FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Solicit un sfat de la CUNOSCATORI.Ce deck se potriveste cu..

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cristianromania



Conectat la: 02 Ian 2008
Mesaje: 8
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Dum Ian 13, 2008 2:07 pm    Titlul subiectului: Solicit un sfat de la CUNOSCATORI.Ce deck se potriveste cu.. Raspunde cu citat (quote)

Salut pe toata lumea!
Am un amplificator Technics SE-A900+SU-C800,2x120w,tl si un magnetofon AKAI GX 635 DB.Vreau sa cumpar un casetofon deck.Ce ma sfatuiti sa iau?As vrea ceva care sa se potriveasca cu amplificatorul Tehnics,ceva care sa aibe ace mari si culoarea maro(kaki) de la Tehnics.Daca va vine in minte vre-un model,va rog sa aveti in vedere faptul ca doresc ceva reprezentativ,valoros,de colectie,de referinta ptr. firma Tehnics.
Sau este mai bun tot un AKAI(daca tot am mag. AKAI sa iau si casetofonul deck tot AKAI??).Daca "DA",atunci ce model de Akai?Au fost vreo 1000 si eu vreau ceva care sa fie la deck-urile Akai cum este GX 635 la magnetofoanele Akai,deci ceva reprezentativ.Daca gasiti o solutie ptr. mine,poate-mi spuneti si de unde pot sa-l achizitionez.Bugetul:in limitele bunului simt.
Multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Ian 13, 2008 2:07 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
croatu



Conectat la: 29 Mar 2007
Mesaje: 58
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 11:41 am    Titlul subiectului: deck Raspunde cu citat (quote)

ti s-ar potrivi un deck Akai GX F71(3 capete,3 motoare,etc)-f.f. bun de altfel ; vezi ca de curand la "publicitate" a fost de vanzare asa ceva
succes!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Ian 14, 2008 1:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

sant albe sau negre ce ai tu ?Daca ampliful e negru ( ca Akaiul stiu ca-i alb ) , atunci s-ar potrivi ca deck si un Denon DRM 800A ( tot trei capete , trei motoare , stabilizare antirezonanta a vibratiilor casetei , capac caseta din materiale compozite , closed loop dual capstan , derulare automata la urmatoarea melodie , dublu dolby B+C , HX- Pro , display cu tub fluorescent , fine bias , amorphous ferrite head si alte asemenea delicii.
Si ca el mai sant zeci si zeci de alte modele si tipuri...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 10:27 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa cum a spus si croatul subscriu ca ar merge un deck Akai GX F 71 , de altfel un deck reprezentativ al lui Akai :
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sorin6



Conectat la: 29 Noi 2004
Mesaje: 3916
Locatie: vesnicele plaiuri ale vanatoarei

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 12:41 pm    Titlul subiectului: Re: deck Raspunde cu citat (quote)

croatu a scris:
ti s-ar potrivi un deck Akai GX F71(3 capete,3 motoare,etc)-f.f. bun de altfel ; vezi ca de curand la "publicitate" a fost de vanzare asa ceva
succes!!!

*
trei, adica... doua, ca al treilea inchide usa si... nu se pune... Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 1:03 pm    Titlul subiectului: Re: deck Raspunde cu citat (quote)

[
trei, adica... doua, ca al treilea inchide usa si... nu se pune... Laughing[/quote]
Ha , ha ... da ai dreptate , numai ca al treilea nu inchide usa ci actioneaza niste came pentru a angaja sania cu capete si rolele presoare in "play " .
Deci ( vorba inginerului roman...) eu sant de parere ca se pune !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 1:21 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Al treilea motor face si ce a spus sorin si ce a spus sunwindcornel...deci ambii au dreptate...motorasul al treilea este polivalent : inchide usa caseta si misca sania cu capetele si rolele presoare Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 1:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Insa adevarat este ca oficial Akai 71 are creditate 2 motoare dupa cum scrie si pe el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 1:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

clauelf a scris:
Al treilea motor face si ce a spus sorin si ce a spus sunwindcornel...deci ambii au dreptate...motorasul al treilea este polivalent : inchide usa caseta si misca sania cu capetele si rolele presoare Very Happy

Dragii mei , cu toata stima ... dar in cazul Denon DRM 800A , al treilea motor NU inchide caseta ! Daca voi vorbiti despre altceva , va inteleg , dar in cazul de fata replica cu al treilea motor ( care nu se pune ) , a venit ca o replica la ce spusesem eu despre un cass deck negru la culoare , tip Denon DRM 800A , pe care , il propusesem si eu amicului care intreba ce i s-ar potrivi mai bine sculelor lui.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 1:28 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OK, n-am stiut, mea culpa Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 1:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

clauelf a scris:
OK, n-am stiut, mea culpa Rolling Eyes

cinstit sa fiu , nici eu n-am stiut ca Akaiul are usita de caseta motorizata...
Da' in fine ... pe Denon scrie : 3head/3motor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
sunwindcornel



Conectat la: 12 Noi 2007
Mesaje: 540
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 2:19 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

uite acuma vad ca de fapt eu sant in eroare si voi vorbeati de Akai , iar eu am crezut ca se face referire la Denon.
In cazul asta , eu am gresit si imi cer scuze la amandoi...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
clauelf



Conectat la: 17 Iul 2007
Mesaje: 312
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Ian 15, 2008 3:05 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Mi-ati luat-o inainte cu precizarea - intr-adevar vorbeam de lucruri diferite, nu face nimic...incurcatura a fost utila, am aflat ceva in plus Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Vintage Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community