FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Un nou forum

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Dum Sep 09, 2007 1:08 am    Titlul subiectului: Un nou forum Raspunde cu citat (quote)

http://forum.eparfum.ro
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Sep 09, 2007 1:08 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 11:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vasile, s-a uitat prietena mea pe site-ul tău și a zis că parfumurile de la secțiunea „de lux” sunt mai scumpe ca în magazin…
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 12:33 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

mai scumpe ca in magazinele ce vand contafacute...
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sky



Conectat la: 26 Noi 2003
Mesaje: 792
Locatie: Slatina/Olt

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 12:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Vasile, s-a uitat prietena mea pe site-ul tău și a zis că parfumurile de la secțiunea „de lux” sunt mai scumpe ca în magazin…


Rycher, zii te rog prietenei tale sa mai dea o tura prin magazine.
Preturile sunt foarte bune la tot, intrebarea se pune daca sunt autentice, iar daca sunt e o ocazie buna


Vasile a scris:
mai scumpe ca in magazinele ce vand contafacute...


care magazine? ala din metrou de la iancului ? Very Happy sau la care te referi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 1:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este un magazin în Mariott și ea zice că și-a luat de acolo un Escada de 50 ml la fix 1.500.000, iar la tine e 1.550.000. Dacă vrei o întreb exact modelul.
_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 1:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu am facut referire la un magazin anume dar unde gasesti parfumuri "originale" cu pret mic fi sigur ca sunt contrafacute, e o explozie pe piata romaneasca de parfumuri turcesti care nu le poti deosebi de cele originale dupa ambalaj si nici la miros dar ori tine morosul foarte putin ori pateaza hainele
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 1:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Rycher a scris:
Este un magazin în Mariott și ea zice că și-a luat de acolo un Escada de 50 ml la fix 1.500.000, iar la tine e 1.550.000. Dacă vrei o întreb exact modelul.


E posibil ca diferenta e mica, nu am zis eu ca am cele mai bune preturi dar am marfa diversificata, in jur de 1000 de parfumuri Razz

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Rycher



Conectat la: 14 Feb 2006
Mesaje: 4719
Locatie: București sau Oradea

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Vasile a scris:
Rycher a scris:
Este un magazin în Mariott și ea zice că și-a luat de acolo un Escada de 50 ml la fix 1.500.000, iar la tine e 1.550.000. Dacă vrei o întreb exact modelul.


E posibil ca diferenta e mica, nu am zis eu ca am cele mai bune preturi dar am marfa diversificata, in jur de 1000 de parfumuri Razz


Zice că e vorba de Escada Sunset Heat. Mă roagă să te întreb de unde le aduci. Cei din Mariott le aduc din Grecia. Dacă ai o sursă mai "occidentală" ar vrea să comande acest model de la tine (e parfumul ei preferat și e curioasă de diferențe).

_________________
Nu mai intru în conflicte analog vs. digital audio. Analogul audio rules !
Onkyo Integra 1057F + Shure M97XE with Jico Nippon Super Analogue Stylus
Nakamichi BX300 + Nakamichi LX5
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 6:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Furnizorul se jura ca sunt din italia cele fara factura si din turcia si grecia cele cu factura.

Eu i-as recomanda ceva de la o firma necunoscuta dar care are esentele de la Drom(drom este cred ca cel mai mare producator mondial de parfumuri si face licorile pentru zeci de case de moda renumite)

Luna viitoare sper sa-mi vina mai multe mostre, am lansat deja comanda... dar dureaza ceva

Pretul aromei constituie doar 10% din pretul en-detail de vanzare al parfumulurilor comerciale (daca dvs. cumparati de la magazin un parfum de 100 Euro numai 10 Euro constituie valoarea aromei). Pretul en-detail de vanzare este influentat si de marca comerciala, cheltuielile pe ambalaj, denumire, publicitate, transport si multe alte cheltuieli aferente. Ele constituie peste 60% din pretul de vanzare al parfumului. Daca la acestea mai calculam intermediarii si adaosul comercial din magazine, care este in jur de 30-50% se obtine pretul en-detail al produsului.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Lun Sep 10, 2007 8:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

se confirma again and again ceea ce se stia demult - e mai greu sa vinzi decat sa fabrici! Wink Astfel ca partea cea mai grea se plateste cel mai greu! Very Happy
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stiri Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community