FAQFAQ   CautareCautare   Lista membrilorLista membrilor   InregistrareInregistrare   ProfilProfil   Autentificare pentru mesaje privateAutentificare pentru mesaje private   IntrareIntrare 
Ce alternativa la JBL E80 am in 1500 ron?
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ?
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 10:08 pm    Titlul subiectului: Ce alternativa la JBL E80 am in 1500 ron? Raspunde cu citat (quote)

Sunt in cautare de boxe si dispun de max 1500 ron (si astia trasi de par)..
M-am oprit la JBL E80 ca printre ce am vazut in magazine mi se pare cea mai buna solutie pret/putere/calitate.. Nu stiu ce si unde sa mai caut in segmentul asta de pret (1000-1500 ron) asa ca orice parerere e apreciata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mitica
Reclamagiu





MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 10:08 pm    Titlul subiectului: Mitica

Sus
lugano



Conectat la: 21 Mai 2007
Mesaje: 888
Locatie: Unde trebuie

MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 10:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eterna intrebare: A/S/L... care pe aici se traduce cu M/C/A (ce Muzica asculti, ce Camera ai, ce alte Aparate posezi).

Fara niste date suplimentare legate de cele de mai sus este imposibil sa ti se raspunda corect, iar daca ti s-ar raspunde ar fi gresit din partea ta sa iei de bune informatiile primite.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 11:02 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Boxele sunt o investitie pe termen mai lung, camera in care locuiesc acum are 4x4 dar probabil n-o sa stau toata viata aici, muzica ascult rock in general, electronica, pop si de toate (mai ales manele GLUMESC) de la led zeppelin, def leppard, kraftwerk, jarre, aerosmith, roxette pana la muzica comerciala , club si balarii din astea mai noi cateodata.. Amplificatorul nu e o problema ca se poate schimba, cu toate ca nu o sa fie cazul, momentan am un Technics de prin '94 ( su-vz320 ) care-si face treaba ff bine si o placa de sunet Creative X-FI extreme music si pe viitor un eq technics sh-ge 70 daca mai gasesc.
Ma intereseaza si un bass profund si sa pot totusi sa dau si in ele pe langa restul, am ascultat JBL E90 si ma declar multumit de cum suna, ca putere ma multumesc si cu mai putin, consider ca sunt ff puternice, nu dispun de atatia bani, oricum si 1500 ron sunt destui (parerea mea) pt o auditie..n-are rost sa ma sparg in figuri, e o suma destul de mare pt o pereche de boxe (iar parerea mea)

Acum, am vazut Wharfedale Diamond 9.5 si Infinity Primus 360 # la banii astia, stie cineva ce si cum?
JBL E60 presupun ca iese din discutie din start?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
yinyangbt



Conectat la: 18 Noi 2006
Mesaje: 781
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 11:06 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

floorstandere:
http://www.realacustic.ro/produse/boxe--incinte-acustice--monitor-audio--3.php
http://www.realacustic.ro/produse/boxe--incinte-acustice--wharfedale-dia-1.php
http://www.realacustic.ro/produse/boxe--incinte-acustice--tannoy-mercury-2.php
http://www.dvdplanet.ro/index.php?action=detalii&produsID=2963
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
yinyangbt



Conectat la: 18 Noi 2006
Mesaje: 781
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 11:11 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dupa ce ca asculti in camera de 4x4 , nici n-ai citit nimic de pe forum !!! Laughing si mai vrei si floorstandere Laughing ! Bafta !
Te rog , pune mina si citeste , vei gasi o groaza de raspunsuri, gata date de 1000 de ori ,aici pe forum !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lugano



Conectat la: 21 Mai 2007
Mesaje: 888
Locatie: Unde trebuie

MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 11:20 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Klipsch nu aduce nimeni in Romania ?

Omul asta are nevoie urgenta de o pereche de Klipsch-uri...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
momolo
Vizitator





MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 11:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Citat:
Klipsch nu aduce nimeni in Romania ?

Omul asta are nevoie urgenta de o pereche de Klipsch-uri...
intradevar, pare un caz grav ce necesita tratament de urgenta cu boxe Klipsch!

cibibikeru lasa tigaile alea de JBL si alte chestii si ia-ti ce-ti spunem noi ca te invatam de bine!

Dar pune bani deoparte si de amenzi pentru tulburarea linistii publice! Intr-un fel mi-e mila de vecinii tai!

Numai cand ma gandesc cum suna Klipsch pe Technics-urile alea mi se umezesc ochii!.....Ehhhh...De-ale tineretii valuri! Rolling Eyes

PS - pentru cabluri sa nu-ti faci griji atata timp cat fac bine contact!
Sus
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Mie Oct 17, 2007 11:57 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Momentan nu am posibiliatea sa ma mut dar poate pe viitor da. Am citit pe site la Wharfedale: Diamond 9.5 sunt potrivite pt o camera de la 12mp pana la 18mp si eu am 16.. ce e in neregula cu floorstanding la 16mp?
Chiar arata bine Diamond 9.5
O sa citesc si forumul promit..
Ma gandeam eu ca nu-s cine stie ce JBL-urile, eu alea le-am ascultat deci e singurul punct de referinta + Technics sb-cd 320 care le am acum.. se aud bine dar am inceput sa am pretentii..Am zeppelin .flac si sunt melodii in care nu aud bassul cu toate ca el e prezent.. Inca o chestie la E90 inaltele mi s-au parut metalice oarecum..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 12:01 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Io zic ca omu' vrea Jamo 708...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
yinyangbt



Conectat la: 18 Noi 2006
Mesaje: 781
Locatie: Botosani

MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 12:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

momolo a scris:
Citat:
Klipsch nu aduce nimeni in Romania ?

Omul asta are nevoie urgenta de o pereche de Klipsch-uri...
intradevar, pare un caz grav ce necesita tratament de urgenta cu boxe Klipsch!

cibibikeru lasa tigaile alea de JBL si alte chestii si ia-ti ce-ti spunem noi ca te invatam de bine!

Dar pune bani deoparte si de amenzi pentru tulburarea linistii publice! Intr-un fel mi-e mila de vecinii tai!

Numai cand ma gandesc cum suna Klipsch pe Technics-urile alea mi se umezesc ochii!.....Ehhhh...De-ale tineretii valuri! Rolling Eyes

PS - pentru cabluri sa nu-ti faci griji atata timp cat fac bine contact!


Momolo , esti FABULOS !!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Hurrah
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 12:09 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Am intrat in ceata rau de tot.. Jamo S 708 sunt bune de daramat peretii?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FATHER



Conectat la: 26 Iun 2006
Mesaje: 1072
Locatie: Satu Mare

MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 12:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

cibibikeru a scris:
Jamo S 708 sunt bune de daramat peretii?


La asta se pricep cel mai bine...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
lugano



Conectat la: 21 Mai 2007
Mesaje: 888
Locatie: Unde trebuie

MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 12:16 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

FATHER a scris:
Io zic ca omu' vrea Jamo 708...


Cum, si adica sa renunte la membrana portocalie Klipsch care bate la capitolul tranziente chiar si cele emise de brusca destupare a unei doze de bere Heineken, binecunoscuta prin imediatetea si virilitatea sa seaca ?


Ultima modificare efectuata de catre lugano la Joi Oct 18, 2007 12:18 am, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cibibikeru



Conectat la: 26 Feb 2007
Mesaje: 129
Locatie: Targoviste

MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 12:18 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Doamne cum arata Jamo.. bass de 10" si 2 medii de 6juma..
Ai idee care sunt frecventele de crossover? Presupun ca pe langa tare se aud si bine nu?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
lugano



Conectat la: 21 Mai 2007
Mesaje: 888
Locatie: Unde trebuie

MesajTrimis: Joi Oct 18, 2007 12:22 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Klipsch, tataaa...

http://www.jcka.com/Fiches_enceintes/klipsch_rf52.html

96 dB, le pilotezi si cu un iPod.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului HiFi & Multimedia -> Ce sa cumpar ? Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Urmatorul
Pagina 1 din 4

 
Salt la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community