FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Cel mai bun tweeter - construiti-l singuri!

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Lupulroz



Conectat la: 03 Noi 2003
Mesaje: 246
Locatie: out

MesajTrimis: Joi Aug 12, 2004 11:11 pm    Titlul subiectului: Cel mai bun tweeter - construiti-l singuri! Raspunde cu citat (quote)

Cel mai curat sunet posibil se obtine folosind tweeterul cu plasma - aviz pasionatilor de boxe Doru&co.
Dincolo de exotismul constructiei si de eventualele riscuri, rezultatele sunt, se pare, spectaculoase.
Despre ce este vorba: o descarcare ionica, controlata, modulata cu un semnal audio. Marimea "scanteii" este direct proportionala cu presiunea aerului. Ne-existand elemente mecanice in miscare, practic acest tweeter nu are distorsiuni! Sunetul se aude direct din aer, cu o directionalitate de 360 de grade.
Nu am timp sa experimentez cu asa ceva, dar sper ca se vor gasi amatori sa construiasca asa ceva. Detalii si ceva proiecte la www.plasmatweeter.de
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Joi Aug 12, 2004 11:11 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
C&S ELPROD



Conectat la: 30 Iul 2004
Mesaje: 124

MesajTrimis: Joi Aug 12, 2004 11:49 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

INTERESANTE PROIECET
Dar oare se merita bani si efortul ????
Cei drept calitatea pare sa fie pe masura .
Am sa mai studiez ceva si poate ma apuc sa experimetez .

_________________
<Don`t make the mistake>
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Scorpion



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 327
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Aug 13, 2004 12:00 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Auzi, dar asa ceva nu poate fi periculos pt sanatatea proprietarului ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
goodolddog



Conectat la: 04 Mai 2004
Mesaje: 2058

MesajTrimis: Vin Aug 13, 2004 12:29 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Cind eram eu mai tinar (10-15 ani in urma) facea Magnat niste boxe (parca Magnat Al Ribbon se numea seria) cu tweetere cu plasma si erau in mare voga prin reviste ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Lucian



Conectat la: 20 Noi 2003
Mesaje: 233
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Vin Aug 13, 2004 9:20 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

deja exista producatori
http://www.ultraaudio.com/equipment/acapella_high_violon.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> DIY & Minitehnicus Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community