FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Receiver (amplituner) stereo sau unul multicanal (sony)
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Danicko



Conectat la: 28 Dec 2007
Mesaje: 16

MesajTrimis: Mar Ian 08, 2008 5:31 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Deci care e mai puternic (sa reziste la bairame in 30 mp) Sony str de197 care zice care 2x110W sau NAD 215BEE care are 2x40W? Ma intereseaza si calitatea dar din cand in cand vine o petrecere cand am nevoie de putere. Bani sunt max 800RON nou.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mar Ian 08, 2008 5:31 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
DMX



Conectat la: 22 Apr 2010
Mesaje: 138

MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 12:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

stiu ca toata lumea are o parere proasta despre receiverele STEREO , dar am un KENWOOD KR-V 7060 , 430 W consum 14 kg , 17.000 micro filtraj , 8 finali , traf imens asezat in mijloc , etajele finale pe laterale .........stie si surround 5.1 dar este un model de la inceputul perioadei 5.1 , are doar THEATER LOGIC , DOLBY PROLOGIC si DOLBY 3 STEREO -modul asta include cele doua fronturi + centralul .......vreau sa va spun ca pe STEREO , suna bine , chiar foarte bine pe ELAC EL 60 , QUADRAL DAUPHIN , DUAL CL 380 - astea sunt vintage , bass de 20 compresie , uneori nu imi vine sa cred ca un receiver poate sa sune atat de bine , asa ca citind ceea ce ati scris voi mai sus sunt putin nedumerit , mai ales ca toata lumea blameaza amplitunerele ............adevarul este si ca , fata de receiverele astea de prin supermarket-uri are alta constructie , in 1995 cand s-a nascut el cred ca inca se mai facea calitate, plus ca el este japan , pe cand astea de generatie mai noua am vazut ca sunt prin china, malayesia
_________________
PUBLIC ENEMY
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
obuzel



Conectat la: 13 Oct 2009
Mesaje: 903
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Mie Ian 26, 2011 12:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am ascultat si eu un "monstru Kenwood" din seria V de receivere. Presta excelent pe stereo. Dar avea vreo 25 de kile.
Or sa imi sara in cap colegii cu disputa kile versus calitate. dar pe cuvant ca se simteau kilele in calitatea stereo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Stereophile Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community