FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Camera video Sony CCD TRV 10E PAL

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Kosti



Conectat la: 24 Sep 2003
Mesaje: 1
Locatie: IASI

MesajTrimis: Mie Sep 24, 2003 11:51 am    Titlul subiectului: Camera video Sony CCD TRV 10E PAL Raspunde cu citat (quote)

Printr-o anumita conjunctura am intrat in posesia unei camere video SONY CCD TRV 10E PAL, Video8, HandycamVision, 13x variable zoom. Recunosc ca nu prea ma pricep sa o folosesc. Care este parerea dv despre aceasta camera? Va rog daca imi puteti recomanda un site in care gasesc un manual de utilizare (eventual in limba romana). Deasemenea, am incercat sa fac captura cu diferite softuri si nu prea m-am descurcat, deoarece sunt prea multe setari initiale si nu stiu sa le aleg corect - mai ales la partea de comprimare -. Spune-ti mi va rog la sistemul meu de operare, ce programe sint recomandate pentru captura?. Ultima data am folosit Chris TV, imaginile de pe cablu TV se vad mult mai bine, dar nu mai pot folosi telecomanda . Ce-i de facut? (Celeron 1,7G, HDD 40/7200, GeForce 2/64, TVtuner Wayjet, DDR256). Pentru captura am folosit si softul original al TVtunerului dar captureaza 10 sec/1,7 MB. Macar de-as putea captura 1 caseta 8 mm pe un CD.
Cam multe intrebari. Va rog sa ma ajutati.
Multumesc anticipat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Sep 24, 2003 11:51 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
Radu



Conectat la: 28 Feb 2003
Mesaje: 977
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Joi Sep 25, 2003 1:29 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ma indoiesc ca vei gasi un manual in romana la ea...eu nici macar nu am gasit-o undeva pe un site (e chiar asa de veche ?)

despre partea de captura, e mai important sa dai detalii despre hardware (respectiv partea de video achizitie analogica), decat despre softurile folosite....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Foto & Video Digital Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community