FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
salut
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
avram



Conectat la: 17 Feb 2008
Mesaje: 45
Locatie: cluj-napoca

MesajTrimis: Dum Feb 17, 2008 8:15 pm    Titlul subiectului: salut Raspunde cu citat (quote)

Am cumparat un amplificator pioneer a-a9-j si acuma ma gandesc sa imi iau o pereche de boxe Monitor Audio rs 8.
Ce spuneti sar potrivi cu amplificatoru si boxele?
Astept cu nerabdare raspunsul vostru.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Feb 17, 2008 8:15 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
radub



Conectat la: 23 Apr 2005
Mesaje: 299
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 8:30 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Salut,

Vest Sound din Cluj are acum un showroom dedicat, in care sunt si Monitor Audio Silver. Ia contact cu ei prima oara si mergi cu amplificatorul tau sa faci niste auditii. RS6 stiu sigur ca e acolo, nu mai stiu de RS8 ...

_________________
Home of Audio Hi-Fi : www.realacustic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
avram



Conectat la: 17 Feb 2008
Mesaje: 45
Locatie: cluj-napoca

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 8:42 am    Titlul subiectului: salut Raspunde cu citat (quote)

As vrea sa stiu tu ce pare ai de boxele monitor audio rs 8.
Ai putea sa imi spui unde se afla magazinul in cluj, adresa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
radub



Conectat la: 23 Apr 2005
Mesaje: 299
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 9:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ai numarul de mobil aici:
http://www.realacustic.ro/distribuitori.php

nu te duce fara sa suni inainte si sa faci o programare.

Din moment ce eu le import, e cam ciudat sa-mi dau cu parerea ... dar acasa la mine, eu am o pereche de RS8.

_________________
Home of Audio Hi-Fi : www.realacustic.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
avram



Conectat la: 17 Feb 2008
Mesaje: 45
Locatie: cluj-napoca

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 10:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acuma pe mine ma intereseaza si un bass asa mai puternic ,as vrea sa te intreb tu ce parere ai despre boxe isi merita banii .Treaba e ca nu cunosc pe nimenea care are boxe monitor audio rs 8 .Ai putea sa imi spui tu mai multe despre ele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
akakujokajo



Conectat la: 07 Feb 2008
Mesaje: 10
Locatie: Cluj

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 10:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

eu am cumparat de la ei (vestsound) 2 incinte rs6 de care sunt foarte multumit
nu are pe stoc doar rs1
e prin floresti am numarul de telefon al lor, siteul nu e actualizat cu nr de telefon daca vrei pot sa-ti dau nr. trimitemi un mp
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
avram



Conectat la: 17 Feb 2008
Mesaje: 45
Locatie: cluj-napoca

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 11:05 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

As vrea sa te intreb tu pe ce le folosesti pe amplificator stereo sau receiver home cinema.Ca si bass cum ti se par sunt destul de bune .As vrea sa te mai intreb cata garantie au boxele
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Arha



Conectat la: 27 Sep 2006
Mesaje: 116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 18, 2008 8:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu am de aproape 10 luni o pereche de RS8 impreuna cu CD C525BEE si
amplif 2X80 C352.

N-as putea sa-ti spun cum se aud pentru ca este primul meu sistem HI-FI si n-am nici o masura pentru comparatie. Pentru mine e tot ce mi-am dorit, cel putin pentru moment.

Pot sa-ti spun ca nu vei duce lipsa de basi. Se aud exact cum trebuie, suficient de tare, nu ai nevoie de mai mult. Rammstein, PinkFloyd, Bug Mafia,
Nelly Furtado... ce vrei tu, toti se aud impecabil.
In sufrageria mea de bloc, cu gresie si covor... (camera anti-auditie) ascult de obicei cu basii pe minus.. sau incet de tot ca altfel navalesc vecinii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
avram



Conectat la: 17 Feb 2008
Mesaje: 45
Locatie: cluj-napoca

MesajTrimis: Mar Feb 19, 2008 8:57 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am fost ieri la vest sound in floresti acolo sunt si boxe monitor audio,numai ca nu aveau pe stoc decat MA rs1.Acuma ce sa zic ca sunet imi plac cum se aud dar vroiam sa vad cum se aude si rs8.Am vorbit cu baiatul de vest sound si i-am zis daca sar putea sa fac o incercare cu amplificatorul meu pe boxele rs 8 ca sa vad cum se aude si pe amplificatorul meu.Eu i-am dat numarul meu de telefon si a zis ca o sa ma contacteze cand o sa aduca boxele.Abia astept sa vad care e difernta intre cele doua boxe rs1 si rs 8.
As vrea sa va intreb daca e difernta mare intre cele doua boxe rs1 si rs8 ma refer la bass. Poate sa imi spuna cineva care lea auzit?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Arha



Conectat la: 27 Sep 2006
Mesaje: 116
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 19, 2008 10:44 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu poti compara RS1 cu RS8... mai ales la bas.
Nu au nici o legatura.
RS1 sunt boxe de raft iar RS8 sun standfloor.

RS1 are un singur difuzor, RS8 are 2 difuzoare numai pentru bas, sa nu mai zic de conceptul si designul diferit a cabinetelor celor doua boxe.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mar Feb 19, 2008 10:46 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Am fost ieri la vest sound in (F)floresti acolo sunt si boxe monitor audio,numai ca nu aveau pe stoc decat MA rs1.Acuma ce sa zic(,) ca sunet imi plac cum se aud dar vroiam sa vad cum se aude si rs8.Am vorbit cu baiatul de vest sound si i-am zis daca (s-ar)sar putea sa fac o incercare cu amplificatorul meu pe boxele rs 8 ca sa vad cum se aude si pe amplificatorul meu.Eu i-am dat numarul meu de telefon si a zis ca o sa ma contacteze cand o sa aduca boxele.Abia astept sa vad care e difernta intre cele doua boxe rs1 si rs 8(?).
As vrea sa va intreb daca e difernta mare intre cele doua boxe rs1 si rs8 ma refer la bass. Poate sa imi spuna cineva care (le-a)lea auzit?
Sus
avram



Conectat la: 17 Feb 2008
Mesaje: 45
Locatie: cluj-napoca

MesajTrimis: Mar Feb 19, 2008 11:06 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ma scuzati pentru ortografie dar am fost grabit .Trebuia sa plec pana la un prieten.Stie cineva de vest sound din Floresti .
E firma serioasa vest sound .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
avram



Conectat la: 17 Feb 2008
Mesaje: 45
Locatie: cluj-napoca

MesajTrimis: Mie Feb 20, 2008 8:54 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pana la urma cred ca o sa cumpar boxele de la MA rs8.
Sper sa fie ceea ce imi doresc de la boxe.
As mai avea o intrebare ce parere aveti :rs6 sau rs8?
Ar putea cineva sa imi spuna?
Acuma cum am mai spus mie imi trebuie mai mult pentru bass.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
bogdi



Conectat la: 04 Ian 2007
Mesaje: 206
Locatie: Bistrita | Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Feb 20, 2008 10:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

In ce camera le folositi ? Daca e mai mica de 25 mp nu o sa simtiti decat o rezonanta aiurea si nu bassul ("mai mult") pe care il doriti.
_________________
Liquid Sound A1 | Neotech BTC Dual Shielded | HP Pavilion dv9500t | Monitor Audio BR5 (SE VAND!) | Cat5 diy Speaker Cable - Bass | Real Cable INNo CU+AG - Highs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
bogdi



Conectat la: 04 Ian 2007
Mesaje: 206
Locatie: Bistrita | Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie Feb 20, 2008 10:51 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

bogdi a scris:
In ce camera le folositi ? Daca e mai mica de 25 mp nu o sa simtiti decat o rezonanta aiurea si nu bassul ("mai mult") pe care il doriti.


Cu referinta la boxele standfloor rs6 sau rs8.

_________________
Liquid Sound A1 | Neotech BTC Dual Shielded | HP Pavilion dv9500t | Monitor Audio BR5 (SE VAND!) | Cat5 diy Speaker Cable - Bass | Real Cable INNo CU+AG - Highs
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
Pagina 1 din 5

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community