FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Caut manual service pt. amplificator Hitachi HA-8700 , 7700

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Joi Noi 22, 2007 7:36 pm    Titlul subiectului: Caut manual service pt. amplificator Hitachi HA-8700 , 7700 Raspunde cu citat (quote)

Help! Am neaparat nevoie de manualul service al amplificatorului integrat Hitachi HA-8700 !!! Caut de asemenea si manual pt. HA-7700 sau HMA-7500 , tot de la Hitachi! Ma poate ajuta cineva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Noi 22, 2007 7:36 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Sam Dec 01, 2007 12:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

???????
Nimeni? Nu are nimeni un manual service pt Hitachi HA-7700 sau 8700?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Dec 04, 2007 5:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ia de aici
http://www.weisd.com/store2/HYTSM-HA7700.html

poti sa ma gasesti pe net o gramada...e 15$ si iti trimit un link de unde sa-l descarci

_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mar Dec 04, 2007 10:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Da..... cu bani stiu si eu sa gasesc.... eu am intrebat daca nu cumva il are cineva deja....! Multumesc oricum pt. buna intentie!
Deja m-a costat destul amplificatorul HA-8700..... este grav avariat si ma va costa destul sa-l pun pe picioare , deci nu am nici un gand sa dau bani pt. manualul service! Acesta este motivul pt. care am cerut ajutor aici, pe forum!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TomJones



Conectat la: 12 Noi 2004
Mesaje: 1446
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Dec 05, 2007 11:45 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai atunci dute la reprezentanta hitachi pe romania, la service poate vb cu vreun nene pe acolo sa-ti faca o copie dupa manulul de service. Oricum daca vrei sa-l repari du-l tot la ei - au aparatura specifica de masurat calibrat etc si iti dau si garantie decat sa te duci la vreun radio progresu, dar aici intervine iar partea financiara si trebuie sa cantaresti cat de stricat este si cat te costa reparatia , daca mai face sau nu....
_________________
"Lumea este plina de prosti" - Cicero
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alladdin321



Conectat la: 08 Apr 2004
Mesaje: 208
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Mie Dec 05, 2007 4:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc pt. sfaturi TomJones, nu am nevoie de NICI un "radio progresul" .... si de nici un alt reparator.... am nevoie doar de manualul service.... stiu sa mi-l repar si singur! Nu mai e nici o sansa sa gasesti in RO o reprezentanta Hitachi... nici nu cred ca a existat vreodata! Aparatul meu are un defect pe care DOAR cu manual service il pot repara (are lipsa o placa intreaga)....!!!! De aceea caut manual service pt. el !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community