FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
2 standfloor si un subwoofer pentru Yamaha RXV659
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
c6t9



Conectat la: 12 Feb 2004
Mesaje: 2008
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 8:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

TaucheR a scris:
uita de KEF IQ7!

__________________________
Muzica nu dauneaza sanatatii !!!


say what Evil or Very Mad dar mai bine iQ9.

indicat e sa te cari macar cu amplificatorul si sa vezi cum se comporta cu diverse boxe.

frumos ar fi fost sa poti testa si o pereche de Jmlab Electra

_________________
nu am nici o putere. fie ce-o fi.
cata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Ian 16, 2008 8:29 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 2:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

se pare ca pentru alegerea boxelor este o continuaq polemica dar despre subwoofer nu vb nimeni?
PS: nu vreau sa-l aud pe rassel crow in gladiatorul cu voce de soprana Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nicumur
Vizitator





MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 2:39 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alexok a scris:
nu vreau sa-l aud pe rassel crow in gladiatorul cu voce de soprana Smile


Nici eu nu vreau sa-l aud pe rassel crow Wink
Sus
claudiu
Vizitator





MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 4:46 pm    Titlul subiectului: CLAUDIU Raspunde cu citat (quote)

subwoferul nu e asa importat .unul foarte ieftin e capabil la filme sa reproduca spectul sonor respectiv in conditii foarte bune. la concerte de multe ori e un fiasco, deci mai bine fara, sau cu doua subwofere , dar asta e varianta scumpa.
boxele sant foarte importante pt ca ele contin cea mai mare cantitate din spectrul sonor , si ele vor face diferenta . de aici si polemicile si preturile foarte mari pt cele de calitate.
Sus
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 5:23 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

astept cu mare interes parerile voastre legate de cele doua boxe
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ttsto



Conectat la: 30 Ian 2007
Mesaje: 419
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Ian 17, 2008 5:42 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

alexok a scris:
se pare ca pentru alegerea boxelor este o continuaq polemica dar despre subwoofer nu vb nimeni?
PS: nu vreau sa-l aud pe rassel crow in gladiatorul cu voce de soprana Smile


Subwooferul nu are atributiuni in redarea vocii respectivului, insa are rolul lui de necontestat in redarea exploziilor, uruiturilor, vuiturilor, samd. In muzica reuseste sa incurce cu success de cele mai multe ori

Fortat de imprejurari nu folosesc sub-ul pt moment si pot sa spun ca-i simt lipsa in atmosfera filmelor

Ref la Kef iQ7, le am de 4 luni si de curand am inceput sa fiu multumit de ele. Au o perioada lunga de break-in si am cautat ceva cabluri pana sa le fac sa redea midrange si bas asa cum vroiam - pe muzica. Acum insa sunt foarte multumit de ele. Am o banuiala ca ar suna cam rece cu Yamaha, dar ar trebui sa le asculti - neaparat pe receiverul tau.

_________________
Stereo: Squeezebox Touch, CA DacMagic, HK-990, Kef iQ7
Multicanal: Oppo BDP-83, NAD T765-HD, HK-990, Kef iQ7 + iQ3 + iQ6c + PSW2500
Cabluri: Digital - Chord Signature SPDIF; Analog - Chord Chorus XLR, Chord Chorus MK1; Boxe - Chord Epic Super Twin, QED Silver Anniversary XT
Control: Squeezebox Controller, Logitech Harmony One
Muzica: http://www.last.fm/user/ttsto/library
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Vin Ian 18, 2008 1:52 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

hai sa va intreb si altfel, puteti sa-mi spuneti cam care ar fi boxele ( ca si brand) care fac casa buna cu receiver-ul Yamaha?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dj Ovidiu1983



Conectat la: 17 Apr 2007
Mesaje: 109
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Vin Ian 18, 2008 2:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

NS-777 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Respecta si vei fi respectat !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Lun Ian 21, 2008 1:55 pm    Titlul subiectului: intrebare Raspunde cu citat (quote)

ce parere aveti, Jamo Concert 6 ar face casa buna cu receiver-ul meu Yamaha?
Si inca ceva, cu ce subwoofer as putea completa configuratia asta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Mie Ian 23, 2008 12:12 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

chiar nu a auzit nimeni aceste boxe, Jamo Concert 607?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Lun Ian 28, 2008 7:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si nici nu a auzit nimeni vro pereche de boxe conectare la receiverul asta Yamaha RXV 659 ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Vasile
peȘte


Conectat la: 18 Aug 2003
Mesaje: 3305
Locatie: Maramures, Poienile Izei

MesajTrimis: Lun Ian 28, 2008 7:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pauza publicitara !


_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Dj Ovidiu1983



Conectat la: 17 Apr 2007
Mesaje: 109
Locatie: Craiova

MesajTrimis: Lun Ian 28, 2008 7:46 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

NS 777 nu-ti plac ???
_________________
Respecta si vei fi respectat !!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Mie Ian 30, 2008 7:10 pm    Titlul subiectului: NS 777 Raspunde cu citat (quote)

ca design imi plac dar ca sound am unele retineri cu toate ca recunosc ca nu sunt un audiofil cu vechime.
Tocmai de asta intreb ce parere are lumea de alte boxe care am inteles ca s-ar impaca bine cu receiverul asta, Jamo, Dali, Kef si altele
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexok



Conectat la: 14 Ian 2008
Mesaje: 21

MesajTrimis: Mie Feb 13, 2008 6:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

imi pare rau ca nu a trezit interes post-ul meu.mi-ar fi fost de mare ajutor.
imi pare rau ca nu am cum sa ascult toate aceste incinte intr-un singur magazin,pentru a putea lua decizia cea mai inteleapta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina Anteriorul  1, 2, 3  Urmatorul
Pagina 2 din 3

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community