata de ora anuntata (19:30), putin dupa orele 20:00, dar apoi am uitat de toate cand "masinaria" PSB a intrat in functiune, cu un show de sunet si efecte vizuale cum n-am intalnit de prea multe ori!

Din ce am remarcat, au venit cu echipa lor tehnica. Sonorizarea mi s-a parut asa si asa, nu pot sa spun ca de unde ma aflam (spatele Salii) s-a auzit cristal, insa nici nu aveam mari asteptari de la sala cu pricina (de altfel, m-as mira sa avem noi o incinta - model pt concerte Rolling Eyes ).

Oricum, trecand peste micile "carcoteli" specifice acestui forum Smile , pot afirma ca PSB si echipa lor artistica (3 backing vocals, 2 dansatori, plus cei de la butoane) au dat totul pe scena, iar publicul a simtit asta, a cantat, dansat si i-au ovationat indelung. Neil Tennant pare-se ca a fost surprins placut de reactia publicului, pentru ca a comunicat cu acesta mai mult decat o face de obicei...

La final de bis, au interpretat, in plus fata de playlist-ul obisnuit, "Being Boring", in memoria prietenului lor decedat datorita caruia au amanat concertul de pe 19 octombrie, cu imagini deosebite proiectate pe ecranul dreptunghiular din spate. Nu a lipsit, in timpul show-ului, nici tributul adus Printesei Diana, la "Dreaming of the Queen", cu imagini ale cortegiului funerar al acesteia. A lipsit, in schimb, acel cub - minune din turneul lor, care facea tot deliciul coregrafic, asta datorita dimensiunilor reduse ale spatiului cu pricina. Au compensat insa toate aceste minusuri sau lipsuri cu pasiunea si energia debordanta din spectacol, garantii ale unei reusite depline, in opinia mea...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 1 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community