FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
boxe puternice,spatiu deschis
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
danaila_catalin



Conectat la: 28 Iul 2003
Mesaje: 115
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Sam Aug 30, 2003 9:37 pm    Titlul subiectului: boxe puternice,spatiu deschis Raspunde cu citat (quote)

Ce-mi recomandati.
Peste putin timp,ai mei vor construi o vilutza ,dar ,......,trebuie sfintit locu mai intai cu party-uri.
Ce boxe de spatiu deschis,puternice,sa rasune tot brasovu,si ce amplif nesimtit credeti ca va face fatza?

_________________
Muzica este un mod de regenerare a spiritelor si a ^fi-ului^nostru, a §notre étre§
Deci de aceea un sistem audio este neinsemnat ca pret
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Aug 30, 2003 9:37 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
kostin



Conectat la: 22 Iul 2003
Mesaje: 28
Locatie: Germany

MesajTrimis: Dum Aug 31, 2003 8:51 am    Titlul subiectului: --- Raspunde cu citat (quote)

NU am vazut pe acest forum un "post" m-ai stupid ca al tau Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tommy_cat



Conectat la: 17 Aug 2003
Mesaje: 4

MesajTrimis: Dum Aug 31, 2003 11:17 am    Titlul subiectului: Re: boxe puternice,spatiu deschis Raspunde cu citat (quote)

danaila_catalin a scris:
Ce-mi recomandati.
Peste putin timp,ai mei vor construi o vilutza ,dar ,......,trebuie sfintit locu mai intai cu party-uri.
Ce boxe de spatiu deschis,puternice,sa rasune tot brasovu,si ce amplif nesimtit credeti ca va face fatza?


de fapt tu vrei sa cumperi un sistem audio , ambiental pentru viluta ta si ai nevoie de o recomandare . Te pot ajuta cu placere insa da-mi mai multe detalii de spte viluta ta , ce muzici ti-ai dori sa asculti pe el ....
da-mi un email si mai vorbim ....(tommy_cat2203@yahoo.com).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danaila_catalin



Conectat la: 28 Iul 2003
Mesaje: 115
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Dum Aug 31, 2003 3:10 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MEsaj stupid.
Cat de stupid e ,daca vrei sa-ti faci o proprie discoteca langa viitoarea ta casa,langa piscina,unde sa vina prietenii,prietenele,....un loc in care sa te retragi la sfarsit de saptamana,undeva munte...............ti se pare stupid?
Poate ,te voi invita in special pe tine,sa vezi,si dupa aceea sa comentezi.....

_________________
Muzica este un mod de regenerare a spiritelor si a ^fi-ului^nostru, a §notre étre§
Deci de aceea un sistem audio este neinsemnat ca pret
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Andrei



Conectat la: 27 Feb 2003
Mesaje: 794
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Aug 31, 2003 4:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca vrei putere intr-un spatiu deschis, atunci iti trebuie un sistem PA (Public Address). Recomandarea mea: JBL. *Ce* JBL si apoi ce (set) de amplificatoare, depinde de un mare semn de intrebare, adica buget. Daca revii cu detalii, revin si eu cu o configuratie posibilita. BTW. depinde si de ce instalatie electrica ai acolo... Wink

Kostin, atentie la limbaj. Acesta e primul (si ultimul) avertisment. Va rog sa pastrati un ton cat mai civilizat posibil si fara atacuri la persoana. Btw., se scrie "mai"... Cool

_________________
Andrei Mihailescu
HiFi & Multimedia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Vasile
peªte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Dum Aug 31, 2003 9:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

http://www.hi-fi.go.ro/boxe/PA%20Combinations.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danaila_catalin



Conectat la: 28 Iul 2003
Mesaje: 115
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Lun Sep 01, 2003 11:54 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salutare.

Mi-au placut MB 208/H.
Sunt perfecte ,cu 2 dif-uri de joase.....
Dar,din cate am vazut,puterea reala e de doar 80w,sau am citit altceva?
ACUMA MAI RAMANE SA VAD PRETZUL?stie careva cat costa?
Cat sunt de fiabile-performante,pt zgomot....
Cine si unde le fabrica?
cum le pot aduce in BV?

_________________
Muzica este un mod de regenerare a spiritelor si a ^fi-ului^nostru, a §notre étre§
Deci de aceea un sistem audio este neinsemnat ca pret
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Vasile
peªte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mar Sep 02, 2003 10:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Alea sunt cele mai slabute , doar 80W
dar si pretul e de doar 168,79 EURO / bucata/ kit.

Atentie ca difurile alea de joase nu sunt Woofere ci
difuzoare de banda larga, aceste boxe nu sunt recomandate pentru
basi intensi. Cel mai bine merg la manele Shocked unde vocea e predominanta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danaila_catalin



Conectat la: 28 Iul 2003
Mesaje: 115
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Mar Sep 02, 2003 11:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da.am vazut ca-s cam slabe,dar altele,care sa ma multumeasca sunt?
Unele sa faca galagie ,potrivite pt trance.,techno-hip-hop?
Vreau bas mult si puternic,....presiune mare.......
pret?

_________________
Muzica este un mod de regenerare a spiritelor si a ^fi-ului^nostru, a §notre étre§
Deci de aceea un sistem audio este neinsemnat ca pret
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Vasile
peªte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Mie Sep 03, 2003 9:48 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

MB 115/H
Nominal power handling 200 W
Mean sound pressure (nominal) 96 dB 1 W/1 m
266,34 EURO

MB 212/H
Nominal power handling 300 W
Mean sound pressure (nominal) 98 dB 1 W/1 m
306,76 EURO

MONITOR 890 MK II
Nominal power handling 600 W
Peak power handling 900 W
Frequency response 30 - 35000 W
Mean sound pressure (nominal) 94 dB (1 W / 1 m)
3101,33 EURO
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Coolj



Conectat la: 25 Iun 2003
Mesaje: 56
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Sep 03, 2003 11:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

danaila_catalin

La capitolul amplificatoare "nesimtite" iti pot recomanda un ampificator pe care l-am auzit si pot spune ca suna superbine pe PA.
Este vorba de un Dynacord S900 2 x 450W/4ohm.
Pretul este aporoximativ 700 euro (cu tot cu tva).
Este bine totusi ca dupa ce ai cumparat boxele sa ti se ofere posibilitatea din partea dealerului de a proba amplifu pe boxele tale. Desi iti va face proba pe unele boxe sunt sigur ca pe ale tale va suna diferit.
Nu cumpara pe neauzite Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AbsoluteAudioFan



Conectat la: 12 Mai 2003
Mesaje: 1203

MesajTrimis: Lun Sep 08, 2003 11:04 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca scot vreo perla, sa stiti ca e din cauza durerii de masele Wink ce ma cuprinde cand imi aduc aminte de scurta vacanta pe care tocmai am gatat...
Am fost intr'o camera de hotel, next to Teatru' de Vara Mamaia... 3 discoteci in aer liber - muzica (in general aceeasi in fiecare noapte Sad ) tare, la propriu, la figurat - nope! Manele, techno, jafuri...
Vrei putere nesimtita?
Ia d'aici: fa'ti un amp (sau pune pe unu' sa'ti faca!) banal, home made, de cel putin 200Wpc (poti gasi kitu' in colt, la aia ce vand piese - Dioda sau cum le'o zice), ia niste boxe banale (sau pune sa ti se faca!) din alea, invelite in mocheta (garantat peste 250W! Wink ). Iesi, per total, la mai putin de 20mil. Fideliate? Ioc! Zgomot? 100%!!!

Good luck! Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
andrei79b



Conectat la: 29 Oct 2003
Mesaje: 7
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Oct 29, 2003 3:07 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cel mai bine inchiriezi un camion de la LibertyParade !!! ...sau poate LoveParade. Depinde de buget. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
misu



Conectat la: 23 Aug 2003
Mesaje: 33

MesajTrimis: Mar Dec 09, 2003 1:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tati, ceea ce vrei tu poti s-o rezovi usor tragand cu coada ochiului pe la lautarii de pe la nunti.
Nu prea are de-a face cu hi-fi-ul...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Vizitator






MesajTrimis: Vin Dec 19, 2003 2:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

prietene cred ca tu ai cam prea multe impresii ...iti recomand un tratament la un medic veterinar ...si mai ia aminte ce se discuta pe aici Laughing Laughing Laughing
cu 200 W pe 4 boxe ....e suficient pt un spatiu gen living sau poate tu ai un hambar intreg sau mai stiu eu ce... Laughing Laughing (am fost rautacios?) sorry ,asa-s dar poti sa inchiriezi un manelist cu tot tacamul ... sau poate chiar pe Parazitii subtirache 1000E ..si iti ajunge....
Se mai dau ursuleti polari si renii la coca cola ?Care Stie (asta era de diversiune ,sa mai radem si noi ,nu de la alta.)
4boxe =2000 > ...
ampl..o putere ... preamp ... alti bani inca 1500...
un dvd ...>300 E dar poti lua si mai jos ..sony ,pioneer modele simple fara pretentii
apoi cabluri < la hambarul care il ai ...> ptiu drace pai iti trebuie nu gluma ...
Deci poti sa faci si tu un calcul ,nu?
Merry Christmas all
Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Home Theater Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba românã: Romanian phpBB online community