FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Recomandari cabluri interconect si pentru boxe

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Adu



Conectat la: 08 Oct 2007
Mesaje: 311
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 9:28 am    Titlul subiectului: Recomandari cabluri interconect si pentru boxe Raspunde cu citat (quote)

As dorii sa aflu ce cabluri interconect si de boxe imi puteti recomanda pentru urmatorul sistem:

1.sursa cd player TEAC PD-D 2410
2.dac AD LABS RD-2
3.amplificator NAD 3020i
4.boxe MAGNAT MONITOR 220
5.amplificator de casti MEIER CORDA ARIETTA
6.casti SENNHEISER HD-595

Cablurile care le folosesc:
1.cablu coaxial de la sursa in dac REAL CABLE AN 7510 OCC
2.interconect de la dac in amplificator QED QUNEX 3
3.cablu de boxe este un PROFIGOLD PGC 7254, care doresc sa-l schimb cu SUPRA PLY 3.4S

Cablul QED as dorii sa-l leg la amplificatorul de casti Meier asa ca as avea nevoie de un interconect dintre dac si amplif; ma gandeam la SUPRA EFF-ISL.

Astept si alte variante argumentate. Multumesc.

_________________
Pioneer PD-D6-J >Dnm RESON TBB045 >Rega BRIO 3 >Supra CLASSIC 2.5 >Revolver RW33
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 9:28 am    Titlul subiectului: Mitica

Sus
fadi



Conectat la: 10 Feb 2006
Mesaje: 64
Locatie: Constanta

MesajTrimis: Vin Feb 29, 2008 7:15 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Supra EFF-ISL am eu intre DAC-ul Rockna si amplificator. Se comporta minunat. Fii insa atent la cablul digital, DAC-ul e foarte sensibil la acesta.
Eu folosesc cu succes Ixos HD 408, dar am citit pareri bune pe forum si despre Chord. Succes in alegere!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Adu



Conectat la: 08 Oct 2007
Mesaje: 311
Locatie: Brasov

MesajTrimis: Joi Mar 06, 2008 6:50 pm    Titlul subiectului: Re: Recomandari cabluri interconect si pentru boxe Raspunde cu citat (quote)

Adu a scris:
As dorii sa aflu ce cabluri interconect si de boxe imi puteti recomanda pentru urmatorul sistem:

1.sursa cd player TEAC PD-D 2410
2.dac AD LABS RD-2
3.amplificator NAD 3020i
4.boxe MAGNAT MONITOR 220
5.amplificator de casti MEIER CORDA ARIETTA
6.casti SENNHEISER HD-595

Cablurile care le folosesc:
1.cablu coaxial de la sursa in dac REAL CABLE AN 7510 OCC
2.interconect de la dac in amplificator QED QUNEX 3
3.cablu de boxe este un PROFIGOLD PGC 7254, care doresc sa-l schimb cu SUPRA PLY 3.4S

Cablul QED as dorii sa-l leg la amplificatorul de casti Meier asa ca as avea nevoie de un interconect dintre dac si amplif; ma gandeam la SUPRA EFF-ISL.

Astept si alte variante argumentate. Multumesc.



Nu imi poate recomanda nimeni si alte variante!? Shocked

_________________
Pioneer PD-D6-J >Dnm RESON TBB045 >Rega BRIO 3 >Supra CLASSIC 2.5 >Revolver RW33
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community