FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Nou album Mike Oldfield - 2007

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Sep 17, 2007 10:31 pm    Titlul subiectului: Nou album Mike Oldfield - 2007 Raspunde cu citat (quote)

Noul album al inegalabilului Oldfield se intituleaza "Music Of The Spheres" si este prevazut a fi lansat pe 12 noiembrie 2007, in UK, casa de discuri fiind Universal Music.

Colaborari: Hayley Westenra - soprano, Lang Lang - piano, Karl Jenkins - producer.
Se doreste a fi un album de muzica clasica, de altfel primul de acest gen ce se va lansa si pe suport USB flash drive!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Lun Sep 17, 2007 10:31 pm    Titlul subiectului: Mitica




musicofthespheres_.jpg
 Description:
 Filesize:  14.12 KB
 Viewed:  183 Time(s)

musicofthespheres_.jpg


Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mar Sep 18, 2007 3:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Chiar ieri am primit, adus tocmai din SUA (courtesy of Mr. Vali Wink) , ultima lansare Queensryche, (dublul album "Sign of the times”), ediție de lux, zi de sărbătoare pentru mine. N-are rost să descriu ce simte un adevărat fan când ține în mână o astfel de realizare, totul emană respect, discurile, booklet-ul luxos, cu o grafică excepțională, până și toate simbolurile alea cu FBI și toate legile federale înșirate pe copertă îți inspiră admirație. Se vede că cineva a muncit pentru întregul concept, și că s-au investit timp și bani în el, și, mai ales, se vede respectul pentru fan și pentru trupă. Suportul media în sine este o mică operă de artă, și niciun USB, pe care vi-l puteți băga undeva, by the way, nu se poate compara cu asta.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fider



Conectat la: 21 Aug 2007
Mesaje: 53

MesajTrimis: Mar Sep 18, 2007 4:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu sunt ceva mai retinut. Coperte frumoase am vazut si la casete originale ce costau foarte putin. Nu cred ca nu se pot face cutii frumoase si pentru un USB-stick cu un album. In final chiar acesta ar putea fi o evolutie, avand in vedere ca tot ce este disc este mult mai sensibil la citire, necesita partea mecanica foarte scumpa si oricum nu este total silentioasa. Desigur, un asemenea USB-stick ar putea fi conectat foarte facil la un sistem audio performant, iar daca formatul e cu adevarat bun cred ca va conta mai mult ce se aude decat o simpla coperta.

Pe acelasi principiu limitat pot spune si eu "vai... ce mica e coperta CD-ului. Cate puteai citi pe coperta unui LP". Dar realitatea este ca ne acomodam iar daca exista o imbunatatire evidenta atunci trebuie sa o acceptam si sa invatam sa ne bucuram de ea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fider



Conectat la: 21 Aug 2007
Mesaje: 53

MesajTrimis: Mar Sep 18, 2007 4:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dincolo de discutia usor deviata, albumele lansate de Mike Oldfield sunt foarte frumoase. In domeniul muzical pe care piesele sale il definesc, Oldfield este un muzician adevarat ce stie sa redea sentimentul linistii si armoniei in felurite moduri deosebit de placute.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Sep 18, 2007 9:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Remarc un lucru,cred eu ca ingrijorator: din cele 22 post-uri de pana acum, in nici unul dintre raspunsuri nu am vazut aprecieri gen "sunt curios cum suna albumul", "sunt fan Oldfield de cand ma stiu", "interesanta si binevenita colaborarea cu Westenra", "s-a orientat bine omul catre Lang Lang", "da,domnule, Karl Jenkins este o alegere reusita pt colaborare" ... Nu! Confused Totul graviteaza in jurul acestui controversat suport USB flash drive, de parca asta ar fi mare problema Sad ...
Stiti ceva?! Nici un format nu este exagerat atata vreme cat el reuseste sa mentina viu interesul publicului pentru muzica, intr-o piata a divertismentului actual dominata de jocuri Play Station si filme pe DVD, muzica fiind aici o cenusareasa pusa la colt si violata in fel si chip (a se citi piratata pe net si necumparata din magazine). Iar daca se va intampla ca muzica noua sa dispara, intr-o buna zi, din varii motive, pe care le cunoastem ori le intuim cu totii, atunci chiar ca se va alege praful de tot si de toti... Confused Rolling Eyes Question Idea
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
DNA



Conectat la: 22 Noi 2005
Mesaje: 2255
Locatie: În creierul meu

MesajTrimis: Mar Sep 18, 2007 10:44 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

DNA a scris:

Abia astept sa apara albumul.
O sa il cumpar si eu.



Brighty, ce spuneai ?

Eu nu sunt fan al lui Mike. Smile
Sunt super fan !!! Cheerleader Afro Food

_________________
Ia de la Băsescu ! No Pussy Blues
http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
akaiofil



Conectat la: 12 Iul 2007
Mesaje: 592

MesajTrimis: Mar Sep 18, 2007 11:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Brighty a scris:
Remarc un lucru,cred eu ca ingrijorator: din cele 22 post-uri de pana acum, in nici unul dintre raspunsuri nu am vazut aprecieri gen "sunt curios cum suna albumul", "sunt fan Oldfield de cand ma stiu", "interesanta si binevenita colaborarea cu Westenra", "s-a orientat bine omul catre Lang Lang", "da,domnule, Karl Jenkins este o alegere reusita pt colaborare" ... Nu! Confused Totul graviteaza in jurul acestui controversat suport USB flash drive, de parca asta ar fi mare problema Sad ...
Stiti ceva?! Nici un format nu este exagerat atata vreme cat el reuseste sa mentina viu interesul publicului pentru muzica, intr-o piata a divertismentului actual dominata de jocuri Play Station si filme pe DVD, muzica fiind aici o cenusareasa pusa la colt si violata in fel si chip (a se citi piratata pe net si necumparata din magazine). Iar daca se va intampla ca muzica noua sa dispara, intr-o buna zi, din varii motive, pe care le cunoastem ori le intuim cu totii, atunci chiar ca se va alege praful de tot si de toti... Confused Rolling Eyes Question Idea


muzica? aici? muzica? glumesti nene SmileSmile aici se asculta cu osciloscoape, dupa calcule si reglaje meticulos facute si numai dupa ce s-a efectuat o surubofilie obligatoriu dusa la extrem. inainte a fost surubelnitza, pe urma muzica dar intre ele a apsrut cablul care strica totul daca suporul e high-jitter! Pentru muzica mergi pe alt forum SmileSmileSmile. Avantajul este ca daca ramii aici o sa-ti iei cit de curind un osciloscop performant, sa vezi ce frumos se vad olfild-zii pe el!!!! SmileSmileSmileSmile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Brighty



Conectat la: 04 Sep 2004
Mesaje: 580
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 19, 2007 12:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am ascultat albumul, in avans ... don't ask where from Wink E interesant, dar se putea si mai bine. Precedentul (Light & Shade) mi se pare cu mult mai bun.

Si cred ca in curand vor aparea si playere dvd care sa stie si usb flash. Ar fi imposibil? Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Mie Sep 19, 2007 12:50 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu ma rog sa nu fie un dezastru precum Teo&Tea al lui JMJ. Nu ca Jarre ar fi un deosebit, dar a insemnat ceva in tineretea mea...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Mie Sep 19, 2007 8:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce muzică, domne’? Miky e terminat de multă vreme, Branson, în amintirea vremurilor bune și pentru că lui Oldfield îi datorează cam totul i-a reeditat Tubular Bells-ul ăla de șapte mii de ori în șapte mii de formate. Mai rămâne să facă joc din el.

Ultimul album cu care Oldfield m-a dat pe spate a fost Discovery, pentru că era așa diferit de tot ceea ce făcuse până atunci. Ce piese are albumul ăla pe el! Una și una.

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Mie Sep 19, 2007 4:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pentru USB-uri aici
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community