FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
BOXE LA 1000 EURO STANDFLOOR
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 8:39 pm    Titlul subiectului: BOXE LA 1000 EURO STANDFLOOR Raspunde cu citat (quote)

Va salut.Imi puteti recomanda o pereche de boxe injurul sumei de 1000 euro standfloor.Il intereseaza pe un prieten sa-si ia un sistem stereo.Deocamdata nu are nici amplif.Imi puteti recomanda si o potrivire de amp plus boxe?Sunetul vrea sa-l aiba de pe calc. in format flac cel mai bine.Nu am putut inca sa-l convertesc la cd,cu toate ca sursa de cd original se gaseste.Probabil din comoditate.La boxe DIY nici atat sansa sa-l convertesc.Ampliful l-ar vrea probabil pe la 700 de euro.Persoana are posibilitati mai mari,dar crede ca o asemenea investitie l-ar duce in Nirvana sunetului.Momentan asculta de pe placa soun on board plus altec lansing mx 5021.Va multumesc.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 8:39 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 10:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Este un fel de a-l trece pe om strada cu de-a sila.
Cum poti sa stii ce gusturi are omul ? Ce ii va place lui ? Mai ales ca nici el nu stie ...
Mai bine te abtii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Delta04



Conectat la: 14 Iul 2007
Mesaje: 517
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 12:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

boxe de 1000 euro si amplificator de 700 euro cu sunet din calculator .... Rolling Eyes
_________________
Receiver: Yamaha RX-V361| Front: Magnat Monitor 220 | Rear: Sony SS-B1000 | Center: Magnat Monitor 210
LCDTV: Samsung LE32B530
Inca putin si fac DXCC-ul, hi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
champ



Conectat la: 03 Dec 2006
Mesaje: 89
Locatie: bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 12:43 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

B&W DM-604S3 , sau KLIPSH ceva, erau pe aici pe forum, efect garantat, o sa bubuie sa simti basul la pantalon, si inalta de inalta Very Happy
http://www.hi-fi.ro/fhifi/viewtopic.php?t=17232
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
catalinmetal



Conectat la: 22 Ian 2007
Mesaje: 2073
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 12:37 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

desi ceva peste 1keur, si poate printre putinele floorstandere la banii astia care incep sa sune corect - Neat motive 2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 2:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si daca vrei o parere chiar la subiect - boxe de 1700 euro - chiar SH, daca gasesiti ceva bun la Publicitate, si un amplif vintage (bine ales) de 50 de euro - pt inceput.
Dupa ce va asculta un timp boxele de 2500-3500 euro (luate sh cu 1700), isi va cumpara si un amplif serios.

Nu glumesc deloc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 11:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Va multumesc de sfaturi.Omul asculta in principal rock simphonic ,nordic si muzica disco ,anii 80,90.Mi-e ciuda pe el ca-si strica banii pe prostii, gen playere de buzunar scumpe,tv lcd scumpe cu sursa video de pe cablu de doi bani.Am incercat sa-l conving de neshte treburi,dar aici in Tm nu prea avem unde asculta la vreun dealer.Sant cei de la De-Boot cu NAD-URI si MONITOR AUDIO si mai cateva.Ar dori ceva care sa reziste si la puteri mai maricele,persoana mai tinand cateodata cheful de sfarsit de an scolar ,el fiind profesor la un liceu din Tim.Ma refer la boxe hi-fi nu PA,pe care sa le foloseasca si acasa.Daca ar fi dupa mine,i-as recomanda proiectul cu bm12cxa.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 11:16 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Boxele hi-fi NU se plimba la chefuri. Dupa ce se plimba, nu prea mai sunt hi-fi.
Cel mult pot arata asa:




Recomanda-i tu VTP-urile de 35kg bucata, poate ii trece sa le care dupa el Laughing
Sau va fi scapata una pe jos si se rezolva treaba...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
IRIS



Conectat la: 08 Aug 2006
Mesaje: 219
Locatie: TM

MesajTrimis: Lun Feb 25, 2008 11:41 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sa-si ia atunci si placa asta de sunet:

RME HDSP 9632
http://www.rme-audio.com/english/hdsp/hdsp9632.htm

sau asta
RME FIREFACE 400
http://www.rme-audio.com/english/firewire/ff400.htm

si convertor DA/AD,daca-l tine... Laughing
RME ADI-2
http://www.rme-audio.com/english/adi/adi2.htm

http://www.avaudiosys.ro/index.php?doc=categorie&catid=13
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Toader



Conectat la: 08 Feb 2008
Mesaje: 1069
Locatie: Timisoara

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 7:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Trista poza.Omul cred ca nu prea are de a face cu pasiunea si grija pt un lucru de calitate.Si ampurile par serioase.Amicul asta vrea ,sa le si care la chefuri.Ce sa-i faci.Ar trebui sa-i recomand niste hornuri de la avantgarde acoustic.Apropo,sau vandut in Tim niste boxe second ultra faine la un pret de nimic.Poate stie careva din Tim ce marca.Un component dintr-o trupa rock de aici,nu spun care,le-a vandut cu vreo 500 de euro.Cel care mi-a spus le-a auzit.Mi-a explicat ca sunetul venea din mai multe parti ,de prin toata camera.Dupa cum mi le-a descris ,aveau un fel de difuzor cilindric in partea de sus si era protejat de o rama.Aveau forma de trunchi de con.Diful era doar in partea de sus.Sau doar atata a vazut el.Am vazut la o firma nemteasca asa ceva,dar nu cred ca erau chiar mbl.Probabil mai sant firme cu asa principii de constructie.Dar dupa cum le-a descris ,nu a mai auzit asa ceva pana acum.Le-as fi luat pe loc,daca stiam.Zicea ca sunetul venea cam de prin toata camera.Nu stie ce marca erau.Poate e cineva din Tm care le are si e pe forum.
_________________
Ori santem audiofili, ori nu mai santem.Nu putem asculta toti Schopenhauer.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bogdan



Conectat la: 08 Dec 2003
Mesaje: 1253
Locatie: Bucuresti

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 8:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa cum arata poza aia, as pune pariu ca omul a fost victima unei inundatii ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
al3xu



Conectat la: 10 Feb 2006
Mesaje: 242

MesajTrimis: Mar Feb 26, 2008 8:17 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Toader, poza aia a fost facuta dupa uraganul Katrina... Intr-adevar trista.
_________________
"I refuse to prove that my cables will make your system sound better", says the snake oil vendor, "for proof denies faith, and without faith, you will hear nothing."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 27, 2008 1:31 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intradevar, poza purta numele "Dupa Katrina".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 27, 2008 1:33 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

O poti folosi ca material ilustrativ cand ii explici amicului ca din punctul de vedere al boxei, diferenta intre Chefuri/petreceri si Katrina nu e prea mare ...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
shambala



Conectat la: 05 Ian 2005
Mesaje: 2858
Locatie: Iasi

MesajTrimis: Mie Feb 27, 2008 1:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ce vreau sa spun este ca pentru petreceri exista boxe fie mochetate, fie vopsite cu o vopsea poliuretanica, fie chiar din plastic, cu spl si putere MARE, dedicate special acestui scop. Intra in categoria PRO-sound.

In plus, si posesorul lor va parea mai cool in ochii aposi si cetosi ai elevilor si prietenilor (mai spre dimineata).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatorul
Pagina 1 din 2

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community