FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce alternativa la JBL E80 am in 1500 ron?
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
allex



Conectat la: 13 Apr 2007
Mesaje: 32
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Sam Oct 20, 2007 10:38 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Totul e facut in China... Very Happy
De Jamo nu spun nimic, ca nu le-am ascultat, s-ar putea sa sune totusi bine...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Sam Oct 20, 2007 10:38 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Sam Oct 20, 2007 8:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Jbl ce am vazut e facut in Mexic..Eu am tot ce tine de muzica made in Japan, stiu ca nu se mai poarta dar boxe facute in China sunt sigur ca n-o sa-mi cumpar! Nu sunt de gasit Jamo 708 pe nicaieri se pare .. decat pe comanda..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Sam Oct 20, 2007 9:43 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La o cautare sumara am gasit 3 useri din Bucuresti cu Jamo S708 : vio66 ; AlanPoe si Random . Scrie-le . Poate accepta o auditie.
Unul din importatori era Lotustelecom .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
klipsch
Vizitator





MesajTrimis: Dum Oct 21, 2007 7:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma am ramas la 2 boxe.

MISSION M35i si WHARFEDALE DIAMOND 9.6

Grea decizie... Sad
Sus
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Dum Oct 21, 2007 9:24 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

am cautat si eu azi pe net si Wharfedale Diamond 9.5 sunt exagerat de laudate..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Nechita Cristian



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 21, 2007 11:08 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

...oricum esti constient ca va trebui sa schimbi amplificatorul ala orice standfloruri vei lua...

ai putea lua in considerare si http://www.o firma.ro/produse/Boxe_interior/JAMO/Concert/C60_Series/C_607/
...sunt ceva mai scumpe...dar in fond si la urma urmei nu cumperi o pereche pe an...decizia iti apartine in totalitate.... Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Dum Oct 21, 2007 11:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

nu cred ca o sa schimb amplificatorul prea curand.. jamo-urile alea daca vad eu bine sunt 1200 bucata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Nechita Cristian



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Oct 21, 2007 11:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

asta era si ideea cu o "pereche la 5 ani"...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Lun Oct 22, 2007 12:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

dar ideea e ca ampliful nu cred ca va fi nevoie sa-l schimb.. sa iau unul la perforamtele astuia acum cred ca e cam scump.. cu puterea nu cred ca o sa am probleme, mai ales cu bi amp..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bzfcocon



Conectat la: 13 Mai 2004
Mesaje: 2096
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Oct 30, 2007 1:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca orice producator, Klipsch poate face chestii bune si proaste. E absurd sa lauzi sau sa defaimezi TOATA gama unei firme. Ia uite aici ce fac alde Klipsch:

http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=110418

_________________
Don't believe in audiophile believings.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
solo_400



Conectat la: 10 Sep 2006
Mesaje: 274
Locatie: Milano

MesajTrimis: Mar Oct 30, 2007 2:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tot respectul pentru Heresy .

.. si cam atat

solo
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
solo_400



Conectat la: 10 Sep 2006
Mesaje: 274
Locatie: Milano

MesajTrimis: Mar Oct 30, 2007 2:18 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Tot respectul pentru Heresy si Klipschorn .

.. si cam atat

modificat

solo
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Dum Noi 11, 2007 12:55 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Wharfedale 9.5, poate am ocazia sa le ascult saptamana asta Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
dinica



Conectat la: 07 Sep 2007
Mesaje: 1344
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Noi 11, 2007 1:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cibibikeru a scris:
Wharfedale 9.5, poate am ocazia sa le ascult saptamana asta Very Happy


Cred ca incintele acestea te vor multumi.Bas suficient pentru nevoile tale,poate chiar mai mult decat suporta o camera de 4x4.Totusi,sper ca nu esti interesat doar de bas !?

_________________
dealer audio
When sound becomes music !?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Dum Noi 11, 2007 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

daca eram interesat numai de bass mergeam pe jamo s 708 dar le-am vazut pe viu si m-am razgandit.. Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 3 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community